ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Съвети за кръгов маршрут, включващ Ибър и Белмекен
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Съвети за кръгов маршрут, включващ Ибър и Белмекен
Автор Съобщение
Yan4o



Регистриран на: 29 Юни 2011
Мнения: 414
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Повдигам малко миналогодишната си тема, която пак е актуална, защото миналата година се развалиха плановете - ковидясах точно за това ходене. Та сега мисля да го направя по 22.09, че има повечко почивни дни.

Едно доуточняващо питане имам в тази връзка, предполагам vladofff ще е най-запознат - слизането от вр. Белмекен към х. Гургулица през Помочена поляна, по кой-вариант е по-удачно да се направи - по жълтата марка, т.е. слизаме по СИ ребро и покрай Плевнята или със слизанне до северната страна на язовира, през Сунгурличал и от там по зелената марка (предполагам е черен път) пак до Помочена (нататък е ясно)? Не ме интересува кое е по-бързо, а къде ще се върви по-приятно, че не ги знам тези пътеки в какво състояние са, едва ли много народ движи там.
Сря Авг 10, 2022 11:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tmiglenchev



Регистриран на: 20 Яну 2021
Мнения: 39

Мнение Отговорете с цитат
Въпреки, че според мен чувството, кое колко е приятно е по-скоро субективно, аз лично бих заложил на слизане до стената и оттам по черния път до Помочена поляна, ако търся приятна, безпроблемна и неангажираща разходка. Пътеката по жълтата маркировка също е сравнително добра, проходима и по-панорамна, но все пак има места, на които трябва да се провираш през клека, а също така има и 2-3 трикови точки, на които трябва да се внимава да не я изтървеш, което би причинило недотам приятни емоции.
Сря Авг 10, 2022 11:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Yan4o написа:
по кой-вариант е по-удачно да се направи ..

tmiglenchev ти е посочил предимствата и недостатъците. По пътя, започващ от стената е малко по-дълго, но пък е равно и няма изненади. Онази пътека си има да ги наречем, "особености". Първо, за да не се нахакаш, при това доста гадно в клека, трябва след отделянето от СИ ребро в посока север, да го направиш чак след като достигнеш характерния улей, прерастващ в дол и да се движиш почти по стръмния му склон, тъй като иначе си е здрав клек. После с полянките и излазите от тях през клека също има определени въртели. За мене си съм определил това място като проблемно и никога без ГПС не бих могъл на 100% да съм сигурен, че ще намеря от първий път точния коридор.
Съб Авг 13, 2022 10:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Yan4o



Регистриран на: 29 Юни 2011
Мнения: 414
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Благодарско, мисля че си изясних картинката.
Croc
Нед Авг 14, 2022 9:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov