ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Планински застраховки
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Планински застраховки
Автор Съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Благодарско
Чет Авг 04, 2022 1:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobbyfm



Регистриран на: 23 Яну 2014
Мнения: 130

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм си правил и у нас такива застраховки за чужбина за 1-2 седмици, но не помня към коя компания. Разпитай в по-големите като Уника и ДЗИ. Премията е различна взависимост от това, дали ще ходиш по маркирани пътеки или ще практикуваш алпинизъм или друг екстремен спорт.
Сря Авг 10, 2022 10:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Аз преди да мина на австрийски алпийски клуб си направих преди 2 години така в клон на тези застрахователните брокери. За една седмица е 80 лева, или беше май за 10 дни .. Питай тези HDI и някакви други и ще ти избасат веднага една такава.
Сря Авг 10, 2022 11:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aldo



Регистриран на: 25 Сеп 2018
Мнения: 205
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Не знам как си с ЕГН-то, но повечето застрахователи имат ограничение за възраст.
Ако не се навираш по някои шибани "via verata"-и, дали не можеш да минеш и само с евр здр карта...? Но ако ще катериш, си е задължително.
Аз няколко пъти съм бил в Доломитите и все се каня да си направя през австрийците и си оставам с каненето. Което разбира се не препоръчвам!
Сря Авг 10, 2022 11:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
aldo написа:
Не знам как си с ЕГН-то, но повечето застрахователи имат ограничение за възраст.
Ако не се навираш по някои шибани "via verata"-и, дали не можеш да минеш и само с евр здр карта...? Но ако ще катериш, си е задължително.
Аз няколко пъти съм бил в Доломитите и все се каня да си направя през австрийците и си оставам с каненето. Което разбира се не препоръчвам!


Аз по тази причина си правя на Австрийски алпийски клуб. Ако решиш да идеш дори 1 път в годината в чужбина , и ако си направиш застраховка тук в България, излиза почти колкото да си платиш и тази за австрийския алпийски клуб за цяла година, а тя си важи и за България.

Правиш я тази един път в годината и забравяш. Да не говоря и че поне няколко години ходих без никакви застраховки, за което не се гордея особено .. Smile Което ми напомня че ми изтича гражданската а заминавам за чужбина.
Сря Авг 10, 2022 4:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobbyfm



Регистриран на: 23 Яну 2014
Мнения: 130

Мнение Отговорете с цитат
Зависи какво ти е ходенето и какъв ти е маршрутът. Аз няколко пъти съм си правил в България за по 1-2-3 дена, в които имам нетуристически маршрути. Определено излизаше по-евтино от това да си платиш за цяла година при австрийците. Но пак казвам, че съм си правил само за няколко дни.
Сря Авг 10, 2022 6:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
bobbyfm написа:
Зависи какво ти е ходенето и какъв ти е маршрутът. Аз няколко пъти съм си правил в България за по 1-2-3 дена, в които имам нетуристически маршрути. Определено излизаше по-евтино от това да си платиш за цяла година при австрийците. Но пак казвам, че съм си правил само за няколко дни.


То затова е важно да знаем какво покриват тези застраховки ... Защото е много вероятно ти да си направил обикновена туристическа. При мен включваше катерене уж, затова 80 лева, сега е повече.

И пак ти правиш застраховка, но трябва да знаеш какво включва. Е обясни ми ти знаеш ли с българските застрахователи, половината от които си нямат и напредстава. Докато Австрийски алпийски клуб е евтино и не ти трябва да се грижиш за подробностите.

Абе така като гледам какво си написал ... ние българите сме евтини на триците и скъпи на просото. Каква беше поговорката, че не се сещам точно Smile

Искаш да кажеш че ти си планираш застраховката международната така че да съвпадне с дните ти на самото изкачване ? Smile Ти ако правиш такива тънкажи, защо въобще ходиш в чужбина, при положение че тук в България има толкова хубави места които може да посетиш и да не цепиш стотинката на четири.
Сря Авг 10, 2022 7:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
ЕГН-то ми започва със 70.....демек съм вече дърт. Ще има Виа ферата да.
Не мисля да си правя за цяла година в Австрийските клубове, предпочитам да си направя там за 10 дни колкото ще е упражнението, затова попитах някой дали е правил такава за няколко дни. В България съм си правил веднъж за чужбина и във Франция след инцидент ми се наложи да я ползвам - уви поразгледаха я, казаха това нищо не е, плащай си всичко / линейки медикаменти, болничен престои/, после си се оправяй в Б.Г.добре, че не бях сам та имаше кой да тича и да превежда суми щото хич не са малки да ги платиш от джобните. Та затова ми се ще ако стане нещо да имам такава която няма да ме занимават с преводи, банки и т.н.,щото ако се наложи това ще ми е последна грижа.
Чет Авг 11, 2022 10:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aldo



Регистриран на: 25 Сеп 2018
Мнения: 205
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
ЕХ младост... Smile , де да почваше и мойто със 70 Sad
Малко офтопик, моля да бъда извинен. Преди ходенето ми в Непал преди няколко години много сериозно проучвах наши и чужди застрахователи. Големите имена в бранша дават международен телефон, на който се обаждаш(или се обажда някой около теб ако не си в състояние, да не дава Господ), казваш номера на полицата и каквото питат и те контактуват и уреждат всичко с местните. Това по повод проблемите ти във Франция.
А при едно от ходенията ми в Доломитите се запознах с две млади дами, обикаляха по фератите в района. Поразговорихме се, членували в CAI - Club ALpino Italiano и срещу годишния си членски внос получавали при нужда много добро обгрижване от тяхното ПСС и здр служби, вкл хеликоптер.
Освен австрийците, добри отзиви съм срещал и за застраховките на worldnomads, но не съм ги ползвал.
Щом си фен на фератите и ако още не си сглобил окончателно програмата, можеш да погледнеш тн "alta via" в Доломитите.
1 и 2 са най-популярни, най-дълги и относително най-лесни, не си спомням номер 5 или 6 беше с акцент на ферати.
Чет Авг 11, 2022 11:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Very Happy Благодаря
Чет Авг 11, 2022 11:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zlia



Регистриран на: 03 Ное 2014
Мнения: 205

Мнение Отговорете с цитат
Не виждам причина да не си направиш за цяла година. Тя си важи навсякъде, не само в Австрия. Отделно това членство дава и отстъпки по хижите.
Чет Авг 11, 2022 2:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение ? Отговорете с цитат
Случайно на някой да му се е налагало да ходи из Алпите, и да е успял да се застрахова при някой от нашите застрахователи?
Днес с учудване разбрах, че просто никой от нашите търтеи "не би поел такъв сериозен риск" и всички поголовно отказват...
Предлагали "само на туризъм и само с водач". Аха да разберат, че носиш пикел, котки или седалка - спукана ти е работата /из Общите им условия.../
Чет Авг 18, 2022 5:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Re: ? Отговорете с цитат
vladofff написа:
Случайно на някой да му се е налагало да ходи из Алпите, и да е успял да се застрахова при някой от нашите застрахователи?
Днес с учудване разбрах, че просто никой от нашите търтеи "не би поел такъв сериозен риск" и всички поголовно отказват...
Предлагали "само на туризъм и само с водач". Аха да разберат, че носиш пикел, котки или седалка - спукана ти е работата /из Общите им условия.../


Не искам да им правя реклама, но аз преди няколко години влязох в един офис на тези ..

https://iandgbrokers.com/en

и ми направиха някаква, важаща за 10 дни или 7 не съм сигурен, за 80 лева по това време ... толкова струваше и покриваше уж катерене и подобни неща.

П.С - тези са брокери ама ми намериха към някои подобно нещо, обаче не мога да се сетя вече кои бяха. Дали не уника ... Тази полица я изхвърлих май и не я запазих.
Чет Авг 18, 2022 5:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Re: ? Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
...преди няколко години ...

Беше друго...
Аз питам за тази година и днес.
Вчече трети ден брокер не може да намери кьорав застраховател...
Чет Авг 18, 2022 5:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aldo



Регистриран на: 25 Сеп 2018
Мнения: 205
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Ако отиваш там да дърпаш Дявола по опашката, подозирам че "ако" е излишно Smile правилният избор е австрийците.
Чет Авг 18, 2022 7:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 4 от 7

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov