ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком-Емине (Е3): 2022 г.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком-Емине (Е3): 2022 г.
Автор Съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Успех!

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Вто Авг 09, 2022 12:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
aiwara написа:
Да, май няма да получа трак, но и така ще го измисля. Smile Надявам се да ми остане време и да запиша нещо, иначе трябва да тръгнем (2ма човека сме) на 20-ти по план. Надявам се силата, колелетата и времето да е с нас. Razz


Абе то и аз ще ходя живот и здраве тук скоро, обаче още не знам за колко време.. Ние тук с един колега караме по тарикатски, на етапи, като видим дебелия си почиваме вкъщи, много не се потим да завършваме Smile

Повечето с колллета минават Добрила - х.Васил Левски , като преди да стигнат хижата хващат зелената маркировка до Костенурката . Освен това ужаса на Риш го минават от север. Поне това знам за коллото ..

Пожелавам ти успех и хладно време Smile !

П.С - само не мога да разбера що се мъчите с тея трошки. Купете си нещо електрическо или моторче някакво. Баси и мазохозма .. Там из камъняците .. Тоя задник не ви ли трябва за работа или нещо друго ?
Вто Авг 09, 2022 12:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aiwara



Регистриран на: 03 Авг 2022
Мнения: 8

Мнение Отговорете с цитат
Мерси много, колеги! Подобно!

Няма значение дали ще го минеш или не, поне за мен важно е усещането и че си опитал! Не са толкова много хората по света, които опитват такива неща и това само по себе си е достойно за уважение. Smile

Иначе да, точно вчера видях този вариант за подсичане на Купена - към Хубавец. Малко след това се хваща на ляво (изток) по синята маркировка за х. Левски и после пак се хваща зелената маркировка, която ще те изведе на премката между вр. Голям Кръстец и вр. Костенурката. Има го тук в една друга тема във форума. Smile

Другият вариант е директно към Купена и точно преди големия отвес с въжетата има пътека в ляво, най-вероятно конска. Така поне се спестява най-кофти частта, според което съм чел де. Не съм качвал Купена все още. Ще решаваме на място според факторите, които винаги влияят - атмосферни условия, сили и тн. Smile

Аз съм фен на колоезденето, свикнал съм да боли. Very Happy Ще видим каква ще излезе. Smile
Вто Авг 09, 2022 2:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
aiwara написа:
Мерси много, колеги! Подобно!

Няма значение дали ще го минеш или не, поне за мен важно е усещането и че си опитал! Не са толкова много хората по света, които опитват такива неща и това само по себе си е достойно за уважение. Smile

Иначе да, точно вчера видях този вариант за подсичане на Купена - към Хубавец. Малко след това се хваща на ляво (изток) по синята маркировка за х. Левски и после пак се хваща зелената маркировка, която ще те изведе на премката между вр. Голям Кръстец и вр. Костенурката. Има го тук в една друга тема във форума. Smile

Другият вариант е директно към Купена и точно преди големия отвес с въжетата има пътека в ляво, най-вероятно конска. Така поне се спестява най-кофти частта, според което съм чел де. Не съм качвал Купена все още. Ще решаваме на място според факторите, които винаги влияят - атмосферни условия, сили и тн. Smile

Аз съм фен на колоезденето, свикнал съм да боли. Very Happy Ще видим каква ще излезе. Smile


Виж сега, Купена е гадна с колело, дори отсечката до Кръсците. Ако не си го минавал горещо ти препоръчвам първо пеша и после да го мислиш за колело. Поради това че имаш планове да правиш цялото К-Е, по добре за начало си го карай по "магистралата" ... Тая пътека отляво съм я виждал мисля, обаче някак си не ми е направила впечатление да е много безопасна ... Както си избереш. Обаче качването от Купена и слизането особено е трудно пеша, а камо ли с колело. НА слизане ще се чудиш как да го спускаш това колело без да иде у свет.

П.С - иначе като тръгнеш живот и здраве пиши как се движиш ако го правиш. Ако пишеш у фейсбук прати линк да гледаме. Ако ли не накрая като приключиш живот и здраве и пишеш, пак прати някои линк Smile
Вто Авг 09, 2022 3:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
... Тая пътека отляво съм я виждал мисля, обаче някак си не ми е направила впечатление да е много безопасна ...

Не давай акъли за места, където не си ходил! Ако не беше само я виждал, а и преминал, щеше да знаеш, че е идеална за колело и единственото гадно по нея е участъкът с изкачването до излизането на билото между Кръстците и Костенурката. Това е една от най-добрите пътеки включително и за водене на деца из Централен балкан - обзорна, панорамна и същевременно сравнително безопасна, защото е някак закътана в сравнение с прехода горе над нея. Има и много вода по пътя. При няколко поредни бури с гръмотевици на Мазалат - Ехо все се налагаше да минаваме от там и я мерих - удължава прехода до добрила с около 3.5 км, но пък времето за преминаване е същото, заради спестените денивелации...
Съб Авг 13, 2022 11:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aliosha77



Регистриран на: 31 Дек 2019
Мнения: 191

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
Не давай акъли за места, където не си ходил! Ако не беше само я виждал, а и преминал, щеше да знаеш, че е идеална за колело и единственото гадно по нея е участъкът с изкачването до излизането на билото между Кръстците и Костенурката. Това е една от най-добрите пътеки включително и за водене на деца из Централен балкан - обзорна, панорамна и същевременно сравнително безопасна, защото е някак закътана в сравнение с прехода горе над нея. Има и много вода по пътя. При няколко поредни бури с гръмотевици на Мазалат - Ехо все се налагаше да минаваме от там и я мерих - удължава прехода до добрила с около 3.5 км, но пък времето за преминаване е същото, заради спестените денивелации...


Къде е тази пътека, откъде се хваща?...
Някъде преди въжето от западната страна на Купена, и вляво - заобикаля от север - така ли?... Любопитно ми е да я пробвам Smile
Пон Авг 15, 2022 2:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zlia



Регистриран на: 03 Ное 2014
Мнения: 205

Мнение Отговорете с цитат
Според мен говорят за пътеката от Добрила в дясно, която съвпада донякъде с пътеката към хижа Васил Левски, но се отделя и излиза преди Костенурката на билото(зелена марка)
И аз малко се обърках ляво дясно, но мисля за това говорят.
Дори може да се хване и след Малка Амбарица( пак зелена)
Пон Авг 15, 2022 3:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
aliosha77 написа:

Къде е тази пътека, откъде се хваща?...

Не е от север, а от юг. Хваща се като от Добрила се слезе малко, т.нар. "пътека през Залъмица", но като се стигне Залъмица, има разклон - едната пътека слиза надолу към Карлово, а другата, за която говорим, прехвърля рида и обръща на север, подсича много ниско всякаквите му Амбарици и Купени и в "Сладкото дере" или м."Топалица" се разделя - едната почти по хоризонтала продължава към х.Левски, а другата стръмно нагоре с няколко серпентини излиза на билото между Кръстците и Костенурката...
https://kade.si/#map=15/2761117.55/5268198.15/0
Пон Авг 15, 2022 3:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aiwara



Регистриран на: 03 Авг 2022
Мнения: 8

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
kaloyanv написа:
... Тая пътека отляво съм я виждал мисля, обаче някак си не ми е направила впечатление да е много безопасна ...

Не давай акъли за места, където не си ходил! Ако не беше само я виждал, а и преминал, щеше да знаеш, че е идеална за колело и единственото гадно по нея е участъкът с изкачването до излизането на билото между Кръстците и Костенурката. Това е една от най-добрите пътеки включително и за водене на деца из Централен балкан - обзорна, панорамна и същевременно сравнително безопасна, защото е някак закътана в сравнение с прехода горе над нея. Има и много вода по пътя. При няколко поредни бури с гръмотевици на Мазалат - Ехо все се налагаше да минаваме от там и я мерих - удължава прехода до добрила с около 3.5 км, но пък времето за преминаване е същото, заради спестените денивелации...


Мисля, че се обърка, vladofff.

Цитат:
Другият вариант е директно към Купена и точно преди големия отвес с въжетата има пътека в ляво, най-вероятно конска. Така поне се спестява най-кофти частта, според което съм чел де. Не съм качвал Купена все още. Ще решаваме на място според факторите, които винаги влияят - атмосферни условия, сили и тн. Smile


Това имах предвид под пътеката "в ляво". За нея имаше предвид kaloyam, че не му е направила впечателние да е много безопасна. Та това е пътеката на север.

Иначе си мисля, че ти говориш за пътеката от юг, която се отклонява от хижа Добрила или после се включваш в нея след Амбарица, за да подсечеш Купена. Но няма как да бъда сигурен - все още не съм го минавал.
Пон Авг 15, 2022 8:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
aiwara написа:
...

Всичко идва от това "отляво". Зависи от къде захождаш към Купена. Затова уточнявам, че имах предвид южната пътека, която ти се пада наистина отляво когато се движиш при преминаването на "Мазалат-Ехо", на което я мерих по дължина с ГПС. Разминаването идва именно от това, че при Мазалат -Ехо се движиш наобратно на Ком Емине...И за това в ляво ти се пада точно южната пътека. Ако не съм бил ясен, значи съм грешник аз, а Калоянът следва да получи бира за обезщетение от понесените морални вреди...
И въпреки всичко смятам, че мнение за пътека трябва да се дава едва след като се мине лично.
Пон Авг 15, 2022 10:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
aiwara написа:
...

Всичко идва от това "отляво". Зависи от къде захождаш към Купена. Затова уточнявам, че имах предвид южната пътека, която ти се пада наистина отляво когато се движиш при преминаването на "Мазалат-Ехо", на което я мерих по дължина с ГПС. Разминаването идва именно от това, че при Мазалат -Ехо се движиш наобратно на Ком Емине...И за това в ляво ти се пада точно южната пътека. Ако не съм бил ясен, значи съм грешник аз, а Калоянът следва да получи бира за обезщетение от понесените морални вреди...
И въпреки всичко смятам, че мнение за пътека трябва да се дава едва след като се мине лично.

Темата е за Ком-Емине, така че е ясно откъде се захожда към Купена и не е нужно да се уточнява допълнително посоката.

С Калоян говорите за 2 различни пътеки. Минавал съм по пътеката, за която говори Калоян, но пеша, не мога да преценя дали е подходяща за колело.

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Вто Авг 16, 2022 12:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zlia



Регистриран на: 03 Ное 2014
Мнения: 205

Мнение Отговорете с цитат
Абе ако прочетете внимателно това “в ляво” е използвано два пъти. Единия за пътеката към х. Васил Левски( което не е баш “в ляво”) а другия е за някаква пътека подсичаща северно купена. Аз да си призная съм пропуснал да я видя тази пътека. Дори и да я има с колло там не бих минал. Това, което съм виждал е да разглабят коллото и на гръб си го пренасят през въжетата. Ако са двама става по-лесно. Та тук съм съгласен с Владов, щом не сте го минавали с колело, не зачуквайте колегата Wink
Вто Авг 16, 2022 12:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
zlia написа:
Абе ако прочетете внимателно това “в ляво” е използвано два пъти. Единия за пътеката към х. Васил Левски( което не е баш “в ляво”)

Именно затова останах с впечатлението, че Калоян говори на южната пътека. Защото на разклона при Залъмица посоката е точно "наляво".

Така и така се започна тема за този участък, да попитам и аз следното:
В стари дипляни и карти съм виждал описания на някаква пътека, която свързва х.Амбарица и х.Плевен и върви от СЕВЕР, почти по самата горна граница на гората. Накой ходил ли е по такава "пътека", виждал ли я е и изобщо понастоящем има ли данни за съществуването й. Ще пробвам да намеря дипляна, където беше описана и посочена на извадка от карта и ще го пусна да го видите, но дотогава ако някой знае нещо, ще е полезно да се посочи. В настоящата карта на БГ Маунтинс няма такава пътека.

всъщност вижте нещо интересно:
вземаме този слой:
https://kade.si/#BG100K=14/2766249.91/5270879.25/0
наслагваме и настоящия:
https://kade.si/#map=15/2763682.79/5271019.42/0
и хоп фокус - излиза, че от север по границата на гората си има цялостна пътека!
Даже я има и на този слой, вече в цялост:
https://kade.si/#BG50K=15/2763708.95/5271318.04/0

Сега трябва някой да иде и да види на място има ли остатъци от тази иначе някога посочена на картите пътека.


Последната промяна е направена от vladofff на Вто Авг 16, 2022 10:47 am; мнението е било променяно общо 3 пъти
Вто Авг 16, 2022 9:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
aiwara написа:
...

Ако не съм бил ясен, значи съм грешник аз, а Калоянът следва да получи бира за обезщетение от понесените морални вреди...
И въпреки всичко смятам, че мнение за пътека трябва да се дава едва след като се мине лично.


Няма проблем, прав си и наистина не съм минавал. Но просто споделих че така ми се е сторило, но понеже не давам такъв акъл в който човек може да се пречука, затова съм споменал. Иначе нямаше да пиша въобще Smile

П.С - и понеже няма бира в интернета , те поздравявам с ето тази снимка Smile

https://drive.google.com/file/d/1n1AsnAKHBtBoFfRFk39zoQdrW51wRhlN/view?usp=sharing
Вто Авг 16, 2022 10:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
тази снимка Smile

https://drive.google.com/file/d/1n1AsnAKHBtBoFfRFk39zoQdrW51wRhlN/view?usp=sharing

това пиц Бадиле ли е, или Ченгало?
Вто Авг 16, 2022 10:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 5 от 8

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov