ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Планински застраховки
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Планински застраховки
Автор Съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
aldo написа:
Ако отиваш там да дърпаш Дявола по опашката, подозирам че "ако" е излишно Smile правилният избор е австрийците.


Да де, ама годината мина и той трябва да плати пълен членски внос за няколко месеца и после декември пак и ще му излезе солено.


П.С - макар че тези 80 лева дето ги платих за една седмица ... то направо няма какво да го бистриш. Австрийски алпийски клуб и ти важи и за българия. Парите май отиваха към 160 лева на година , което са 80 евро и както и да ги смяташ, нема смисъл да пестиш от нищото, особено като ходиш в чужбина.
Чет Авг 18, 2022 8:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1694
Местожителство: Плевен

Мнение Re: ? Отговорете с цитат
vladofff написа:
Случайно на някой да му се е налагало да ходи из Алпите, и да е успял да се застрахова при някой от нашите застрахователи?
Днес с учудване разбрах, че просто никой от нашите търтеи "не би поел такъв сериозен риск" и всички поголовно отказват...
Предлагали "само на туризъм и само с водач". Аха да разберат, че носиш пикел, котки или седалка - спукана ти е работата /из Общите им условия.../


Влади и аз обикалям от 3 дни и не щат да ми направят, пък времето си тече на 26- ти пътувам, ако пстигна резултат в Б.Г. ще ти кажа къде.
Пет Авг 19, 2022 9:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Re: ? Отговорете с цитат
EXIIIT написа:

Влади и аз обикалям от 3 дни и не щат да ми направят, пък времето си тече на 26- ти пътувам, ако пстигна резултат в Б.Г. ще ти кажа къде.

аз току що направих тук:
https://www.bulgariainsurance.bg/bg/services/online-insurance/onlayn-pomosht-pri-patuvane
не ми изглежда много читаво, но на фона на няма нищо... Ако откажат после, ще ги съдиш и те така те...
Пет Авг 19, 2022 12:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zlia



Регистриран на: 03 Ное 2014
Мнения: 205

Мнение Отговорете с цитат
Би ли сподрлил повече подробности- за колко дни, коя държава и цена?
Пет Авг 19, 2022 12:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
zlia написа:
Би ли сподрлил повече подробности- за колко дни, коя държава и цена?

Пратиха ми този линк - влизащ и сам си редиш условията
най общо, за Европа, за 8 дни, основно покритие €25000 и спасителни разноски €10000, с доп.клауза екстремен спорт ти излиза нещо като 51 лева наши пари...
Проблемът е, че като се вчетеш в дребните букви на общите условия, излиза, че ако събитието настъпи от алпинизъм, същият е изключен от покритието риск и явно под екстремни спортове следва да се разбират тия, що не са изброени като изключени ... т.е. май ще има нъцки ...
все пак по-добре да има нещо, и ако се наложи да се съдим, отколкото нищо
виж какво пише:
VI. ИЗКЛЮЧЕНИ РИСКОВЕ
35. Застрахователят не покрива разходите на застрахованото лице и не дължи застрахователно обезщетение или сума, и не носи отговорност за следните случаи:
35.1. Разходи, направени без уведомяване и без одобрение на Асистанс компанията или Застрахователя, както и такива, извършени в заведения, които не са регистрирани като лечебни, съгласно местното законодателство или когато е проведено лечение от лице, което не притежава лекарска правоспособност;
35.2. При пътуване на Застрахования с лечебна или консултативна цел;
35.3. Прегледи и изследвания, проведени с профилактична цел;
35.4. Събития, възникнали от упражняване на зимни спортове извън обособени, обезопасени и сигнализирани със специална маркировка ски писти, алпинизъм или планинско катерене, пещерно дело, гмуркане, делтапланеризъм, парапланеризъм и парашутизъм, летене с балон, автомобилни и мотосъстезания, боравене с пиротехнически средства и фойерверки, както и всякакви дейности, свързани с поемане на риск или източник на повишена опасност. Не се покрива и гражданската отговорност на Застрахования за вреди, причинени, при осъществяване на гореописаните дейности и спортове;

Затова, от преди 30 минути съм и "Бергщайгер-митглийдер дер остерайхишен алпенферайн"...
Има изглежда някаква промоция, защото за двама митглийдбайтрагът излезе само €39,50
Така, че няма да е зле човек да се подсигури с двойно въже.
Пет Авг 19, 2022 12:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aldo



Регистриран на: 25 Сеп 2018
Мнения: 205
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Сиреч дал си пари за нещо, за което предварително знаеш, че няма да ти свърши работа или не в необходимата степен. Това " ...както и всякакви дейности, свързани с поемане на риск или източник на повишена опасност... " не знам как му казвате по правному, но според мен яко са си "вързали гащите". Но ако отиваш на разходка из китни градчета и селца в подножието на Алпите, хартишката не е излишна и се извинявам за първото изречение.
Както и да е Smile Жив и здрав да се завърнеш и да споделиш кое как!
Извинявай, докато пишех видях, че си добавил австрийците, поздрави за което!
Но за двойното въже не си прав, според мен. Сега си с много добро единично и мижаво второ въженце за простир Smile
Пет Авг 19, 2022 1:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1694
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Това изречение много ме кефи Не се покрива "както и всякакви дейности, свързани с поемане на риск или източник на повишена опасност"
Пет Авг 19, 2022 1:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
aldo написа:
... ако отиваш на ...

Отивам на едно място, дето ти го нарече... не си спомням как точно, ама очевидно визираше синоним на шибана работа, с оглед състоянието на ледниците последните седмици.
aldo написа:
... мижаво второ въженце за простир Smile

Не подценявай канапчето. Спомни си за времето, което ще спестиш, ако имаш такова при "дълъг" рапел с единично, в цялата му дължина, запънато на възел...
Пет Авг 19, 2022 1:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
ЗА нови членове първата година австийски алпийски клуб, май винаги има намаление. Аз миналата година хванах спортен бонус от министерството и се застраховах за 15 ево ли беше за цялата година. Smile)) или 10 .
Пет Авг 19, 2022 1:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aldo



Регистриран на: 25 Сеп 2018
Мнения: 205
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Глумим се в жегата, да минава времето. Та за тн от теб канапче и приложението му в някои "рискови дейности" добре е да не е от кварталната железария. Макар че и за по-евтинко има място в раницата, но главно за простир. Не че не сме правили от няколко ката такова примка за пускане на рапел.
Пет Авг 19, 2022 1:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Забравих да добавя и нещо важно. За австрийски алпийски клуб, освен застраховката, почти във всички хижи в Австрия и Швейцария ти правят и отстъпка от около 15 до 20 процента ...
Сря Авг 24, 2022 5:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobbyfm



Регистриран на: 23 Яну 2014
Мнения: 130

Мнение Отговорете с цитат
Ами то и на бг алпийски клуб да си член, пак ти правят отстъпка в повечето хижи в Европа.
Чет Авг 25, 2022 2:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
bobbyfm написа:
Ами то и на бг алпийски клуб да си член, пак ти правят отстъпка в повечето хижи в Европа.


То и да напишеш че си членка на алпийски клуб дори и да не съществува, пак ще ти направят. Smile ако ще правим такива сравнения. Предполагам в България е пълно с алпийски клубове и всички си плащат членския внос и участват в тях ?
Чет Авг 25, 2022 2:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aldo



Регистриран на: 25 Сеп 2018
Мнения: 205
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
С чл карта на БТС и марка за годината съм ползвал отстъпки в Доломитите, италианската част, но само в хижи на CAI.
Чет Авг 25, 2022 4:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
aldo написа:
... да дърпаш Дявола по опашката...

Замалко да стане белята. Сега нямам време да пиша, затова в телеграмния стил на Жо Таскер - "Върхът изкачен, даже два върха. Всички живи, здрави, тази вечер кацнаха в София"
Вто Сеп 06, 2022 11:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 5 от 7

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov