ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Пирин, юли, 2022

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Пирин, юли, 2022
Автор Съобщение
BateBorko



Регистриран на: 01 Авг 2008
Мнения: 318
Местожителство: Враца

Мнение Пирин, юли, 2022 Отговорете с цитат
След поредния рожден ден и внимателно следене на 7-те, ползвани от мен сайта за метеопрогнози, избрах една тредневка за първи поход на внука Борис и внучката Тиана в Пирин.
Част от времето през първия и третия ден трябваше да отделим за транспорт до/от планината, така, че на практика имахме един пълен ден, който реших да посветим за качване на Вихрен.
Ясно е, че програмата е доста тривиална, но ми се иска да изтъкна някои мои виждания, които могат да бъдат от полза за новата смяна планинари с по-малък опит.
Ползваната схема с две нощувки на хижа Вихрен има следните предимства:

Траспортът до хижа Вихрен е удобен, както с обществен транспорт (за качване и слизане ползвахме маршрутката, цена на 1 билет 10 лв), така и с личен.
Когато се качихме на х. Вихрен в неделя (3-ти)имаше леки коли преди хижата, дали ще е така през най-активния сезон трябва да проверите.
Разбира се има резервен вариант с паркиране на Бъндеришка поляна. Когато сутринта в 7:00 часа чакахме автобуса за Централна автогара в София, малко преди него мина такъв за Пловдив;

Хижа Вихрен предлага необходимия минимум от удобства – баня, мобилна връзка (Виваком и А1), ресторант !
Цените в ресторанта са малко по-високи от тези от миналата година, но обстановката е подобрена, номенклатурата на храната и напитките – също, обслужването е от келнери;

Мястото на хижата е много удобно за полудневки (Муратово езеро и дори Муратов връх, ако сте в добра кондиция, Жабешкото и Рибното езера и дори Тодорина порта и Малка Тодорка).
Еднодневни преходи: връх Вихрен, премката и Кутело (ако вървите бързо), Синаница, Тодорка, че дори и Бъндеришки чукар.
Видно е, че в зависимост от времето, с което разполагате, може да направите 4-5 дневна програма;
Основната (тежка) раница оставяте в стаята, за еднодневните разходки може да ползвате по-лека раничка за дъждобран, яке, вода и малко храна;

И накрая, ако не бързате, имате възможност да приключите похода в Банско, който предлага удобства и културни екстри.
Има хотелчета и ресторанти в Банско, цените в които не са по-високи от тези в планината.











Пускам няколко снимки, повече може да намерите в албум с адрес: https://photos.app.goo.gl/Voqwo7BvfK6nNNYn6

Снимах и видеа, някои от които може да намерите в профилите ми във Фейсбук (Borislav Petkov (BateBorko)) и Ютюб (Borislav Petkov).
Сря Юли 13, 2022 5:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Yan4o



Регистриран на: 29 Юни 2011
Мнения: 415
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Еее, BateBorko, "пълниш очите" със снимки пак!
Браво, дано и внуците са го оценили и са останали доволни.
Сря Юли 13, 2022 5:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimov



Регистриран на: 22 Дек 2017
Мнения: 317

Мнение Отговорете с цитат
Чудесни снимки, поздравления!

Снимката на Кутело ми е топ-фаворита. Много искам да направя точно такъв кадър, но при второто и третото ми качване на Вихрен, нямаше добра видимост към Кутело.
Чет Юли 14, 2022 8:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Как съм пропуснал този чудесен пътепис? Браво на компанията! А на колко години са внуците?
Пет Авг 26, 2022 12:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Бате Борко винаги има нюх за красивите неща около нас и умело ги фотографира по един незабравим начин .

Жив и Здрав Бъди !

музикален поздрав към него - Так хочется жить
https://www.youtube.com/watch?v=8dVtBAWbZ14
Вто Сеп 13, 2022 11:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
BateBorko



Регистриран на: 01 Авг 2008
Мнения: 318
Местожителство: Враца

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за коментарите. Внукът ще стане на 16, внучката е на 10 години.
Хареса им Пирин. Да се надяваме, че ще мога пак да ги водя там.
Наскоро бях отново в Пирин, този път с приятел.
За интересуващите се: Снимки от Пирин, 06-09 септември, 2022 год.

https://photos.app.goo.gl/Bqt7aFHgPz9m6XDy8

https://photos.app.goo.gl/H9cKg4dRisxHdt3k8

Мои видеа може да видите в профилите във Фейсбук и Ютюб (Borislav Petkov).
Желая Ви здраве и хубави преживявания в планините!
Вто Сеп 13, 2022 12:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov