ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Научно доказано: Видеоигрите правят децата по-умни

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Научно доказано: Видеоигрите правят децата по-умни
Автор Съобщение
greesdermos



Регистриран на: 10 Юни 2022
Мнения: 2

Мнение Научно доказано: Видеоигрите правят децата по-умни Отговорете с цитат
Изпитвате угризения, че оставяте детето твърде дълго време да играе видеоигра?

Не го правете.

Ново проучване, публикувано в специализираното издание Scientific Reports, ще ви даде нужната доза спокойствие.

В хода на изследването учени от САЩ са стигнали до извода, че видеоигрите се отразяват положително върху интелекта на децата.

Заключенията са направени след оценка на 9 000 деца на възраст от 9 до 10 години. Те са решавали тестове, за да бъде определено нивото на умствените им възможности. Първия тест направили в началото на изследването, а втория - след две години, съобщава express.co.uk.

Оказало се, че децата, които посвещават повече време на видеоигри, “значително са повишили интелекта си”.

По думите на водещия проучването проф. Торкел Клингберг от Каролинския институт, Швеция, получените резултатr потвърждават изводите от други експерименти, свързани с видеоигрите.
Пет Сеп 23, 2022 9:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
...учени от САЩ са стигнали до извода, че видеоигрите се отразяват положително върху интелекта на децата.

Тия учени очевидно дължат интелекта си на видеоигрите. Да дойдат надарените дечица аз да ги изпитам, ама не с тестове, а по бабиния начин - в разговор!
Съб Сеп 24, 2022 11:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Не знам за другите, но мен повече ме интересува харченето на парите, а не печеленето. Very Happy
Съб Сеп 24, 2022 2:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
lz1fw



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 713
Местожителство: София

Мнение Re: Научно доказано: Видеоигрите правят децата по-умни Отговорете с цитат
greesdermos написа:
Оказало се, че децата, които посвещават повече време на видеоигри, “значително са повишили интелекта си”.


Предполагам, че учените, които са направили изследването прекалено много време са отделяли за видеоигри. Затова са пропуснали да обърнат внимание на някои други прости зависимости. Примерно между материалното състояние на родителите на децата и възможността да се купуват компютри и игри, социалната среда, режима на хранене и други разни несъществени подробности.

Обзалагам се, че и децата, които по време на изследването са чели книги, също значително са повишили интелекта си. Предполагам, ужче пак учените са били прекалено заети с видеоигрите и не им е стигнало времето да го отразят в изледването си.
Пон Сеп 26, 2022 11:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
rumen radev



Регистриран на: 17 Ное 2013
Мнения: 192

Мнение Re: Научно доказано: Видеоигрите правят децата по-умни Отговорете с цитат
Играл съм видеоигри, декларирам го, за да спестя комуто това е определящо, редовете по-долу Oops

Сотиров написа:
Тия учени очевидно дължат интелекта си на видеоигрите.


lz1fw написа:
Предполагам, че учените, които са направили изследването прекалено много време са отделяли за видеоигри.


Като оставим настрани вековния (и отгоре) опит на редакторите и рецензентите от Nature при подбора на одобрени за публикуване статии, странни ми изглеждат горните категорични квалификации към непознати (ако се познавате с авторите и просто споделяте лични впечатления - извинявам се!), дори и да не сме съгласни с твърденията им.
Не оспорвам задълбочената и широка експертиза на колегите от форума, допускам обаче, че дискусионни когнитивни похвати (сред които и целево разработени видеоигри) подпомагат деца със специфични затруднения. Няма да влизам в темата, но съм видял някои радостни случки при деца с аутизъм ...

lz1fw написа:
Затова са пропуснали да обърнат внимание на някои други прости зависимости.


Изследването е достъпно и изглежда са съобразили/реферирали разни хипотези.
Имат и други проучвания, където изрично изследват социалния и икономическия статус на семействата и семейната среда - пример.
Пон Сеп 26, 2022 8:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov