ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Препоръки относно публикуването на снимки
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Проблеми и препоръки Предишната тема
Следващата тема
Препоръки относно публикуването на снимки
Автор Съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Момчета и момичета, Снимка БГ се е бъгнала от около два месеца. Некои дъртаци, дето много се не сещаме на компютъро, сме у затруднение. Препоръчайте ни де да качваме снимки за споделяне. Другите варианти са:
- Да станем фейсбукчии, нещо не ме кефи.
- Да си направим блогове. Става, ама е претенциозно.
- Да дадем някой дарителски лев, да се надуе сървъра и да си имаме собствен фонд. Аз съм навит да кихна, но за другите не знам.
- Друго, но умно.....
Айде, разбирачи, вие сте на ход. Rolling Eyes
Пон Юни 15, 2020 10:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Личен опит Отговорете с цитат
Макар да е презрян от някои, аз използвам imgur.com. Правиш си акаунт, качваш снимката, после взимаш адреса ѝ и ние се любуваме.
Пон Юни 15, 2020 10:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
tortomanin написа:
Момчета и момичета, Снимка БГ се е бъгнала от около два месеца. Некои дъртаци, дето много се не сещаме на компютъро, сме у затруднение. Препоръчайте ни де да качваме снимки за споделяне. Другите варианти са:
- Да станем фейсбукчии, нещо не ме кефи.
- Да си направим блогове. Става, ама е претенциозно.
- Да дадем някой дарителски лев, да се надуе сървъра и да си имаме собствен фонд. Аз съм навит да кихна, но за другите не знам.
- Друго, но умно.....
Айде, разбирачи, вие сте на ход. Rolling Eyes

Утре ще публикувам подробно обяснено и добре илюстрирано ръководство как се качват снимки в Гугъл Снимки и после във форума.

Надявам се, че това ръководство ще бъде лесно разбираемо и лесно изпълнимо дори от хора, които досега не са работили с Гугъл Снимки.

Гугъл Снимки си остава най-лесният, най-евтиният и най-добрият вариант за качване на снимки във форума, ако се гледа в дългосрочен план.


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пон Юни 15, 2020 11:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Благодарим предварително.
Вто Юни 16, 2020 9:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Темата е за проблеми и препоръки, та имам и проблем, и препоръка. Много пъти линковете в цитатите са прекалено дълги и както разбам, не позволяват "пренасяне". Това предизвиква уширяване на страницата, понякога толкова голямо, че човек е принуден да скролва наляво-надясно, за да чете текста. Има изход от това неудобство и той е в опцията URL от менюто: в левите квадратни скоби след = се пише адресът, а след скобата се пише свободен пояснителен текст. Така е хем по-удобно, хем по-информативно. Често обаче се сблъсквам с прекаено големи снимки. Те също досадно разширяват страницата. По-лошото е, че самите снимки не могат да се видят целите, а трябва да се разглеждат на части. Разбира се, и тук има изход, но не всеки го владее: трябва да се зададе с команда някакъв разумен размер, например 800х600 пиксела. За съвременните лаптопи вероятно ще стане и 1200, но не знам дали всички имат такива. Та въпросът ми е: няма ли начин самият софтуер на форума автоматично да ограничава размира на снимките до размера на екрана? Дано може!
Съб Мар 06, 2021 4:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Не може, за съжаление.

Става с малко самодисциплина - да не се пущат по-широки снимки от, да речем 1280 пиксела.
Аз примерно пускам моите на 700.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Съб Мар 06, 2021 6:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
И аз така правя. В моя "склад" има размери, от които избирам, в случая large, а не huge или не дай боже, original.
Съб Мар 06, 2021 8:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение "Има изход от това неудобство..."/ Сотиров Отговорете с цитат
Един ресурс за лесно качване на снимки въобще и в частност във форума: https://imgbb.com/
Сайта работи и без регистрация, препоръчително е да има такава. След качване на снимка/и се предлагат няколко опции за експортиране-"Кодове за вграждане" директно с copy/paste без поставяне на тагове.
Въпросният може да се използва и за хостинг на снимки, по-добре да се ползват сигурните Google Photos, Microsoft OneDrive, ....
демонстрация:
"Свързана маниатюра на ББкод"
180/180 пик. клик--> 1024/768 пик.
"Средно свързан ББкод"
640/480 пик. клик--> 1024/768 пик.
Снимките в темата: "Стара планина"-->"3-то мартенско до х.Мургаш" са качени по същия начин.
Съб Мар 06, 2021 10:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
... - да не се пущат по-широки снимки от, да речем 1280 пиксела.
Аз примерно пускам моите на 700.


Това е важно уточение. Аз както ги правя на 1920x1080 ...
Факт е, че 1280х1024 е най-удобно за всички с т.н. квадратни монитори, но все си мислех, че вече не са останали такива динозаври. Ще се корегирам за в бъдеще.

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Съб Мар 06, 2021 11:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Не мога да дам точни предпочитани размери, защото мониторите са различни, но поводът за моята бележка беше снимка с размери 1707х1280, която излизаше извън рамките на моя монитор. А той все пак е "модерен", широкоекранен, демек длъгнест.
Нед Мар 07, 2021 1:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Хайде пак един млад дядо да пита нещо.
Форумът има огромно количество стари теми, в които снимките са пропаднали с някои стари платформи.
Какво правим? Зарязваме ги така, защото се е натрупала прекалено много информация?
Не ми харесва.
Бедното ми въображение рисува още два варианта, но и те не ми харесват. На относително нова и обрана тема качвам снимките другаде и пак пращам линк. Даже съм го правил. Не е голям поблем.
Но на огромни и брадясали теми май не е добре. Ще се вдигнат като нови, но тогава ще излизе, че пак търсим интерес и трябва да стигнем до последния коментар, за да видим какво става. Гадно.
При една грешка с цитирането при една моя нова тема Дидо предлагаше да пратя нов линк на модератора, той може и да го оправи. Да де, ама ако модераторът трябва да смени 5000 адреса.... да не е луд?
И ко прайм ся? Crying or Very sad
А, и да не питам постояно, както и като съвет към другите:
Понякога някой качва огромни като обем снимки, след което на 22 инча монитор текстът трябва да се чете с очила и лупа. Нещо.... не може ли да се направи? Question


Последната промяна е направена от tortomanin на Сря Сеп 28, 2022 7:03 am; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Сеп 27, 2022 6:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Стари рани отваряш, приятелю! Преди години "складът", където бях събрал снимките, изведнъж ми ги пре...такова без предупреждение. По-точно с предупреждението, че вече ще трябва да плащам не знам колко си стотин долара годишно, за да ги поддържам. Абсолютно некоректно, защото всичко това го направиха със задна дата: снимките изведнъж станаха невидими. Наложи се да пренасям снимките в друг "склад", Господ да го поживи! И адресите един по един - смяна в темите. Хиляда снимки! Пак добре, че по онова време разрешиха промените в старите дописки. Сега не знам има ли срок. Та затова, като ми четете старите писания, над всяко пише "последна поправка" с дата, дълго след събитията. Това е положението! Често попадам на затрити снимки, но, както се казва, делото на давещите се е в ръцете на самите давещи се. Авторите трябва да имат грижата да ремонтират сайтовете си.

Огромните снимки са голяма досада! Най-лошото е, че човек не може да ги обозре с един поглед, а трябва да правърта с мишката. Тогава се губи цялостта на изображението. Отделно се прецаква цялата страница, защото всички текстове се нагаждат към увеличената широчина. Ами това също трябва да е грижа на авторите! Затова има опция "преглед", да се види как ще изглежда мнението накрая. Достатъчно досадно е, че някои линкове предизвикват същия ефект, но там май нищо не може да се направи.По-точно може, като се вкара линкът с втората опция - вътре в описанието. Хем така става по-информативно, да се знае за какво иде реч.
Вто Сеп 27, 2022 7:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 565

Мнение Отговорете с цитат
В някои сайтове има ограничение на размера на снимките, които могат да се качват, и като пиксели по дългата страна и като размер на файла (килобайти/мегабайти).
Не знам дали и тук е възможно да се сложи ограниечение сайтът да не приема по-големи снимки, или трябва да се разчита съзнателно отношение от страна на авторите.
Сря Сеп 28, 2022 8:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Обикновено самият "склад" предлага различни опции за големината на изображението - "large", "huge" и пр. Освен това би трябвало да има и опция за малко изображение, което при желание са увеличава. Отделно, разбира се, големината в пиксели може да се задава с допълнително вписване, но аз това не го владея. Случва ми се например да взема от мрежата някоя картинка, която е огромна. Тогава я свалям на компютъра, качвам я в "склада" и после ѝ задавам размера.
Сря Сеп 28, 2022 9:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Напоследък снимките, които гледам, ми идат прекалено големи. Дори новият ми монитор, който се явява "широкоекранен", не ги побира и трябва да местя с мишката. Нещо трябва да настроя ли? Освен това, като преглеждах стари мои пътеписи, видях, че в някои от тях снимките също са огромни. Това вероятно е станало, когато ония мискини от "склада" решиха да въведат непосилна такса и аз се принудих да пренеса 1000 снимки в друг "склад", откъдето копирах адресите им. Явно съм сбъркал формата. Сега виждам, че е невъзможна поправка. Кое налага тази забрана? Нали последната поправка се отразява с дата, така че не е възможна злоупотреба. Дали не може да се върне възможността за поправки по всяко време?
Сря Яну 18, 2023 2:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Проблеми и препоръки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 6 от 8

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov