ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
с. Бистрица - Поличите - х. Иван Вазов

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
с. Бистрица - Поличите - х. Иван Вазов
Автор Съобщение
iztodorov



Регистриран на: 13 Авг 2017
Мнения: 4

Мнение с. Бистрица - Поличите - х. Иван Вазов Отговорете с цитат
Здрвейте.
Опитах се да намеря инфо във форума за маршрута с. Бистрица - Поличите - х. Иван Вазов, но нещо ударих на камък.
Знам, че принципно подхода е от с. Падала, но не ми се вързва логистично и ако мога да го спретна от с. Бистрица ще е по-добре.

Някои има ли идея как е пътеката от Бистрица?

Снимка: https://drive.google.com/file/d/1_7Gg4Ncov3omUnfyYPk4TRnLXknXfAdO/view?usp=sharing
Трак: https://drive.google.com/file/d/1jytNSPNqp86QfyiUoAkuRDgfDsTcSZlN/view?usp=sharing

Благодаря предварително!
Съб Окт 01, 2022 7:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Re: с. Бистрица - Поличите - х. Иван Вазов Отговорете с цитат
iztodorov написа:
Здрвейте.
Опитах се да намеря инфо във форума за маршрута с. Бистрица - Поличите - х. Иван Вазов, но нещо ударих на камък.
Знам, че принципно подхода е от с. Падала, но не ми се вързва логистично и ако мога да го спретна от с. Бистрица ще е по-добре.

Някои има ли идея как е пътеката от Бистрица?

Снимка: https://drive.google.com/file/d/1_7Gg4Ncov3omUnfyYPk4TRnLXknXfAdO/view?usp=sharing
Трак: https://drive.google.com/file/d/1jytNSPNqp86QfyiUoAkuRDgfDsTcSZlN/view?usp=sharing

Благодаря предварително!


Това е карта номер едно, не знам какви източници си ползвал, аз съм слизал от Иван Вазов по жълтата марка до Дупница, никакъв проблем

https://kade.si/#map=15/2576035.91/5194208.52/0

Информация каква те интересува ? Ако тръгваш от Бистрица или Дупница си е един постепенен локум, иначе е много красиво да се ходи от там. Никакви проблеми немаш стига времето да е ясно.

П.С виж картата и ще разбереш кое къде е. От Падале с синя марка до Мали Полич, не я знам в какво състояние е , но горе зелено жълтото и тн си беше където може маркирано, ама ти като се качиш горе, няма как да се загубиш в ясно време. Пътя си е очеваден. От бистрица си по червената от там не съм минавал и не знам как е.

Все пак с уговорката че е хубаво да имаш тази карта на телефона, за всеки случай, там където евентуално няма маркировка за определен момент и тн .. и не си свикнал да се ориентираш по слънцето.
Съб Окт 01, 2022 3:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
iztodorov



Регистриран на: 13 Авг 2017
Мнения: 4

Мнение Re: с. Бистрица - Поличите - х. Иван Вазов Отговорете с цитат
Благодаря!

Идеята е да се кача по жълтата и да слезна по червената.

Щом като жълтата е ок - това напълно ме устройва.
Съб Окт 01, 2022 5:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Re: с. Бистрица - Поличите - х. Иван Вазов Отговорете с цитат
iztodorov написа:
Благодаря!

Идеята е да се кача по жълтата и да слезна по червената.

Щом като жълтата е ок - това напълно ме устройва.


Да ти кажа и аз преди се чудех защо няма нищо по темата, ама явно е понеже е много само подсказващо. Все пак пиши после кое как е било , ще съм ти благодарен, както и какво е положението на иван вазов откъм хора и ремонти. Макар че откъм хора ще е фраш Smile
Съб Окт 01, 2022 8:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Качвал съм се по жълтата маркировка от Вангелова чешма нагоре към Смочевска вада и Голям Полич (а и малко помагах да се възобнови маркировката), пътеката е хубава, само на едно място имаше малко хвойна, но тя лесно се преодолява. Като се добера до компютъра си, може да приложа няколко снимки.

По начертаната червена линия не съм минавал и не знам какво е състоянието и. Видях, че тракът е с дължина над 20 км и близо 2000 метра денивелация, което е сериозен преход за 1 ден.

Успех и ще чакаме отчет и снимки. Smile


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Съб Окт 01, 2022 10:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
millenary.falcon



Регистриран на: 10 Юни 2013
Мнения: 40
Местожителство: София

Мнение Re: с. Бистрица - Поличите - х. Иван Вазов Отговорете с цитат
iztodorov написа:
Благодаря!

Идеята е да се кача по жълтата и да слезна по червената.

Щом като жълтата е ок - това напълно ме устройва.

Привет, на 7-8.102022г., група Лунатични разходки успяхме да направим кръгов маршрут от Бистрица.
Ден 1- червена марка , новата панорамна площадка, Бистришки водопад, х.Самоковище-долината на река Бистрица-изцяло по левия бряг,
последния участък без пътека, но без пресичания на реката.20 км, 8ч.20 мин.1600+;Спане на х.Иван Вазов
Ден 2- жълта марка под Калините, Голям Полич(кота 2614),Смочевската вада,Богдая и на Фенерка се отбихме към Бистрица 25 км 500+,2100- 9 часа.
За маршрута до Самоковището е култивирано, след това става доста трудно придвижването и следенето на пътеката, има камъни, мочурища и
обраснали участъци, избрахме по-трудния път, но да не пресичаме реката.
За връщане,марката е нова и се следи ясно, всичко беше ок до отбивката за Бистрица, през м.Копитърла, ужасни улеи и търкалящи се камъни.
По данни от тази година червената марка в участъка з.Валога-изоставената х.Комсомолец е непроходим, тоест за кръгов маршрут е горния вариант и:
1.На Отиване по жълта марка, на връщане през Калини и Поличи(От Вангелова чешма до Вазов през Калини и Поличи е 12 часа 2500+,1000-)
неподходящо за голяма група
2.Паркинг преди х.Отовица-з.Юрто-х.Иван Вазов, връщане по билото от Вр.Отовица, Сейменски камък, Ашикларски връх(Черни връх +2 часа)
3.Паркинг преди х.Отовица-долината на река Отовица-вр.Отовица-х.Иван Вазов, връщане през Кабул, вр.Крива соспа-Ески мандра-х.Отовица.
Всички цитирани маршрути са минавани от мен.Може да се избере и микс от горепосочените варианти.
Very Happy
Сря Окт 12, 2022 4:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
iztodorov



Регистриран на: 13 Авг 2017
Мнения: 4

Мнение Re: с. Бистрица - Поличите - х. Иван Вазов Отговорете с цитат
millenary.falcon написа:
iztodorov написа:
Благодаря!

Идеята е да се кача по жълтата и да слезна по червената.

Щом като жълтата е ок - това напълно ме устройва.

Привет, на 7-8.102022г., група Лунатични разходки успяхме да направим кръгов маршрут от Бистрица.
Ден 1- червена марка , новата панорамна площадка, Бистришки водопад, х.Самоковище-долината на река Бистрица-изцяло по левия бряг,
последния участък без пътека, но без пресичания на реката.20 км, 8ч.20 мин.1600+;Спане на х.Иван Вазов
Ден 2- жълта марка под Калините, Голям Полич(кота 2614),Смочевската вада,Богдая и на Фенерка се отбихме към Бистрица 25 км 500+,2100- 9 часа.
За маршрута до Самоковището е култивирано, след това става доста трудно придвижването и следенето на пътеката, има камъни, мочурища и
обраснали участъци, избрахме по-трудния път, но да не пресичаме реката.
За връщане,марката е нова и се следи ясно, всичко беше ок до отбивката за Бистрица, през м.Копитърла, ужасни улеи и търкалящи се камъни.
По данни от тази година червената марка в участъка з.Валога-изоставената х.Комсомолец е непроходим, тоест за кръгов маршрут е горния вариант и:
1.На Отиване по жълта марка, на връщане през Калини и Поличи(От Вангелова чешма до Вазов през Калини и Поличи е 12 часа 2500+,1000-)
неподходящо за голяма група
2.Паркинг преди х.Отовица-з.Юрто-х.Иван Вазов, връщане по билото от Вр.Отовица, Сейменски камък, Ашикларски връх(Черни връх +2 часа)
3.Паркинг преди х.Отовица-долината на река Отовица-вр.Отовица-х.Иван Вазов, връщане през Кабул, вр.Крива соспа-Ески мандра-х.Отовица.
Всички цитирани маршрути са минавани от мен.Може да се избере и микс от горепосочените варианти.
Very Happy


Благодаря за изчерпателното инфо!!!
Сря Окт 12, 2022 4:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov