ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
НАИСТИНА МИ ПИСНА ОТ ПРЕТЕНЦИИ И ДЪРВЕНИ ФИЛОСОФИ!

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
НАИСТИНА МИ ПИСНА ОТ ПРЕТЕНЦИИ И ДЪРВЕНИ ФИЛОСОФИ!
Автор Съобщение
nickbaizel



Регистриран на: 08 Май 2011
Мнения: 56
Местожителство: София

Мнение НАИСТИНА МИ ПИСНА ОТ ПРЕТЕНЦИИ И ДЪРВЕНИ ФИЛОСОФИ! Отговорете с цитат
По повод на нещо споменато в книгата „България нашир и длъж“ на Иван Панкев. Уважаеми господини, пътувайте където желаете, но не омаловажавайте чуждия труд. Да пишете, че синята маркировка под връх Пирин е любителски направена е най-малко обидно. Не сти били там, когата маркировката беше нарядко и само в бяло. Синята може би мислите, че Господ Бог я направи, или че Христос освен кръста си мъкнеше и кутия с боя? Е, случайно маркоровката е правена 90% от мен и 10% от един приятел. Боята е купувана от мен, с мои пари. И маркировката не е правена наведнъж, защото кола нямам. Малко се засрамете преди да обиждате нещо направено от друг. Не отричам, че маркировката не е по шаблон. Но само шаблон ми липсва, при условие че мъкна лагерни принадлежности плюс храна, плюс трион. Като можете по-добре ВИЕ я направете! До гуша ми е дошло от дървени философи! Никой не ми е плащал да го правя, но съм го направил, проявете поне елементарно уважение. И имате късмет, че съм човек културен иначе досега да съм почнал да псувам. И последно: от хижа Предел до връх Пирин НЕ СЕ СТИГА ЗА 5 ЧАСА, А ЗА ПОВЕЧЕ ОТ 6!
Съб Окт 01, 2022 7:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Re: НАИСТИНА МИ ПИСНА ОТ ПРЕТЕНЦИИ И ДЪРВЕНИ ФИЛОСОФИ! Отговорете с цитат
nickbaizel написа:
По повод на нещо споменато в книгата „България нашир и длъж“ на Иван Панкев. Уважаеми господини, пътувайте където желаете, но не омаловажавайте чуждия труд. Да пишете, че синята маркировка под връх Пирин е любителски направена е най-малко обидно. Не сти били там, когата маркировката беше нарядко и само в бяло. Синята може би мислите, че Господ Бог я направи, или че Христос освен кръста си мъкнеше и кутия с боя? Е, случайно маркоровката е правена 90% от мен и 10% от един приятел. Боята е купувана от мен, с мои пари. И маркировката не е правена наведнъж, защото кола нямам. Малко се засрамете преди да обиждате нещо направено от друг. Не отричам, че маркировката не е по шаблон. Но само шаблон ми липсва, при условие че мъкна лагерни принадлежности плюс храна, плюс трион. Като можете по-добре ВИЕ я направете! До гуша ми е дошло от дървени философи! Никой не ми е плащал да го правя, но съм го направил, проявете поне елементарно уважение. И имате късмет, че съм човек културен иначе досега да съм почнал да псувам. И последно: от хижа Предел до връх Пирин НЕ СЕ СТИГА ЗА 5 ЧАСА, А ЗА ПОВЕЧЕ ОТ 6!


Ник , абе стегни се !! Защо четеш такива бълвочи и се ядосваш? На тооо никой никога нема да му прочете книгата, ама маркивовката си остава и на нас ни е от полза. Недей се ядосвай за глупости !!!


Нами Зимай две кила ракия и идвай на сбирката. Да видиш тогава какво маркиране ще пада SmileSmile
Съб Окт 01, 2022 8:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Ауу ама ти си прав да се ядосваш. Какво да ти кажа, ама такива парашутисти ще има много и така се развиват нещата, като има хора които да не проверяват информацията.
Съб Окт 01, 2022 8:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3282
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Както казват - Ноевият ковчег е направен от любител, а професионалистите направиха "Титаник". Smile

Nickbaizel, разбирам защо се ядосваш, но все пак и аз ще ти напиша, че няма смисъл. Все пак този писател Иван Панкев нали не е написал, че ще хване главата на този, който е правил маркировката, и ще я блъска в масата, докато й изтече мозъкът? Smile

Свободен ли си на 15-16 октомври? Може да дойдеш на очертаващата се форумна среща на хижа "Кабата" и там да се запознаем на живо, да обсъдим маркировките, да начертаем планове за бъдещи маркирания...

http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=159292#159292


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Нед Окт 02, 2022 12:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Re: НАИСТИНА МИ ПИСНА ОТ ПРЕТЕНЦИИ И ДЪРВЕНИ ФИЛОСОФИ! Отговорете с цитат
nickbaizel написа:

Помни старата еврейска поговорка - "Няма ненаказано добро".
Преди повече от 15 години имаше едно място на Комините - обрасло с лишеи, на места кънтяха камъни. Пограх си доста дни. Нарочно ходех сам, в лошо време, за да не ме вижда и знае никой. Почистих и наковах. Пестеливо - само там, където трябва, хем да не се пребиеш, хем почти да не усещаш, че си на накован маршрут. Оказа се, че това е и най-дългия тур там. В наши дни вече е и един от най-популярните...
При последната работа валаше дъжд, и на слизане се хлъзнах, паднах и се пребих. Едвам се долякох до колата с целия инвентар, бормашина и прочия тяжести.
Със седмици после не можех да ходя без болки. И един слънчев ден, виждам там едного, който лично сме го учили на едно и две, да казва на другая си - сега ще идем на оня шибан тур, дето първия клин е на майната си...
Така, че не си сам, всеки който е направил нещо, получава съответна "отплата". Ти се радвай, че не са те заплашили и със съд. "Заради злоумишлените си действия, маркировачът е изложил на неоправдан риск всички, подлъгани да тръгнат по пътеката, която е маркирал..." /пише в обвинението си прокуроринът.../
А за часовете по-добре да не спориш. Има хора най-различни. Даже из форума тука се въдят таквизи, дето без много зор, като нищо и за 2 часа ще го стигнат. И такива, дето изобщо няма да го стигнат...
Мен ако питаш, прави каквото правиш, но за собствено удоволствие - ако на теб ти харесва, чисти ибоядисвай, както си щеш. Но никога не го прави за другиго, още повече пък и да се хвалиш с това. Така ще ти остане насладата анонимно да слушаш и да се радваш на "народната любов" по повод деянието ти. А специално българският народ, спрямо други народи, е доста напред в тая област.
Пон Окт 03, 2022 1:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Владо, имаш моите адмирации за стореното на Комините! Макар че те не ме ползват - аз не съм алпинист. Но много народ ги използват. Десетки пъти съм съм бил там с внуците и съм снимал ония, дето са се катерили по твоите "точки". Хвала!
Пон Окт 03, 2022 3:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров написа:
... стореното на Комините.

Е не съм аз, моите деяния се ограничават до 5-6 линии. Останалото е дело на Петко Тотев и обкръжението му. Аз не разполагам с толкова волски нерви и упоритост да пробивам тая скала, както и с толкова пари за длета - там едно длето се амортизира на максимум 5-6 дупки...
Пон Окт 03, 2022 3:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Мога да ти услужа с канго. Very Happy
Пон Окт 03, 2022 7:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Уравнение, нали сме метаматематици! Отговорете с цитат
Чук + манго = канго !
Вто Окт 04, 2022 10:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3282
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Re: Уравнение, нали сме метаматематици! Отговорете с цитат
tzezko написа:
Чук + манго = канго !


„Ето така се използва къртач! VBOX7 - ot sky_net“:

https://drive.google.com/file/d/0B3GMJbqVMfmyckd3eWR2ZDhBNXM/view?usp=sharing&resourcekey=0-GSt2PbCL4fkO_Nq0EnDSHg

Smile

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Вто Окт 04, 2022 12:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov