ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
С кола до х.Пирин?

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
С кола до х.Пирин?
Автор Съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение С кола до х.Пирин? Отговорете с цитат
Привет, има ли някой представа дали с кола се стига до х.Пирин - или по-скоро коя е отправната точка и доколко минуем е пътя?


Последната промяна е направена от igurbev на Вто Юни 22, 2010 7:15 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Вто Юни 22, 2010 9:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Минава се през градовете Сандански или Гоце Делчев, посоката е село Пирин. Разклона за с. Пирин е на 20-на км западно от седловината Папазчаир - най-високата точка по пътя Гоце Делчев-Петрич.

Селото е разположено в долината на река Пиринска Бистрица. С колата се качваш нагоре по долината, на север, до м. Лъките - мисля около 10-12 км е след селото. Оттам нататък не съм ходил до хижата, но е черен път.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Юни 22, 2010 9:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
От местността Лъките до х. "Пирин" (6-7 км) само с камион, УАЗ-ка, Лада "Нива" и тем подобни возила. На едно място се реката се пресича през брод, тъй като падна преди 2 години един мост, май още не е възстановен.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Вто Юни 22, 2010 10:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
elena



Регистриран на: 11 Юни 2009
Мнения: 134
Местожителство: Г.ДЕЛЧЕВ

Мнение Отговорете с цитат
Ако ми позволи dido да продължа, по-нататък е необходимо високопроходима кола, защото на едно място мостът е счупен и се минава през реката, виждала съм "жигули" на хижата/информацията ми е от миналата година/.Асвалта е до последната ВЕЦ.

_________________
В ПЛАНИНАТА Е КРАСОТАТА НА ЖИВОТА.
Вто Юни 22, 2010 10:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес MSN Messenger
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря! Явно не е твърде добра идея предвид, че сега реките са придошли.
Вто Юни 22, 2010 7:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Пробвахме го все пак. Падналия мост е в местността "Трите реки" - по-малко от 3 км. преди х.Пирин (без чуствителна денивелация - около 40 мин скромно ходене). Пътят до там е зле, но се минава с повече стискане на зъби. Аз не упях да мина през брода със Сценик RX4, но при по-силно желание и това би било постижимо. Ето снимки от прехода.
Сря Юли 14, 2010 11:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
andimit



Регистриран на: 19 Юни 2007
Мнения: 284
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Истинска наслада беше да гледам снимките- особено района около Яловарника и Каменица!
Поздрави!
Сря Юли 14, 2010 11:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Много добро ходене. Това качване на Голена е доста обзорно към Башмандра, бях го забравил ... Very Happy

В сервиза на Геотрейд могат да ти сменят цялата коруба на GPS-a, вкл. бутоните. Май струваше около 40 лева.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Юли 15, 2010 12:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Smile) Бог да те поживи, тъкмо навреме! Онзи ден го носих в Бушона и там ми казаха - за смяна на дисплея минимум 200 лв и ще трябва да изчакам поне месец и половина. Не вярвам да се размина само със смяна на корубата, но поне е алтернатива на този месец и половина.
Чет Юли 15, 2010 12:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Ами ако бачка машината и нямаш други оплаквания - лош обхват (скапана антена), неработещ висотомер (заради отлепен сензор) и прочее, май ще се разминеш с 40 лева само Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Юли 15, 2010 12:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Тоя мост на Трите реки няма явно да го въстановят. Брода по който е най-удобно преминаването е 100-на метра по-надолу по реката. Не знам защо не съм го споменал в горния постинг. Oops

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Чет Юли 15, 2010 8:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
jordy



Регистриран на: 13 Авг 2009
Мнения: 330

Мнение Отговорете с цитат
Страхотно ходене!Снимките са много хубави и полезни,показват Каменишкото било от
интересна гледна точка.Поздравления
Very Happy
Чет Юли 15, 2010 8:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Ами ако бачка машината и нямаш други оплаквания - лош обхват (скапана антена), неработещ висотомер (заради отлепен сензор) и прочее, май ще се разминеш с 40 лева само Very Happy


За съжаление тези от Бушона се оказаха прави. Занесох апарата в сервиза на Геотрейд и там ми казаха, че шансовете са ми горе-долу никакви(освен ако не се появи някой със непреодолими други проблеми и здрав дисплей) - никой в България нямало да се навие да внесе част, която струва 100 евро, при условие, че заедно с труда, цената ще излезе колкото апарат на старо. Казаха ми да проверявам от време на време все пак. Confused
Пет Юли 16, 2010 9:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
А, аз по-скоро имах предвид смяна на корубата на машинката, че гледам поликарбоната отпред липсва. Иначе тая драскотина на дисплея долу вдясно е бял кахър. Можеш да се ослушваш по разни форуми ако изпадне някоя много счупена 60-ка със здрав дисплей, за малко пари.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Юли 16, 2010 10:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov