ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Транспорт до/от Пирин
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Транспорт до/от Пирин
Автор Съобщение
dim33



Регистриран на: 28 Апр 2022
Мнения: 11

Мнение Отговорете с цитат
Идеята ми е да си оставя рано сутринта колата на хижа Вихрен около 06:00 да речем и вечерта да спя на хижа Яворов. Въпроса ми е на следващия ден ще ме пуснат ли с колата да сляза от хижа Вихрен към Банско около обяд тъй като има забрана нещо от сорта на от 08:00-1700, обаче не съм сигурен дали тази забрана важи за слизащите надолу с колите или само за тези, които отиват към Вихрен?
Сря Авг 10, 2022 8:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
dim33 написа:
Идеята ми е да си оставя рано сутринта колата на хижа Вихрен около 06:00 да речем и вечерта да спя на хижа Яворов. Въпроса ми е на следващия ден ще ме пуснат ли с колата да сляза от хижа Вихрен към Банско около обяд тъй като има забрана нещо от сорта на от 08:00-1700, обаче не съм сигурен дали тази забрана важи за слизащите надолу с колите или само за тези, които отиват към Вихрен?

Ще те пуснат да слезеш.

В заповед № 09-22-219 на Общинска администрация Банско от 08.07.2022 г. (https://bansko.bg/bg/component/phocadownload/category/7-%D0%B7%D0...) пише, че забраната важи от 08:00 до 16:00 часа в периода от 15 юли до 15 септември 2022 г. и е еднопосочна, тоест само в посока Шилигарника – Вихрен, а за ограничаване на движението се използва пътен знак В1 – „Забранено е влизането на пътни превозни средства след знака“.


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Сря Авг 10, 2022 9:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
Само да кажа, че до миналата година, този знак никой не го "е...." и всеки си караше горе когато му падне.

Сега да не би да са сложили пост там ? Това ще да е някаква новост.
Сря Авг 10, 2022 11:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
То и аз не бях виждал полицаи да пазят Златишкия проход, който е забранен целогодишно за МПС-та, ала на срещата на ТД КПДМ на 01-02.12.2018 г. след нас са се появили полицаи и са спрели една от колите на наши приятели.

Знакът за забрана на Шилигарника, Пирин – снимка от 06.08.2017 г.:


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Сря Авг 10, 2022 12:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nickbaizel



Регистриран на: 08 Май 2011
Мнения: 56
Местожителство: София

Мнение Транспорт от и до Сандански Отговорете с цитат
Автобусите в град Сандански вече тръгват от Новата автогара(намира се в началото на града, близо до разклонението за жп гарата) Не ходете на старата автогара, оттам вече НИЩО не тръгва!
Съб Окт 01, 2022 7:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
volan98



Регистриран на: 23 Окт 2015
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
От кога е това? Лятото като ходих натам, тези за Петрич, Сандански и Благоевград, както и много от селските, тръгваха от новата автогара, но останалите селски си тръгваха от старата, спирайки и на новата. В интернет няма никаква информация кой автобус от къде е...И в разписанието на новата https://www.avtogarasandanski.com/%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B0-%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8/timetable/ не са вкарани всички линии, особено тези, които преди бяха от старата.
Сря Ное 09, 2022 5:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nickbaizel



Регистриран на: 08 Май 2011
Мнения: 56
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
пълна каша е. честно казано и аз не разбрах кое откъде тръгва. един разправя едни работи друг други.
Сря Ное 09, 2022 10:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nickbaizel



Регистриран на: 08 Май 2011
Мнения: 56
Местожителство: София

Мнение Автогара Разлог Отговорете с цитат
Автогарата в Разлог е само тази в бившото военно поделение. Официалната от 2 години е оградена със строителни огради и няма признаци да заработи отново.
Сря Юли 26, 2023 8:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Liubitel



Регистриран на: 02 Юни 2013
Мнения: 393
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Пътят за хижата не се затваря вече заради ресторант Вихрен, само в дните петък, събота и неделя, в които ще има Банско джаз фест МОЖЕ БИ ще бъде затворен . Инфото е от местен. Правят ремонт на пътя, така че карайте внимателно, защото се качват и бетоновози, лее се бетон и това не винаги е на права отсечка. Има един джип на ремонтиращите, който уж дава сигнал за по-полека, когато са заели платната с техника, но не е достатъчно.

_________________
Всичко е възможно.
Нед Авг 06, 2023 9:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didkopitko



Регистриран на: 27 Юни 2016
Мнения: 287

Мнение Отговорете с цитат
Liubitel написа:
Пътят за хижата не се затваря вече заради ресторант Вихрен, само в дните петък, събота и неделя, в които ще има Банско джаз фест МОЖЕ БИ ще бъде затворен . Инфото е от местен. Правят ремонт на пътя, така че карайте внимателно, защото се качват и бетоновози, лее се бетон и това не винаги е на права отсечка. Има един джип на ремонтиращите, който уж дава сигнал за по-полека, когато са заели платната с техника, но не е достатъчно.


Оказа се не точно така. Днес, понеделник, ни спряха на къмпинг Бъндерица. Това все пак е много по-добре отколкото да ни бяха спрели на Шилигарника, но не е като да се качиш на хижа Вихрен с колата. Предполагам петък, събота и неделя ще спират още на Шилигарника.
ПП: горе почти при хижата, край пътя, и на уширенията имаше празни места. Но все пак ни спряха на паркинга на къмпинга.
Пиша това ако някой се е засилил и си смята часовете от хижа Вихрен - да сложи наум половин-един час, ако го спрат по-долу.
Пон Авг 07, 2023 7:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
Ами явно вече са се принудили да спират, тъй като никой не спазва забраната и се качва горе. В резултат на това, става тапа и ни напред ни назад. Особено в хубавите есенни дни когато има лед, тогава съвсем си ебава мамата.
Пон Авг 07, 2023 8:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gandi



Регистриран на: 08 Май 2015
Мнения: 136
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
По принцип има заповед на кмета от 08.00 до 16.00 да затварят пътя, но можеш да се качиш по-рано както направих аз.
Пон Авг 21, 2023 1:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Страница 6 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov