ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Информация за планините извън България
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Планини, планини Предишната тема
Следващата тема
Информация за планините извън България
Автор Съобщение
goro_levskara



Регистриран на: 04 Дек 2006
Мнения: 309
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:


Жоро, в северномакедонския списък не виждам цялата поредица крайгранични планини, примерно Огражден...


Дидо, тя си е в българските списъци:

https://varhove.info/ograzhden/
Пон Ное 14, 2022 6:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
То добре, но Огражден е с най-високия си връх извън България.
Това не бърка ли концепциите?

На първо четене не виждам също Якупица и наоколо, Нидже, Галичица, Селечка, Стогово, Караорман...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Ное 14, 2022 6:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
goro_levskara



Регистриран на: 04 Дек 2006
Мнения: 309
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ами не, Дидо. В българските списъци съм включил всички планини, които влизат на територията на България.
Без значение, дали първенецът е на наша територия, или на чужда. Разбира се, че за върховете извън страната не съм
максимално прецизен, но поне най-високите съм включил.

Що се отнася до изброените от теб планини, то не са само те. Има още доста, които не са включени в списъците.
Просто само за тези от изброените имам gps следа, както и снимка. Фото не бих тръгнал да крада от другаде, но
не ми е то проблема а липсата на трак. В днешно време, по-добре от мен знаеш, че именно това е основното, като
специално в случая с чуждите планини, траковете са два. Освен този до първенеца и още един. А именно от София
до изходната точка, който в не малко случаи е по-полезния, отколкото този в планината.

И именно за това, сайтът е отворено място, където всеки може да изпраща информация, за върховете и планините,
в които е ходил. Точно поради тази причина не са включени, изброените от теб, както и много други. Просто нямам
информация за тях, тъй като не съм ходил, а и никой не ми е изпратил такава.

Затова и тези таблици, както и тези за планините в България не са окончателни. Утре ако отидеш на Якупица и ми пратиш
инфо, то други ден ще бъде налична въпросната планина в сайта, с това което си ми изпратил.

п.с. За Нидже имам информация, но е с изкачване от Гърция и ако скоро успея да направя таблица за там, ще я включа.
Проблемът е, че както ти написах по-горе, за южната ни съседка имам инфо за оскъден брой планини и въобще се чудя
дали да правя таблица, или просто да измисля някаква таблица с името "други"

Поздрави,
Жоро
Пон Ное 14, 2022 7:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Ще ти пратя за Якупица.

За Гърция имам множество тракове, ще ти ги дам - не се скатавай.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Ное 14, 2022 7:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
goro_levskara



Регистриран на: 04 Дек 2006
Мнения: 309
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Давай, не се скътавам. Това е цялостната идея, защото е ясно, че не мога да обиколя всички върхове в България и в чужбина.
Трябва подкрепа, като това от Митко, което имам е безценно, но може още и още...
Снимка не бих тръгнал да крада, така че пращай и по един фотос за планина/връх.
Ако имаш готов текст, също не отказвам. Иначе просто си съчинявам, без да съм бил на дадено място.
Така че ти си Wink
Пон Ное 14, 2022 8:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Пратих тракове на мейла на сайта ти.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Ное 16, 2022 3:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
goro_levskara



Регистриран на: 04 Дек 2006
Мнения: 309
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравей, Дидо!

Готово:

https://varhove.info/jakupica/

Благодаря!

Поздрави,
Жоро
Чет Ное 17, 2022 12:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Планини, планини Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov