ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Има ли маркировка от село Плана до Алински манастир?
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Предишната тема
Следващата тема
Има ли маркировка от село Плана до Алински манастир?
Автор Съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Е, защо да е бездарен излетът? Shocked

П. П. При мен връзката към снимките не се отваря, дава съобщение за грешка:

„404. Това е грешка.

Заявеният URL адрес не бе намерен на този сървър. Това е всичко, което знаем.“



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Чет Ное 03, 2022 12:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ndamov



Регистриран на: 08 Мар 2017
Мнения: 212
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
https://photos.app.goo.gl/RgVvoXG4kRSDu1vV6

Дано тази се отвори, извинявам се за проблема Oops



Това е Манастирище, гледан от Егеница
Чет Ное 03, 2022 12:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Да, връзката към снимките се отваря, но снимката на връх Манастирище, гледан от Егеница, не се показва. Smile

Вероятно е тази?


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Чет Ное 03, 2022 1:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ndamov



Регистриран на: 08 Мар 2017
Мнения: 212
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Май имам конфликт с операционните системи - мога да кача снимка само с уиндоуса от компютъра ми и на компютър се вижда, понякога се вижда и на телефон и таблет. Връзката към албума бях качил от таблета ми /андроид, недотам актуализиран/ и поне при моите устройства албума се отваря. Умни хора са ми казвали, че ставало така, защото и в Google photos, където са снимките ми и във форума влизам през акаунта си в Гугъл. Това добре, но ако направя същото от компютъра, линкът си е наред. Демек нищо не ми е ясно, пак се извинявам за неудобствата...
Чет Ное 03, 2022 2:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Гугъл-фотосите неведнъж са били проклинати, включително от мен. Бягай в друг склад!
Чет Ное 03, 2022 2:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Ndamov, мисля, че сам си се убедил, че Гугъл Снимки е най-доброто и ефикасно място за качване на снимки за форума.

Според мен не е важно от каква операционна система влизаш, а от какъв интернет браузър.

Аз процедирам по следния начин:

1. Отварям интернет браузъра Мозила Файърфокс.
2. Влизам в профила си в Гугъл.
3. Влизам в албума със снимки за Планинарския форум, който специално съм създал и съм споделил с връзка, за да е публичен.
4. Качвам желаните снимки в албума със снимки за Планинарския форум.
5. Отварям снимката (която искам да кача в Планинарския форум) вътре в албума в интернет браузъра, а не в приложението Гугъл Снимки.
6. С десен бутон на мишката и команда „Копиране на препратка към изображение“ копирам адреса на изображението.
7. Поставям (пействам) адреса на изображението в Планинарския форум.
8. Ограждам адреса на изображението с таговете [img] и [/img].
9. Заменям последните символи от адреса на изображението =w1280-h628-no с израза %3Ds1000-tmp.jpg.
10. Ако е необходимо – променям резолюцията на снимката – в случая числото 1000 е хоризонталната резолюция на снимката във форума.
11. Ако е необходимо – преглеждам предварително публикацията с бутона „Преглед“.
12. Публикувам публикацията с бутона „Прати“.

Пак обръщам внимание:
Когато съм с телефон с операционна система Андроид, не влизам в мобилното приложение Гугъл Снимки, а отварям мобилното приложение Мозила Файърфокс, през браузъра влизам в Гугъл Снимки, отварям албума със снимки за Планинарския форум, отварям снимката (много е важно да се влезе в албума и оттам да се отвори снимката, а не снимката да се отвори директно от Гугъл снимки, без да се влиза в албума), копирам адреса на изображението и го пействам във форума.

Това е. Надявам се, че съм бил полезен.

П.П. Бях направил тема, в който започнах подробно да описвам как се качват снимки в Гугъл Снимки, но за съжаление от Гугъл промениха бутоните, командите и дизайна на Гугъл Снимки, така че пак ще трябва да правя скрийншоти и да завърша темата.


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Чет Ное 03, 2022 6:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
МиткосваМ



Регистриран на: 01 Дек 2020
Мнения: 94

Мнение Re: Бездарен излет до Егеница Отговорете с цитат
ndamov написа:
От пътя над манастира се отдели хубава пътека, маркирана със стрелка за Златната рибка.


Днес, след тръгване от Дяволския мост, се разходихме и по въпросната пътека (предполагам, че е същата) - отделя се вляво от черния път, малко преди първия му остър десен завой след манастира. Има натрупана каменна пирамидка, а и споменатата табелка за "Златната рибка" също се вижда - не е на самия път, а след първите метри на пътеката, след като се пресече поток. Много приятна, с умерен наклон, постепенно и ненатоварващо се слиза, тук-там има паднали дървета ,но се преодоляват лесно. На едно отклонение има и табелка за вр. Манастирище. Финалният участък преди шосето и ресторанта също се минава лесно, както беше казано по-горе - благодарности на хората ,които са го разчистили! Smile Той май беше и единственият с повечко храсталаци около пътеката. За около почти час и половина стигнахме от манастира до "Златната рибка". Не забелязах друга маркировка, освен няколкото табелки, една-две каменни пирамидки, за които стана дума и надпис на асфалта над ресторанта, указващ посоката към манастира - но и това е напълно достатъчно. Хубав маршрут за няколкочасово бродене в гората - или пък за навлизане/излизане при някое по-дълго ходене в Плана. Smile

_________________
С ЩЕКИ ПО ПЪТЕКИ
Съб Ное 19, 2022 7:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov