ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Убавини
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Убавини
Автор Съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров написа:
...Смешно е да се обвиняват в платен рекет майките от квартала, които излизат на протест против застрояването на детската площадка! ... Та, значи, да отделим овците от козите, както ни учи Христос!

Със сигурност си прав, че овцете и козите требе да пасат разделно.
Като писах горното, имах предвид протести срещу широкомащабни дейности, а не за кварталните площадки.
Макар, че и там има за какво да се говори по темата. Има две кози, дето сега ги пасат в Сливенския. Официално се оправдават, че рекетирали негодника-строител за да направел "детски площадки". Може би затова даже и днес все още има "протести" в тяхна защита. Обаче попиташ ли всеки, който е опитал да прави нещо с подопечната им администрация в Район Младост и им е сърбал попарата, право ли постъпиха с тях, ще ти каже - не постъпиха право, още повече им трябваше... Правосъдието пак се отнесе меко с тях, подобно на останалите истински престъпници.
Пет Ное 25, 2022 1:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Забравих да допълня, че ме отвращава тъпашкият екстремизъм на ония идиоти, които заливат с доматено пюре Ван Гог. А също и налудничавата Грета, но нея поне болестта ѝ я оправдава (синдром на Аспергер). Впрочем тя самата парадира с болестта си.
Пет Ное 25, 2022 8:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
zlia



Регистриран на: 03 Ное 2014
Мнения: 205

Мнение Отговорете с цитат
Не че ги защитавам хората, които привличат внимание със заливане на произведения на изкуството, но някакси ми е по важно да се опази природата от която и да е картна. Трябва да се привлече вниманието на “търтеите”, защото вече дори едно поколение вижда как се изменя климата. Трябва да се обърне тренда, освен ако не мислим, че той сам ще се обърне и да си праим к’вот си искаме, пък след нас потоп.
Пет Ное 25, 2022 9:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Учедва ме тази наивност. По какъв начин залятият с доматено пюре Ван Гог ще спаси природата и климата? Точно пък на "търтеите" ще обърнат внимание с простотията си! Пука им на търтеите за Ван Гог, колкото и за природата. Как си представяш хода на мислите им? Че ще си кажат "Абе, я да спасяваме климата, че ония ще унищожат Ван Гог!" Така ли?
Пет Ное 25, 2022 10:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1507
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
zlia написа:
Не че ги защитавам хората, които привличат внимание със заливане на произведения на изкуството, но някакси ми е по важно да се опази природата от която и да е картна. Трябва да се привлече вниманието на “търтеите”, защото вече дори едно поколение вижда как се изменя климата. Трябва да се обърне тренда, освен ако не мислим, че той сам ще се обърне и да си праим к’вот си искаме, пък след нас потоп.


Не знам на колко години си, но аз съм преживял достатъчно потопи и апокалипсиси, та вече пророците им ми омръзнаха. Вероятно Сотиров, като по-стар, ще може да ме допълни.
И така....
В 1980 година трябвало да дойде комунизма. Като не дойде, измислиха един безкраен преходен период, наречен Развито социалистическо общество, или РСО.
По времето на РСО бях войник. В нашето поделение не се тиражираше, но на доста места им говореха, че Третата световна ще почне през 1985.
Великото пришествие пък трябваше да дойде в 2000 година. Като изключим измисления компютърен проблем 2000 нищо не се случи.
На 12. 12 2012 свършвал календарът на маите. Телескопите открили крой Сатурн извънземни космически кораби, по-големи от параходи, натоварени с дини от Любимец.

Та.... вече умирах няколко пъти от катаклизми, омръзна ми.
Съб Ное 26, 2022 12:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
zlia написа:
Не че ги защитавам хората, които привличат внимание със заливане на произведения на изкуството, но някакси ми е по важно да се опази природата от която и да е картна. Трябва да се привлече вниманието на “търтеите”, защото вече дори едно поколение вижда как се изменя климата. Трябва да се обърне тренда, освен ако не мислим, че той сам ще се обърне и да си праим к’вот си искаме, пък след нас потоп.


Няма нищо по-неизменно от изменението на климата.
3 милиарда години геоложки и фосилни записи го доказват.

Силно ме съмнява, че човечеството разполага с каквито и да е средства да спре тоя неизменен процес Laughing

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Съб Ное 26, 2022 1:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Дидо пак не разбрал! Човечеството разполага със средства да спре климатичните катаклизми, ама му пречат, даге! Пречат му хората. Като няма хора, няма да има и екологични проблеми. Как го не разбра? Shocked
Съб Ное 26, 2022 1:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
zlia



Регистриран на: 03 Ное 2014
Мнения: 205

Мнение Отговорете с цитат
Не сте ме разбрали явно.
Хич не ми пука за някаква “ уникална” картина, която някой някога е решил, че е такава.
Викате - няма смисъл да се напъваме щом рано или късно ще се превърнем във фосили.
Няма смисъл да спазваме забрани по паркове за какво ли не( за унуците иде реч) всичко е необратимо- езерата ще си станат блата.
За комунизъма- ами да бехте се пробвали да промените нещо можеше да видят ефект поколенията след вас, някои пробваха, не успяха, ама някакси сега живеят в по-подредени държави.
Относно “катаклизмите” 2000 и 2012 и да ги сравняваш с изчезването на ледници за 20-30 години не ми се връзва.
Да съгласен съм, че средата около нас се променя, но не мисля, че скоростта, с която стават тези промени е нормална.
Абе важното е всеки сам да си ПРЕЦЕНЯ. Фраза чийто генезис и употреба казва що за стока сме Smile
Съб Ное 26, 2022 3:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Е, това ли викаме? Не чета нещо подобно.
Съб Ное 26, 2022 9:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3279
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Недоумявам:

Заглавието на темата не е ли „Убавини“? Think

Защо тогава на последните страници се обсъждат пестициди, екологични бедствия, катаклизми и комунизма? Shocked


Напоследък навсякъде в медиите се разпространява информация, че Илон Мъск харесал Белоградчишките скали,
а следващата година може би щял да идва на посещение в Северозападна България, имало някаква тайнствена резервация.

Ето 2 снимки от тази пролет (25.04.2022 г.) на тези „убавини“ – Белоградчишката крепост и скалите до нея:





От Уикипедия (https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%BB%D0%BE%D0%BD_%D0%9C%D1%8A%D1%81%D0%BA):

Цитат:
Ѝлон Рийв Мъск (на английски: Elon Reeve Musk, [ˈiːlɒn 'mʌsk][5]) е северноамерикански инженер, изобретател, бизнес магнат, инвеститор, милиардер, роден в ЮАР.

Понастоящем е главен изпълнителен директор и главен технически директор на компанията Спейс Екс, както и главен изпълнителен директор и главен продуктов архитект на Тесла Моторс, основана от двамата инженери Марк Тарпенинг и Мартин Ебърхард.[6][7] Той е също така основател на Спейс Екс и съосновател на Тесла Моторс и PayPal (продадена през 2002 г. за 1,5 млрд. щ.д., 180 млн. щ.д. е дялът на Мъск). Член е на Съвета на директорите на компанията SolarCity, основана от негови братовчеди.

За забележителни заслуги пред науката Мъск е удостоен с членство в Британското кралско научно дружество на 9 май 2018 г.[8][9][10]

Според класацията на Блумбърг на 7 януари 2021 г. Мъск става най-богатия човек на планетата, измествайки основателя на Амазон Джеф Безос.[8][11] Според класацията обаче на Форбс за най-богатите хора на света Мъск заема 1-во място.[11]

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Съб Ное 26, 2022 10:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ами намесихме бедствията, Стефане, защото сме загрижени за убавините! Very Happy А ето едно интересно мнение за очакваното пришествие Мъсково:

"Ила, Илоне!": сапунката с Илон Мъск и Белоградчишките скали

Освен това смятам, че Ужасът на Риш наистина трябва да бъде отстранен!
Съб Ное 26, 2022 2:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение лесна работа Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:

Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!

Новите ни братя отдавна са решили тоз проблем и ако им се помолим учтиво що пък да не ни пратят два три варела, правим една полоса с пръскачките и готово...
https://en.wikipedia.org/wiki/Agent_Orange
Пон Ное 28, 2022 11:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Да, доведените ни братя по оръжие унищожиха джунглата във Виетнам со все фауната в нея. И какво? Загубиха войната!..
Пон Ное 28, 2022 12:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Гледай само, как сте си плюли в устите Отговорете с цитат
tortomanin написа:
Не знам на колко години си, но аз съм преживял достатъчно потопи и апокалипсиси, та вече пророците им ми омръзнаха. Вероятно Сотиров, като по-стар, ще може да ме допълни.
И така....
В 1980 година трябвало да дойде комунизма. Като не дойде, измислиха един безкраен преходен период, наречен Развито социалистическо общество, или РСО.

https://chitanka.info/text/2039-osvoboditeljat/4#textstart
— А ти си представи, че 1980 година е настъпила и партията, както обеща, е създала въпросната база. Кажи ми сега какво собствено ще има един обикновен наш стандартен секретар на районен комитет от въпросния комунизъм. А? Хайвер до насита? Той и сега го има колкото си ще. Кола? Има две служебни „Волги“ и една частна за всеки случай. Медицинско обслужване? Всичките му лекарства са само вносни. Плюскане? Мацки? Вила? Всичко това той го има. Така че нищо ново той, драгият ни секретар на най-мижав районен комитет, няма да получи от комунизма. А какво ще загуби? Всичко ще загуби! Сега той си пече тумбака на черноморското крайбрежие в най-луксозните курорти, а при комунизма всички ще са равни като в баня, и местата на тоя плаж няма да им стигнат. Или, да речем, изобилието на продукти, вземай в магазина каквото искаш и колкото искаш, хем без опашка, ама пак е главоболно — трябва да идеш и да си вземеш. А за какво му е това, когато неговите мекерета днес му носят всичко на крака; за какво му е такова утре, щом днес му е по-добре? Всичко ще загуби той при комунизма: и вилата, и персоналните лекари, и мекеретата, и гавазина си.
Така че дори на равнище районен комитет те не са заинтересовани комунизмът да настъпи утре, а и вдругиден не им се ще. А на такива като Якубовски и Гречко той още по-малко е нужен. Видя ли как рипнаха срещу Китай, че в Китай имало уравниловка и всички ходели с еднакви гащи? А ние как ще живеем при комунизма? Ще има ли мода, или няма да има? Ако няма мода, всички ли ще ходим със затворнически ватенки? Партията казва: не. А как тогава ще осигурим за всички модни дрехи, щом са безплатни и всеки взема колкото си иска? Откъде ще набавим сребърни лисици за всички женоря? Жената на Якубовски, да речем, всеки ден си сменя хермелиновите манта. А ако утре изведнъж настане комунизъм, можеш ли да докажеш на доячката Маруся, че нейните кълки не струват в сравнение с кълките на тая стара глупачка и че положението й в обществото не е толкова почетно? Маруся е младо женче, на нея също й се иска да има хермелин, да има злато и брилянти. А мислиш ли, че скублата на Якубовски сама ще даде кожените си палта и брилянтите без бой? Тъкмо затуй те не искат комунизмът да настъпи още утре — и толкоз. Затуй е измислен историческият период. Ленин чел ли си го? Кога той ни е обещавал комунизма — след 10–15 години. Така ли е? А Сталин? Също след 10–15, понякога след двайсет. А Никита Сергеевич? След 20. И цялата партия се кле на народа, че този път няма да го излъже. Да не мислиш, че като дойде тая 1980 година, ще има комунизъм? Кур ще има. А мислиш ли, че някой ще потърси сметка на партията за лъжата? Никой няма да й потърси сметка.
А замислял ли си се, драги танкисте, защо всички управници измислят именно 15–20 години? За да може хем той да успее да си поживее охолно, хем народът да не загуби надежда. А освен туй — за да успеят всички тия обещания да се забравят. Сеща ли се сега някой какво е обещавал навремето Ленин? И 1980 година като дойде — абсолютно никой няма да си спомни, че времето е дошло. Че някой трябва да отговаря! За такива неща партията заслужава да я съдят.
— А ти комунист ли си?
— Не комунист, а член на партията. Достатъчно голям си, за да разбереш разликата!

Пон Ное 28, 2022 12:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1507
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
https://www.youtube.com/watch?v=ziTGQASBhZw

Бъдете щастливи с пейзжите, версията на музиката не е е величествена.
След оригинала предпочитам това.

https://www.youtube.com/watch?v=sxYcTKcWrIw
Май е на 40 години или малко повече.
Wink
Вто Юни 06, 2023 1:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Следваща
Страница 10 от 11

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov