ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Препоръки относно публикуването на снимки
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Проблеми и препоръки Предишната тема
Следващата тема
Препоръки относно публикуването на снимки
Автор Съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3283
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Напоследък снимките, които гледам, ми идат прекалено големи. Дори новият ми монитор, който се явява "широкоекранен", не ги побира и трябва да местя с мишката. Нещо трябва да настроя ли? Освен това, като преглеждах стари мои пътеписи, видях, че в някои от тях снимките също са огромни. Това вероятно е станало, когато ония мискини от "склада" решиха да въведат непосилна такса и аз се принудих да пренеса 1000 снимки в друг "склад", откъдето копирах адресите им. Явно съм сбъркал формата. Сега виждам, че е невъзможна поправка. Кое налага тази забрана? Нали последната поправка се отразява с дата, така че не е възможна злоупотреба. Дали не може да се върне възможността за поправки по всяко време?


Дай пример с няколко снимки, които ти излизат прекалено големи – да видим дали и при нас излизат прекалено големи.

Каква е максималната резолюция на монитора ти? А каква е резолюцията на монитора ти, с която си в момента?

С какъв интернет браузър разглеждаш форума? Какви са настройките за текст на интернет браузъра?


П.П. Относно редактирането на стари теми – не виждам някой да се е засилил да си редактира темите, та засега модераторите смогват.




____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Сря Яну 18, 2023 6:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Тъкмо щях да дам пример, но когато изключих стенния голям монитор (оня, дето примигва), на лаптопа снимките точно заемат рамката на екрана. Значи трябва да видя регулировките на телевизора, ако ги намеря и ако изобщо ги има отделно от лаптопа. А поправките ми трябват на мен самия, защото като рових из стари теми, собствените ми снимки са огромни. Довечера ще погледна отново да видя дали същия дефект го има и на лаптопа. "Размерът има значение", дето вика оная от рекламата на сапуна. Very Happy

Да, старите ми снимки и на лаптопа са прекалено големи. Е, не твърдя, че народът се е засилил да ги гледа, ама заради изяществото на форума...
Сря Яну 18, 2023 7:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Линк към някоя подобна тема?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Яну 18, 2023 7:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ето, темата за Олимп и Метеора с внуците.
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=128177#128177
Снимките са ужасно големи. Явно от бързане в смяната на "склада" съм поставил h (huge) вместо l (large) като последна буква в адреса. Не съм преглеждал всичките си теми, дано не е навсякъде този кошмар!
Сря Яну 18, 2023 11:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3283
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Ето, темата за Олимп и Метеора с внуците.
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=128177#128177
Снимките са ужасно големи. Явно от бързане в смяната на "склада" съм поставил h (huge) вместо l (large) като последна буква в адреса. Не съм преглеждал всичките си теми, дано не е навсякъде този кошмар!

При мен и на четирите интернет браузъра (Mozilla Firefox, Googlе Chromе, Microsoft Edge, Internet Explorer) снимките и текстът излизат нормално.
Снимките са с резолюция 1024х768 пиксела (вертикалните снимки са с резолюция 768х1024 пиксела).
Текстът се пренася веднага след края на снимките и не се налага да превъртам с мишката.

Нека и другите кажат дали при тях темата изглежда по същия начин.
Владо, можеш да дадеш още примери за теми с големи снимки, но ми се струва, че проблемът е в твоя компютър.
Ако и при другите съфорумци снимките излизат нормално – Владо, следваща стъпка е да отговориш на останалите въпроси:

Каква е максималната резолюция на монитора ти? А каква е резолюцията на монитора ти, с която си в момента?

С какъв интернет браузър разглеждаш форума? Какви са настройките за текст на интернет браузъра?


П.П. Снимка на екрана (скрийншот) от моя компютър как изглежда темата за Олимп и Метеора:


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Чет Яну 19, 2023 2:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Айде да подремнем малце, па че му мислим сабале!
Чет Яну 19, 2023 2:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
При мен също изглежда добре, тъкмо не съм го чел. Да взема да почета малко и на Стефан неговия съм до средата, но не съм чел скоро. Супер са и двата.
Чет Яну 19, 2023 12:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aldo



Регистриран на: 25 Сеп 2018
Мнения: 205
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
И моят въпрос. Снимките ми са архивирани на SD карти. Имам желание да ви покажа, споделя, снимки от Доломитите и Непал. Но поне с моите не дотам добри познания, не става... Пуснах тема в Планини, но снимките поне засега не мога да кача от карта. Ако има лек за тази болка, моля да споделите.
Чет Фев 09, 2023 12:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
За да са достъпни за всички, трябва да ги качиш на някакъв уеб-сървър.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Фев 09, 2023 1:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3283
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
aldo написа:
И моят въпрос. Снимките ми са архивирани на SD карти. Имам желание да ви покажа, споделя, снимки от Доломитите и Непал. Но поне с моите не дотам добри познания, не става... Пуснах тема в Планини, но снимките поне засега не мога да кача от карта. Ако има лек за тази болка, моля да споделите.

В този форум няма начин да се качват направо снимки.

За да се визуализират снимките ти във форума, трябва да са качени предварително някъде в интернет, където да са публично достъпни.

Според мен (а и не само според мен) Гугъл Снимки е най-доброто и ефикасно място за качване на снимки за форума.

Аз процедирам по следния начин:

Уточнение: Описвам процеса на качване на снимки с компютър с операционна система „Уиндоус“ и интернет браузър (Мозила Файърфокс или Гугъл Хром), не с телефон с операционна система „Андроид“.

1. Създавам си профил в Гугъл (може да се ползва и преди това създаден профил).

2. След като съм влязъл в профила си в Гугъл – влизам в Гугъл Снимки (от бутона с деветте квадратчета в горния десен ъгъл).

3. В Гугъл Снимки създавам албум за снимки:

3.1. Избирам „Албуми“ от менюто в лявата страна.

3.2. Избирам бутон „Създаване на албум“ в горния десен ъгъл.

3.3. Озаглавявам създадения албум с подходящо име – например „Снимки за планинарския форум „Планина“-епсилон (1)“.

3.4. Споделям албума, тоест правя албума обществен, публичен:

3.4.1. Натискам бутона „Споделяне“ в горния десен ъгъл.
3.4.2. Натискам бутона „Създаване на връзка“ долу вляво.
3.4.3. Натискам бутона „Създаване на връзка“ долу вдясно.

4. Качвам снимките, които искам да публикувам в Планинарския форум, в създадения албум в Гугъл Снимки:
Отварям албума и може по няколко начина да се качат снимките – например с „влачене и пускане“ върху албума или с бутона „Добавяне на снимки“ отдолу на албума, който ти позволява да избереш снимки от вече качените снимки в Гугъл Снимки или да избереш снимки от харддиска на компютъра.

Забележка: В настройките на Гугъл Снимки може да се избере как да се качват снимките – в оригинален размер и качество (без загуба на резолюция и качество) или леко компресирани (което може да намали леко резолюцията и качеството им, но пък спестява място). Трябва да се има предвид, че безплатното хранилище в Гугъл Снимки има размер 15 ГБ, така че компресирането на снимките има смисъл.

Препоръка: Когато се съберат много снимки в албума „Снимки за планинарския форум „Планина“-епсилон (1)“ и стане трудно превъртането им, създавам нов албум и го озаглавявам примерно „Снимки за планинарския форум „Планина“-епсилон (2)“.

5. Отварям снимката (която искам да кача в Планинарския форум) вътре в албума в интернет браузъра.

6. Щраквам с десен бутон на мишката върху снимката и от появилото се меню избирам команда „Копиране на препратка към изображение“ (в браузъра Мозила Файрфокс) или команда „Копиране на адреса на изображението“ (в браузъра Гугъл Хром), която команда копира адреса на изображението.

7. Поставям (пействам) адреса на изображението в Планинарския форум – в темата, която пиша.

8. Ограждам адреса на изображението с таговете [img] и [/img].

9. Заменям последните символи от адреса на изображението =w1280-h628-no с израза %3Ds1000-tmp.jpg.

10. Ако е необходимо – променям резолюцията на снимката – в случая числото 1000 е хоризонталната резолюция на снимката във форума.

Забележка: Хоризонталната резолюция не може да бъде по-голяма от резолюцията на снимката, качена в албума в Гугъл снимки.

11. Ако е необходимо – преглеждам предварително публикацията с бутона „Преглед“, за да видя как изглежда снимката.

12. Публикувам публикацията с бутона „Прати“.

Внимание:
Когато съм с телефон с операционна система Андроид, не влизам в мобилното приложение Гугъл Снимки, а отварям мобилното приложение Мозила Файърфокс, през браузъра влизам в Гугъл Снимки, отварям албума със снимки за Планинарския форум, отварям снимката (много е важно да се влезе в албума и оттам да се отвори снимката, а не снимката да се отвори директно от Гугъл снимки, без да се влиза в албума), копирам адреса на изображението и го пействам във форума.

Още едно внимание:
Ако се изтрие снимка от албума „Снимки за планинарския форум „Планина“-епсилон (1)“, то снимката престава да се показва в Планинарския форум. Може снимката да се качи отново в албума „Снимки за планинарския форум „Планина“-епсилон (1)“, но това няма да я върне в Планинарския форум. В такъв случай трябва отново да се копира адреса на изображението на новокачената снимка и да се редактира темата в Планинарския форум, като се постави новия адрес на изображението.


Та това е накратко.
Ако има въпроси – задавай.
Хайде, че ми се гледат снимки. Smile



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!


Последната промяна е направена от stefan_iliev38 на Пон Фев 27, 2023 4:33 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Чет Фев 09, 2023 1:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aldo



Регистриран на: 25 Сеп 2018
Мнения: 205
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Май засега спирам дотук с опитите да споделя снимки. Бих се включил, ако трябва да се плаща за още пространство, обем или както там се нарича за форума.
Чет Фев 09, 2023 1:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3283
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Е-е-е-е, не се отказвай де!

Друг начин да споделиш снимките е, като ги качиш всичките в албум в Гугъл Снимки и споделиш връзката към албума тук в Планинарския форум. Просто копираш връзката към албума и я пействаш като връзка тук във форума. Така може да се разгледат снимките ти в Гугъл Снимки.


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Чет Фев 09, 2023 2:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aldo



Регистриран на: 25 Сеп 2018
Мнения: 205
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
Е-е-е-е, не се отказвай де!

Друг начин да споделиш снимките е, като ги качиш всичките в албум в Гугъл Снимки и споделиш връзката към албума тук в Планинарския форум. Просто копираш връзката към албума и я пействаш като връзка тук във форума. Така може да се разгледат снимките ти в Гугъл Снимки.

А ти довърши ли пътеписа за Чимборасо, или аз съм изпуснал нещо?
____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!

Чет Фев 09, 2023 2:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3283
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Не си изпуснал, признавам си – виновен съм, забавих се с писането, но утре ще пусна още 2-3 дни.

В момента подбирам и качвам снимките в Гугъл Снимки. Smile

П.П. Самото изкачване на върховете не е много интересно, а и няма много снимки от там, трудно се снима при такива условия.



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Чет Фев 09, 2023 2:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Да добавя и аз две думи. Отчаянието ти е неуместно. Форумът не може директно да гледа в компютъра ти, само като дадеш някакви координати на снимката ти в диска. Няма такъв форум. Снимката така или иначе трябва да се качи някъде. Дори нашият форум да имаше "склад" (storage), пак с някакви команди щеше да качваш самата снимка, а не само да напишеш C:\Users\aldo\photos\vitosha15.jpg. Складове много, Стефан ти посочи своя. Складовете имат предимството, че дават възможност за обработка на снимката, предлагат различни опции като размер и пр. На мен лично складът на Google ми е малко сложен, затова ползвам Imgur. След като се регистрираш, следва покана "Добави снимка", където вече посочваш адреса на снимката в твоя компютър (или просто я "влачиш"). Тогава тя получава адрес, който можеш да пренесеш в нашия форум според с командите за img. Имай пред вид, че където и да се намират снимките ти извън твоя компютър, те ще са на някакви сървъри, които не са вечни. По тази причини, като гледаш стари мнения, вместо снимките в някои от тях виждаш квадратче. Това означава, че складът е погинал и снимките ти са изфирясали оттам. Разбира се, нищо не е вечно, но точно затова трябва да се внимава. То и с парите в банката е така, де... Evil or Very Mad
Чет Фев 09, 2023 2:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Проблеми и препоръки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 7 от 8

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov