ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Зимно ходене до Страшното езеро - 12 Януари 2008
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Зимно ходене до Страшното езеро - 12 Януари 2008
Автор Съобщение
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Отговорете с цитат
14-15 години по-късно и аз се разходих до зимно (но не съвсем) Страшното езеро няколко дни преди Коледа 2022 Smile

Вече не е актуално, но все пак да напиша за архива, може би някой ще чете след още 15 години Smile

На 22-ри декември нямаше сняг чак до след стръмното изкачване по рида при река Малка Мальовица, никакъв сняг, само малко лед по пътека до хижата, но не съм стигнал до хижата, а минах пряко нагоре по тръбата и камъните, пак без никакъв сняг по тях.

След това при рида Ръждавица дори не знаех къде е пътеката, защото никой не е минавал, зимната минава през клека, който не беше покрит със сняг, та там се изморих повече от очакваното и стигнах до заслона за 4 часа, горе беше лед, котките оставяха едва забележими следи.

Понеже бях тръгнал късно, стигнах до заслона точно по залез, нямах време за снимки, трябваше да се подготвя за нощувката. Вътре в заслона температурата беше горе-долу колкото и извън заслона.

Беше чудесна и спокойна нощ, бих повторил приключението, но вече когато има повече сняг.

Съжалявам, че не съм се възползвал от хубавите условия тази зима (преди средата на януари) и не съм се качил до БАК и Ловница, нямаше опасност от лавини а само хубав твърд сняг.

Малко снимки:










https://pavelpronin.com/2022/12/23/zima_strashnoto_ezero/


Very Happy Very Happy Very Happy
Чет Яну 26, 2023 10:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Хубави пейзажи Smile

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Чет Яну 26, 2023 1:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov