ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Къде се мотахте последно?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 183, 184, 185 ... 190, 191, 192  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Къде се мотахте последно?
Автор Съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Лунатици, ама виждам, че и за мъглявини ви бива. "Небулозни разходки", така да се каже. Very Happy
Вто Яну 24, 2023 12:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Трифон П.Трифонов



Регистриран на: 03 Яну 2023
Мнения: 117
Местожителство: Аксаково

Мнение Отговорете с цитат
Един от редките, за жалост, страхотни почивни дни, през които нежните ми телеса преминаха по пътеката от гр. Карлово, през х.Хубавец, х.Балкански рози, х.Левски, вр.Жълтец (почти) и обратно.
Около кошарата, превърната в заслон, където спасителите не успяха да открият "бедстващият" самотен екстремист.
https://photos.app.goo.gl/7BkDv3mZbHeZcMxG6
Още малко нагоре и поносимо.
https://photos.app.goo.gl/abZi8ga8htMek6BHA
Така предполагах, според гледаните карти, но съм бил далеч.
https://photos.app.goo.gl/qx9mRwwoe4MuVenm7
Няколко кола по натам.
https://photos.app.goo.gl/2eWhBNj1Bv9W3NXt5

До тук стигнах, без компас и модерни джаджи. Беше ми за първи път и се върнах. Ходя сам.
Кадрите са от Януари 21ва. Имал съм късмет, че облаците бяха в последните 100м до билото. Надолу беше ясно.
https://photos.app.goo.gl/ZyHecs9EB9WHBBUw7

От пресният уикенд, кадри нямам. Нямаше никаква възможност за такива, още при излизането от гората към кошарата, а нагоре не беше за мъже. Все пак, в тоя живот, промени няма да правя.
Стигнах до кола на Т образното х.Левски- Жълтец- Ботев.
Реших, че няма нужда да се напъвам, в посока дъното на гащите, демек направил съм Жълтец. Легнал си попритегнах дрешки, оборудване и душица, инак щеше да ме засили в северната част на милата ни Родина.
Поех срещу южният "щорм", приведен на почти 45 градуса. Мислех си, колко ли ще ми отнеме да лазя повече от километър, с пикела напред, но на ок.30м по ниско, нещата бяха поносими.
Установих лек недостатък на дрешките- панталончето не пречеше да усещам откъртените частици фирн като съчми от ловна пушка. Температурата се поддържаше на ниво, но...!!
Когато започнах стръмното спускане, помислих, че трудното е свършило- грешна мисла. Мъглата променя всичко, все едно не си бил на това място. Трака показва, че дузина пъти съм тръгвал към пропастта. Електронните джаджи помогнаха.
Ледената красота на Карловското пръскало, в което имах честта да пропадна, през по старата 2020та.
https://photos.app.goo.gl/njsMY3zgv5x64Vts8
Вто Яну 24, 2023 8:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3282
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Лунатици, ама виждам, че и за мъглявини ви бива. "Небулозни разходки", така да се каже. Very Happy

За всичко ни бива лунатиците и лунатичките! Smile

П.П. Лунатичките не са заблудени! Smile

http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=151130#151130


Трифон П.Трифонов написа:
...
Ледената красота на Карловското пръскало, в което имах честта да пропадна, през по старата 2020та.
https://photos.app.goo.gl/njsMY3zgv5x64Vts8

Вертикална снимка на водопада имаш ли?
Снимката от коя година е?
Снегът през 2021 г. повече ли е бил от снега през 2023 г.?



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Вто Яну 24, 2023 9:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Трифон П.Трифонов



Регистриран на: 03 Яну 2023
Мнения: 117
Местожителство: Аксаково

Мнение Отговорете с цитат
Снимката е от миналата 2022г, ок 20.01. Това е най снежният и най студен Януари, от 2020г.
За онагледяване.
https://photos.app.goo.gl/fgTZo67TJKAnKHMA6
Историците припомнят сняг над пояса.
Тази година е леко кално.
Снимка от 2020г., когато исках да се снимам точно под пръските и пропаднах.
https://photos.app.goo.gl/5FXbTmGayHnvHFGL9
Имаше сняг, но не беше много студено.
Вто Яну 24, 2023 10:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Вярвам на лунатичките, че няма да ме карат да ходя по перваза посред нощ! Чета обаче в цитираната тема отпреди две години един спор, който не ми харесва. Хайде сега, де! Нали сме се разбрали, че законите на планината не важат за планинарския форум? Ние сме, за да опазваме планините от другите, та да я има за нас! Cool
Вто Яну 24, 2023 11:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Трифон П.Трифонов



Регистриран на: 03 Яну 2023
Мнения: 117
Местожителство: Аксаково

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров, къде се мотаеш последно време?
Лично на мен, като ми залипсва планина и вместо да се кача на автомобила, правя една горска разходка до последният квартал- 4км. в посока. Така си получавам разходката и въздуха, а кучетата ми денталните пръчици.
Не ми е идвало на ум, но днес може да направя едно клипче, ако открия панорама към Варна и Аксаково.
https://map.bgmountains.org/index.html#map=15/3098749.79/5350576.21/0
А ти?
Сря Яну 25, 2023 6:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Срам ме е да отговоря във форума! Не се мотая изобщо. Цяла зима вече не съм станал от компютъра. Оправдание нямам, но имам обяснение. По-рано редовно ходех по планините с внуците. Нали са четири на различни възрасти, това удължи периода на екскурзиите (включително ските) докъм 15-16 години. Децата обаче порасват едно по едно и си поемат сами. Или най-често с родителите. Което ще рече без мен. Освен това всеки учебен ден малките са при мен на обяд и учене. В резултат съм заменил раницата с торби от супермаркета. Ядат като лами! Добавят се и някои все още мъждукащи научни интереси, които естествено търсят отговор в интернета. То и времето гадно, но това не ми пречеше по-рано дори да работя по вилата. Сега ме мързи, но се правя, че не разбирам от какво е. А то е ясно от какво. Cool
Сря Яну 25, 2023 9:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Трифон П.Трифонов



Регистриран на: 03 Яну 2023
Мнения: 117
Местожителство: Аксаково

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Cool

Ами то, вероятно може и с внуците да вместиш някакво мотане, поне два пъти седмично, за по час, да речем.
Този ми маршрут минава покрай спортен комплекс в ж.к Вл.Варненчик.
Редовно виждам батковци да тренират, включително и днес.
https://photos.app.goo.gl/UW1Z7a9HxfH1SCAp6
Трябва да има движение, а не извинение.
Освен тези момчета, редовно срещам възрастна жена, която има проблеми с краката. Ходи с нещо средно между бастун и патерица, в двете ръце по едно, стъпка по стъпка. Тази жена буквално тренира, всеки ден по два пъти. Разхождам кучетата сутрин и вечер, тя си намира причина за разходка. Разбрала е, че не трябва да спира.
Хайде, очаквам да споделиш спортните унуки, по някоя пътека! Освен ако не са прекалено големи, че да ти се вържат де.

пп. Не нося нищо в торби. Навсякъде ходя с раница- носи се по удобно.
Сря Яну 25, 2023 12:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3282
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
29.01.2023 г., неделя – кратка разходка в Осоговска планина – в околностите на село Богослов и до секвоите в местността Ючбунар:






____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пон Яну 30, 2023 9:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3282
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Фейсбук е пълен със снимки от планините от последната събота и неделя.
Хората се надпреварват да изтъкват колко лошо е било времето, колко силен вятър е духал и колко е бил дебел новия пухкав сняг, при който не помагали дори и снегоходки.

Най-новата мания във фейсбук планинарските групи е да напишеш как си започнал да бедстваш, но разумът е надделял и си се върнал, като си се отказал да качиш върха. Smile И в коментарите други да ти пишат, че правилно си постъпил. Smile

Аз пък реших тази седмица да пропусна да бедствам и вместо това се разходихме в подножието на Осоговска планина:
05.02.2023 г. – Осоговска планина от местност Гола Велика до картинг писта „Пауталия“ – без вятър, с малко сняг и без отказване. Smile






____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пон Фев 06, 2023 10:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Че какъв сняг те е трупал тебе, бе Стефане? То при тебе пролет! Very Happy
Пон Фев 06, 2023 10:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3282
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Е, това е подножието на планината, нагоре в Осогово има повече сняг, който му се гази – нека заповяда!
Обаче по високото е студено и мъгливо. А на мен не ми се ходи в планината, ако трябва да мръзна и ако няма гледки. Cool



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пон Фев 06, 2023 11:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3282
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Да не кажете, че тази зима се скатавам и не искам да газя сняг. Smile

Събота, 11.02.2023 г. – отскочих за залеза до връх Човека (2047 м) в Осоговска планина.

Времето бе слънчево, снегът не бе много, а имаше и пъртина (от моторни шейни и от пешеходци без и със снегоходки).
На върха духаше слаб, но студен вятър, докато снимах и усетих, че пръстите на ръцете и на краката започват да замръзват.
Батерията на телефона се занули, батериите на фотоапаратчето се изтощиха, батериите на джипиеса – и те. Абе стана весело. Smile
Малко рисково да замръкна сам, ала как да устоя на желанието да видя Шар планина, Солунска глава, Проклетия, Кораб и Дешат... Think

П.П.
Нощта се спусна, но за съжаление на можах да снимам как Венера гони Юпитер по небесния простор.
Очаква се да го догони на 1-ви и 2-ри март 2023 г., дано да видим какво ще стане, като го настигне. Rolling Eyes






____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пон Фев 13, 2023 9:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1509
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Да измрънкам почти като бат Сотир!
През ваканцията три застаряващи семейства бяхме на балнеохотел Стряма в Баня, карловско. Приятно и евтино, да не изпадам в реклама, но пукнах от скука. На всичко отгоре бяхме събрани 3 даскалици, аз-мъжки колега и двама униформени пенсионери.Разговорите - предвидими, храната - под час, само аз се чувствах длъжен да трясна 15 километра дневно, дори с трикратна обиколка на градчето /обявено наскоро за такова/.
Да обърна работата на майтап:
Преди да ида там, в отзивите за местни заведения неизменно присъстваха коментари за свински уши. С ужас установих при първия обяд, че супата е от... уши. Повече извращения нямаше, но се оказа, че в района тачат подобни съмнителни "деликатеси". В най-добре заредения магазин имаше уши, зурли, бузи.... за крачета и кожички да не приказваме!
Ако някой е фен и му се е прияло, извинения. дъра-бъра
Пон Фев 13, 2023 10:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Миналата седмица си направихме неочаквана "почивка" край Елена.
Всичко започна с посещение на храм Шипка и изкачване до паметника.
Ден две валеше много сняг и се разходихме до Христовски водопад.
Ден три Марков камък и околностите, беше ужасно студено духаше вятър и имаше преспи по билните части. Отказахме се да правим кръгове маршрут.
Ден четири лека разходка в снега. Предимно си почивахме на топло.
Ден пет с. Буйновци връх Острец. На глед лесен преход с прекрасни гледки. На практика всеки път щом видехме отбивка на дясно тръгвахме по нея докато не се забием в някой тръни. Накрая ни писна да се връщаме и минахме през много тръни и храсти за да се качим и да видим хубавия път отсреща. Слезнахме право по склона и така... На връщане се оказа, че сме се отклонили само на 50м от хубавия път. Тоест ако ходите на там ходете си по черния път и не се отклонявайте по никакви други черни пътища. Гледките отгоре си заслужават има почти 360 градусова видимост. Снега беше над коляно, а температурата около минус 10.
Съб Фев 18, 2023 12:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 183, 184, 185 ... 190, 191, 192  Следваща
Страница 184 от 192

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov