ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Гражданско общество
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 41, 42, 43 ... 54, 55, 56  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Гражданско общество

Протестът
Против съм
9%
 9%  [ 7 ]
Подкрепям
80%
 80%  [ 59 ]
Не ме интересува
9%
 9%  [ 7 ]
Общо гласове : 73

Автор Съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ох, приятелю, тежки въпроси задаваш и абсолютно хипотетични. Баба ми казваше "Мечка да те не срещне!". Щото тогава приказките просто изфирясват. Разговорът ни, извинявай става глупав, защото е тъпо да си измисляме сценарии. Ти как, а аз как... Никой от нас двамата не знае как би постъпил, когато е с измръзнали крака, гладен от няколко дни и в пълна географска неизвестност. Ние не знаем, и слава Богу! Ти би ли ял трупове? Не, и аз не бих. Но бедстващи са яли! Някой си прескочил десет граници, но на единайсетата закъсва. Да, но в определен момент цялото му минало е "erased". Следващото е литература. Както казах, пушка нямам. Врата обаче имам. Дали бих я затръшнал като ония от чайната на Черни връх посред зимната нощ, щото имали частно парти? Ами не бих. Разбира се, страхът ми би бил огромен - може да ме убият. Ами ако не ги пусна, няма ли "съвсем" да ме убият? Нямаше да си задаваме тия въпроси, първо, ако нямаше пролуки в оградата, през които да минават нелегалните мигранти. С помощта на български трафиканти, полицаи, превозвачи и пр. Второ, ако имаше действаща служба, която да ги приюти за първата нощ, пък после да решава. Хайде да върнем лентата три десетилетия назад. Колко от така наречените "невъзращенци" бягаха от тоталитарния комунистически режим? Единици! Дори нула, защото ония, на които им се налагаше да бягат, отдавна бяха в мазетата на ДС. Бягаха по чисто икономмически причини - към по-добрия живот. Нека помним собствената си история, защото тя сега ни се връща!
Вто Яну 24, 2023 11:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Стига съм писал, ами да питам нещо. Какво ви е мнението за предлаганата президентска република?
Нед Яну 29, 2023 5:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Стига съм писал, ами да питам нещо. Какво ви е мнението за предлаганата президентска република?


Неясно ми е как изглежда това нещо в очите на предлагащите (те не казват).

Ако е тип държавното устройство на Съединените щати, не виждам съществена разлика с досегашното ни държавно устройство. Единственото по-съществено отличие би било прекия избор на главата на изпълнителната власт. Това обаче в България надали би променило нещо. Последните няколко години видяхме, че българското общество е склонно да прави фатално левашки избори -- примерно кликата на Слави Трифонов, Резидентът Радев, Просто Киро и други подобни.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Яну 29, 2023 5:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1508
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Мисля, че въпросът е зададен, сякаш питаш: Редови четирицилиндров или боксер? Ако беше така щях да отговоря: Редови шестак!
Всяко нещо може да се направи така, че да работи зле. За мен президентската република е по-зле от парламентарната, поради посочените от Дидо причини. Ще изберат някой Архангел, ще се окаже Михаил и ще изкара косачката. Другият вариант е да стане като в Америка - човек, дето вече не може да кара кола, уж кара държавата.
От 240 калпазани все ще има няколко читави или почти. При нас е по-добре решенията да не се вземат от един.
Нед Яну 29, 2023 6:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
В момента е президентска република, дефакто, отдавна и изцяло, и при тиквун, и при ушатото хвърчило.
Страшна тъпотия, бихте замислил, ако за президент нямат право да се кандидатират военни, милиционери, всякакви други шапкари, хора на изкуството и институционализирани държавни и общински служители, както и хора без трудов стаж. То не остана'а.
Стъпка назад към тошовото време.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Нед Яну 29, 2023 7:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Без да давам наклон на вашите отговори, и моят натам клони: народ, който не може да си избере 240 свестни депутати, с каква вероятност ще избере един-единствен богопомазан? Освен ако не е наистина богопомазан, без да е избиран. Ама май и на такъв попаднахме и пак не ни хареса. А повдигнах въпроса, защото за пореден път провалили се партии търсят спасение в президентската република. На какво ли се надяват, президентът да е техен човек? Хайде първо депутат да го направят!
Нед Яну 29, 2023 7:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Dimov



Регистриран на: 22 Дек 2017
Мнения: 317

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров написа:
А повдигнах въпроса, защото за пореден път провалили се партии търсят спасение в президентската република. На какво ли се надяват?


Партията на Слави Трифонов съвсем не е провалена партия. Напротив, те вече свършиха работата, за която бяха създадени. Вероятно ще свършат и още: простотията на масовката трябва да бъде максимално експлоатирана.

Последните седмици си мисля, как например когато гледам някоя документалка за Хитлер, неизбежно човек си казва "е добре сега, как е възможно да бъде допуснато това да стане, не е ли очевидно, че е обречена кауза?" Има безброй такива моменти и в нашата история. Та мисля си, че сме напът да направим нещо, за което евентуалните ни наследници след 50 години ще си казват "е това не е реално, не може да са били толкова прости да го допуснат."
Пон Яну 30, 2023 6:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Отговорете с цитат
Dimov написа:
"е това не е реално, не може да са били толкова прости да го допуснат."

Нещата обикновено стават много лесно, когато се приложат някои технологии:
https://istina.bg/prozorecat-na-overton/
и се стига до това:
https://www.imdb.com/title/tt0434409/
Филмът е просто уникален...
Извадихме късмет, че бай Тиквун излезе страхливец.
Че ако не беше, ей тия събития от филма като нищо щяхме да ги гледаме на живо....

vaskoo написа:
.. ако за президент нямат право да се кандидатират...

Изброявам хронологически ... 1.Адвокати, 2. Бивши семинаристи, 3. Улични художници...
По степен на нанесени вреди списъкът следва да се промени. За третата позиция още се чудя дали не трябва да си остане.
Пон Яну 30, 2023 7:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kraychev



Регистриран на: 04 Юни 2018
Мнения: 36
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
[quote="vladofff"]
Dimov написа:

Изброявам хронологически ... 1.Адвокати, 2. Бивши семинаристи, 3. Улични художници...
По степен на нанесени вреди списъкът следва да се промени. За третата позиция още се чудя дали не трябва да си остане.


Ей, ама бива ли, заради едни 95% от адвокатите, да ни излиза лошо име на всички Laughing
Пон Яну 30, 2023 7:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Отговорете с цитат
[quote="kraychev"]
vladofff написа:
Dimov написа:

Изброявам хронологически ... 1.Адвокати, 2. Бивши семинаристи, 3. Улични художници...
По степен на нанесени вреди списъкът следва да се промени. За третата позиция още се чудя дали не трябва да си остане.


Ей, ама бива ли, заради едни 95% от адвокатите, да ни излиза лошо име на всички Laughing

Само един, сега със самостоятелна кантора от чер мрамор, на Красная площадь, рядко приема клиенти...
Пон Яну 30, 2023 8:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimov



Регистриран на: 22 Дек 2017
Мнения: 317

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
Dimov написа:
"е това не е реално, не може да са били толкова прости да го допуснат."

Нещата обикновено стават много лесно, когато се приложат някои технологии:
https://istina.bg/prozorecat-na-overton/
и се стига до това:
https://www.imdb.com/title/tt0434409/
Филмът е просто уникален...
Извадихме късмет, че бай Тиквун излезе страхливец.
Че ако не беше, ей тия събития от филма като нищо щяхме да ги гледаме на живо....


Хм, не знаех, че тези методи са теоритизирани и систематизирани, като "Прозорецът на Овертон", благодаря за линка!
При възможност ще прегледам и филма.
Вто Яну 31, 2023 1:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3281
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Първо: Ще помоля Сотиров да не приема, че публикувам тази информация специално за него и да не се сърди за нея на мен.

Източник: https://a-specto.bg/neno-dimov-napisa-kniga-za-zeleniya-teror/

Цитат:
Нено Димов написа книга за „зеления терор“

От Красимира Георгиева – на 31.01.2023



Бившият екоминистър Нено Димов написа книга за „зеления терор“. В предаването „120 минути“ по bTV тази неделя той даде първото си интервю, след като беше арестуван като министър преди две години при акция на прокуратурата заради водната криза в Перник.

Той беше обвинен, че е разрешил водата от язовир „Студена“ да бъде ползвана за промишлени нужди, въпреки че всеки месец е бил информиран от бившия управител на ВиК-Перник за намаляването на водата в язовира. Арестуваният и обвинен в умишлена безстопанственост министър и подаде оставката си от ареста.

„За мен арестът беше изненада. Аз нямам обяснение защо озовах там, но вероятно този въпрос трябва да бъде зададен към тези, които всъщност ме задържаха в ареста„, каза бившият екоминистър в предаването. Той уточни, че вярва на институциите в България и в това, че съдебният процес ще даде отговор на въпроса защото се е стигнало до водната криза в Перник.

Признавайки, че арестът не е най-приятното място, Нено Димов сподели, че е използвал времето, прекарано там, за да да напише новата си книга „Зеленият терор и консервативната алтернатива“. „Всъщност концептуално тя беше разработена именно през тези четири месеца, докато бях вътре. По този начин реших да направя своята лимонада от лимоните, които ми представиха“ – уточни авторът.

Сред въпросите, на които книгата на Димов търси отговори, са: Могат ли да бъдат осветлени обвързаностите на екотероризма с политическите движения? Повтаря ли се историята, учим ли се от нея и помним ли добре? Заплашени ли са способността и смелостта ни за различно мислене?

Поглед върху зараждането на екотероризма – книгата представя примери от различни исторически периоди, чрез които изгражда една по-различна гледна точка за зеленото движение и идеите на екологията, каквито ги познаваме днес.


Източник: https://www.ciela.com/zelenijat-teror-i-konservativnata-alternativa.html




Източник: https://www.facebook.com/toma.belev/posts/pfbid0vVY1zKFVqLA1q95s3ETGQzFigZrXWGxDa3g9rSBVSJNoEURz342h73ATmXANcLLCl

Цитат:
Тома Белев

Неделя, 29 януари 2023 г. в 18:03 часа

Хитлер за 9 месеца в затвора е написал шестотин-страничната си книга "Моята борба". Нено Димов бе в ареста само 3 месеца затова е успял да напише само двеста-странична книга за борбата си със "зеления терор".



Източник: https://www.facebook.com/draganovpp/posts/pfbid0moCkCPtGd7sVbrN9hyRUF3GjCr3U2JUqAT2KjnAtoQU9ejTj3Ma3sBeM5GcLzyeCl

Цитат:
Павлин Драганов

Вторник, 31 януари 2023 г. в 16:03 часа

Вчера 30.01.2022г. в Археологическия музей в София бе представена книгата ЗЕЛЕНИЯТ ТЕРОР И КОНСЕРВАТИВНАТА АЛТЕРНАТИВА.

Представянето бе от нейният автор Д-р Нено Димов .
На представянето присъстваха стотици известни на българите социолози, политолози, журналисти, политици и много граждани.

Д-р Нено Димов при представянето на книгата обясни, че неговият политико-философски труд доказа огромната заплаха от зеления терор, който води до абсолютен ТОТАЛИТАРИЗЪМ .
Прийомите на фашисткият тоталитаризъм и националсоциалистическият работнически (нацистки) тоталитаризъм се използват в момента от зеленият терор.

Зеленият терор чрез медии и политици упреква във виновност, за унищожаване на природата всеки един обикновен човек. Зеленият терор втълпява в главите на гражданите, че единствено зелените могат да решат кардинално "проблема с унищожаването природата" . По този начин "те ще спасят планетата за бъдещите поколения ". Който не е съгласен с тези "твърдения" винаги бива охулван, низвергнат , оплют и унищожен.

Не ви ли прилича това на теорията на нацистите, според която има една висша нация, а останалите бяха вредители, начело с евреите. Холокоста, унищожението на славяните, циганите и т.н.

Идеологията е същата и методите са същите, но под друго име - Зелено движение. Хитлер и Гьоринг първи започват да прилагат явен зелен терор. Германската зелена партия след Втората световна война е съставена от последователи на хитлеровият зелен терор.
Автора е използвал над 100 заглавия, за да изведе своите доказателства. Стотици купиха книгата.
Кирил Петков като ярък представител н новият зелен терор веднага излезе с пост, че това била "фашизоидна книга" . Уплаши се, че е разобличен !

Да си припомним и инквизицията, през мрачните средни векове. Тя горя не само книги, но и хора на клади.
Галилео Галилей - жертва на инквизицията произнесе крилатата фраза "И все пак Земята се върти."

Кирил Петков, Асен Василев, Христо Иванов, Ген. Атанас Атанасов, Борислав Сандов, Тома Белев, Петко Ковачев, Андрей Ковачев и останалата зелена гмеж (извинявайте за русизма) подготвят клади за изгаряне не само на книги, но и на цяла България.

Прочетете и се събудете !!!




Източник: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0VN1zWkCRexS4G6xshAuPpV4...

Цитат:
Младен Шишков

Сряда, 01 февруари 2023 г. в 11:12 часа

“Доброто и злото съществуват. Те са част от бинарния свят, който обитаваме. Усилията да премахнем злото няма да имат по-различен резултат от премахване на издишането след живителното вдишване.
Въпросът не е в изчезването или премахването на злото. Това, което християнството ни учи, е да не се вслушваме в злото, да не ставаме негови слуги. Творецът ни е дал правото на свободен избор, а избор се прави между алтернативи. Именно изборът на доброто пред злото е предизвикателството пред нас. В опитите си да отстрани злото социалното инженерство само ще добави ново зло, което да балансира потенциалното добро (намерение). Резултатът ще бъде, че към естествено съществуващото зло ще се добави изкуствено създаденото. Така изборът ни долълнително ще е затруднен, защото в много случаи ще е сведен до подбор между зло и зло. Не е случайна приписваната на английския писател Самуел Джонсън фраза:
„Пътят към Ада е покрит с добри намерения".
Всички идеологии, които се основават на необходимостта от социално инженерство, в различна степен и с различна скорост водят към деградация на естествените обществени отношения и в края на краищата по "Пътя към Ада".
Здраво вплетена в християнството, консервативната политика си дава ясна сметка за това. И това е причината, приемайки съществуването на злото, да търси и създава условия, при които човек по естествен път да предпочете доброто. Това не е осъществимо по революционен път, какъвто търсят социалните инженери. Това е бавен, труден, изстрадан процес, това е еволюция. Затова консерваторите са предпазливи към новостите, осланят се на традициите, миналия опит, ако щете и на предразсъдъците.
XX век ни сблъска с най-кървавите опити за социално инженерство - националсоциализма и комунизма. В края на миналото столетие и особено в началото на настоящото набира сила нов опит за преформатиране на социума - екологизъм.
В тази книга ще се спра именно на тази идеология, предлагаща новата платформа за изграждането на свят без зло, или иначе казано новите „добри" намерения, които етатистите ни предлагат, по пътя към Ада.”

Нено Димов ще остане в историята. Ще остане в историята, като първия действащ министър, на който са повдигнати обвинения и който е задържан за дълго време в следствения арест.
Но ще остане в историята и с друго. За първи път се сблъсках с интелекта на Нено в 44-тото Народно събрание. Като млад депутат, бях изключително впечатлен от неговата ерудиция, опит, бърза мисъл, експертиза и спокоен изказ. Впрочем, още с встъпването си в длъжност той даде ясна заявка за какво ще работи в мандата. Обяви за своя кауза борбата с мръсния въздух и финните прахови частици. И изпълни ангажимента си. По негова инициатива предприехме сериозни законодателни реформи в тази сфера. Но най-важното – ефектът от тях е вече видим. Все по-малко се говори за ФПЧ-та, градовете все по-често покриват нормите за замърсеност на въздуха. Има още дълъг път да се извърви разбира се, но първата крачка е направена. Благодарение и на него.

Нямам намерение да коментирам повдигнатото му обвинение. В безстопанственост може да бъде обвинен всеки в изпълнителната власт – било на местно, било на национално ниво. Защото колкото и да работи един кмет или министър, винаги има още какво да се прави, и винаги ще има нещо ненаправено. Няма да ставам и негов адвокат разбира се. Ако действията или бездействията му са били злоумишлени, то той трябва да понесе съответната отговорност. Но това не отменя експертизата, знанията и опитът, който е натрупал и който е предал.

Темата за настоящата дълга публикация е друга. Темата е книгата, която е написал в следствения арест. Както той сам каза – лимонадата, която направих, от лимоните които ми поднесе животът. С приятна изненада научих за тази книга. И съжалявам, че не присъствах на представянето и. Фактът, че е писана в такива условия, предпоставя, че вероятно ще бъде изключително емоционална. Дори и самото заглавие ме заплени. С нетърпение я закупих и започнах да чета. Съдържанието надмина очакванията ми. Микс от исторически и научни данни, представени по разбираем начин, но на експертно ниво. Нямам търпения да я прочета до край. Убеден съм, че няма да бъда разочарован.

А в контекста на днешния ден, в деня в който почитаме жертвите на комунистическия режим, книгата изпъква с още по-голяма сила.
Паралелът, който се прави между националсоциализма, комунизма и зеления терор е зашеметяващ.

Горещо препоръчвам!
...

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Съб Фев 04, 2023 12:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Стефане, и аз забелязах арестантските откровения на тоя еколайнар, но реших да не му правя реклама. А той досущ един Георги Димитров преди Лайпцигския процес пише книги! Не мога да отрека завидната трудоспособност на подобните му! Кога все пак ще го вкарат в затвора?
Съб Фев 04, 2023 1:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Много добър приятел преди десетилетия беше ръководител на международния отдел на МОСВ. Споделял е, че с Нено са били близки тогава, а и по-сетне. Около пернишката безводна сага често го бъзиках, а той се опитваше да го защитава. Сега вече ми е някак трудно да продължавам...

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Съб Фев 04, 2023 3:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1508
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
"Тома Белев

Неделя, 29 януари 2023 г. в 18:03 часа

Хитлер за 9 месеца в затвора е написал шестотин-страничната си книга "Моята борба". Нено Димов бе в ареста само 3 месеца затова е успял да напише само двеста-странична книга за борбата си със "зеления терор"."
===============
Ако трябва принудително да избирам между Димов и Белев, ще заложа на Димов.
Пет Фев 10, 2023 2:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 41, 42, 43 ... 54, 55, 56  Следваща
Страница 42 от 56

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov