ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Няколко въпроса към опитните тук.

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Няколко въпроса към опитните тук.
Автор Съобщение
profi_sound



Регистриран на: 29 Яну 2023
Мнения: 1

Мнение Няколко въпроса към опитните тук. Отговорете с цитат
Здравейте на всички. Представител съм на кинематографско студио от град Варна и в момента снимаме поредица за животните и животинския свят в България. Обръщам се към вас с молба за малко повече информация, тъй като ни предстои престой в района на Северен Джендем с изкачване през хижа "Плевен". Някой имал ли е наблюдение на различни животни, място където можем да видим нещо по специално.
Като синопсис за епизода който снимаме в момента и насоки към него ни трябва: дива коза, благороден елен, сърна, катерица, вълк, лисица, заек и т.н. Въпроса е към опитните планинари и с две думи каква е концентрацията на диви животни в района.
Нед Яну 29, 2023 6:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
В отсечката от паркинга на х. Плевен, до самата хижа - винаги има доста хора и за толкова години не съм засичал никога животинки. Ако се отклониш леко през Купата примерно и тръгнеш към вр. Ботев - там е различно. Виждали сме диви кози в района и то не веднъж. Но определено не като в Пирин около вр. Вихрен или в Рила край Мальовица, където при всяко ходене се среща по нещо.

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Пон Яну 30, 2023 5:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Svetlix написа:
В отсечката от паркинга на х. Плевен, до самата хижа - винаги има доста хора и за толкова години не съм засичал никога животинки...

Абе аз се сещам за една неприятна случка около несъществуващото вече мостче на т.нар. "зимна пътека". Май имаше един, дето не беше такъв късметлия като теб, и баба Меца беше блязла в пререкания с него, че не щял да й плаща броднина...
Пон Яну 30, 2023 6:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
За мечката, която обикаля край Видимското пръскало съм чувал и аз. Не сме се срещали, но мои приятели са я виждали. Но сега през зимата все си мисля, че трудно ще е трудно ... Доста животинки срещам по планините, но не и по тази пътека.

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Вто Яну 31, 2023 12:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
То ако всички опитни тук започваме да даваме на всякакви абдали информация, къде могат да срешнат дивите животни и да ги безпокоят в най-кофти за тях сезон, то докъде ще стигнем ?
Вто Яну 31, 2023 2:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Николай_K



Регистриран на: 03 Фев 2021
Мнения: 129

Мнение Re: Няколко въпроса към опитните тук. Отговорете с цитат
profi_sound написа:
Здравейте на всички. Представител съм на кинематографско студио от град Варна и в момента снимаме поредица за животните и животинския свят в България. Обръщам се към вас с молба за малко повече информация, тъй като ни предстои престой в района на Северен Джендем с изкачване през хижа "Плевен". Някой имал ли е наблюдение на различни животни, място където можем да видим нещо по специално.
Като синопсис за епизода който снимаме в момента и насоки към него ни трябва: дива коза, благороден елен, сърна, катерица, вълк, лисица, заек и т.н. Въпроса е към опитните планинари и с две думи каква е концентрацията на диви животни в района.

Ако наистина сте този за когото се представяте, то подхода Ви е дилетантски, меко казано.
Имаме национални паркове със своите служители и охрана, които могат да Ви окажат най-доброто съдействие и за хабитата на отделните видове и за най-подходящото време за наблюдение и снимки, защото това са хората които обхождат регулярно съответните райони.
Предполагам, че като кинаджии Вие ясно, че апаратурата и най-вече обективите, които Ви трябват са повече снайперистко оборудване, отколкото студийно кинаджийско.
Вто Яну 31, 2023 6:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Опитайте се да се свържете с НП Централен Балкан -офис Априлци. Те могат да Ви бъдат полезни.
Ето линк с техните координати

https://visitcentralbalkan.net/%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8/%D0%BC%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%BD%D0%B8-%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%81%D0%B8/%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%81-%D0%B0%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BB%D1%86%D0%B8-1.html
Пон Фев 06, 2023 10:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov