ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Инф. за маршрута х. Иван Вазов -- Страшното езеро?

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Инф. за маршрута х. Иван Вазов -- Страшното езеро?
Автор Съобщение
hvanigorata



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 69
Местожителство: София

Мнение Инф. за маршрута х. Иван Вазов -- Страшното езеро? Отговорете с цитат
Здравейте!

Другата седмица ще ходя в Рила и имам питанка за маршрута от Иван Вазов до Страшното езеро.
Гледам картата и май главният маршрут е през Вазов връх и Раздела, от юг на Урдини и Мальовишки езера до х. Мальовица и от там до езерото и заслона. Предполагам това е най-краткият?

Някой, ако е минавал от там, би ли споделил:
1. Ще мога ли да го взема за ден?
2. Добра ли е маркировката и има ли опасни участъци?
3. Дали ще има места в з. Страшното езеро, защото ми се вижда малка къщурката?

Много благодаря Smile
Сря Юли 21, 2010 7:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес
natchobg



Регистриран на: 04 Ное 2008
Мнения: 107

Мнение Отговорете с цитат
Привет,

0. Да, това е най-краткият маршрут.
1. Да, ще можеш, стига да тръгнеш преди обяд и да си в добра кондиция.
2. Да, маркировката навсякъде е добра, няма опасни участъци.
3. На заслона мисля около 10-ина легла са вътре. Като отидеш на место ще си отговориш на въпроса.

Поздрави!
Чет Юли 22, 2010 4:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
andimit



Регистриран на: 19 Юни 2007
Мнения: 284
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здрасти!
Не ти знам подготовката, но с риск малко да те засегна ще ти кажа, че си е доста ходенето за един ден.
От х. И.Вазов до х. Мальовица/ през върха/ имаш около 6 часа, като последния е яко спускане/доста уморително/.
После поне 2 часа здраво катерене през силно пресечен терен- така, че прави си сметката.
Иначе маркировката е добраSmile
Успех!
П.П. Иначе най- краткия маршрут е след връх Мальовица продължава се по билото, подсича се Злия зъб от юг, през Купените и на долу към заслона, но тук си има опасни места!
Нед Юли 25, 2010 10:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
natchobg



Регистриран на: 04 Ное 2008
Мнения: 107

Мнение Отговорете с цитат
andimit,

Теоретически си прав, че "най-краткия" път след Мальовица е по траверсиращата пътека...
Но представи си ако ти за първи път минаваш по този маршрут в какво приключение може да влезеш, непознавайки района...
Маркировка няма, освен пирамидките, също така теренът е доста пресечен...
Ако не се лъжа, Злият зъб не се подсича от юг, а от прозореца м/у Орловец и Зъба се слиза към Злия прелез от север, посока БАК, изкачва се Ловница, подсичат се от юг Иглите и се качва най-западния (първия Купен). От там има слизане директно към заслона, но не го препоръчвам на хора, ако минават за първи път по трека.

По класическия маршрут (през хижата) също си е ходене, спор няма, но тъкмо това е добре за хора, които го минават за първи път, на хижата ще преценят дали да продължат към заслона или да остант.

Поздрави!
Нед Юли 25, 2010 1:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте

а някой дали знае какъв е терена ако се мине директно по билото за Кобилино бранище? без да се слиза до Страшното езеро? възможно ли е това?

поздрави


Последната промяна е направена от ggattov на Нед Юли 25, 2010 5:12 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Нед Юли 25, 2010 2:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
ggattov написа:
Здравейте

а някой дали знае какъв е терена ако се мине биректно по билото за Кобилино бранище? без да се слиза до Страшното езеро? въсможно ли е това?

Възможно е - след седлото под Малък Купен се продължава по билото посока изток към т.нар. в.Попова Капа и след него се слиза до поповокапски превал, където се хваща пътеката към Кобилино бранище. На снимката точно зад мен се вижда полегатия склон на Попова капа посока превала:

Снимката е правена от съседния Лопушки връх.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Нед Юли 25, 2010 3:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
мерси много за отговора

а разбрах че си имал някъде и твоя тема за минавания из района (най ме интересува от Орловец до вече споменатото по-горе)...... ако може да ми пратиш и линк Oops
може и на ЛС... че стигнах из твойте отговори до 20 от 43 страници и не намирам още верната тема Smile

ще съм ти много благодарен Smile
Нед Юли 25, 2010 5:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hvanigorata



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 69
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за отговорите Smile

За ходенето: ще тръгна преди 7 от х. Иван Вазов и щом маркировката е достатъчно добра да не се загубя и ако пътеката не минава по ръба на някоя пропаст, значи ще стигна. Най-големият ми страх винаги е бил да не се изгубя.
Мислил съм го много графика и другата алтернатива е за един ден от х. Мальовица до Рибните езера, което казват било мноооого ходене.

Само още нещо: какво да занеса на заслона? В смисъл - нещо полезно (и леко), което да оставя там. Мисля си за мъъъничка аптечка.
Нед Юли 25, 2010 5:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
ggattov написа:

а разбрах че си имал някъде и твоя тема за минавания из района (най ме интересува от Орловец до вече споменатото по-горе)...... ако може да ми пратиш и линк Oops

http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=1092
Само че в обратната посока.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Нед Юли 25, 2010 8:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
мерси още веднъж risto Smile
мисля че информацията от темата ти ще ми е доста от полза

Благодаря и на natchobg и неговите указания (и теми който открих по-лесно Croc) също ги изчетох с огромен интерес и внимание Smile

ПС: а дали на БАК може да се спи? Smile че не намирам никъде инфо някой да го е правил Smile въпроса е в какво състояние е заслона...

поздрави

ПСС: risto - тамън да ти прегледам всичките 43 страници с мения и ти добави линка Smile))
Нед Юли 25, 2010 8:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Може - заслонът е добре поддържан. Малък е - има нарове на два етажа, може би за 3-ма или 4-ма на етаж. Чувал съм да казват, че истинското име на заслона е з.Орловец, докато БАК - това е името на една каменна зидария малко по-надолу. Незнам доколко е вярно.
Нед Юли 25, 2010 11:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov