ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Изоставени хижи
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Изоставени хижи
Автор Съобщение
Andro



Регистриран на: 18 Май 2013
Мнения: 101

Мнение Отговорете с цитат
На времето докато чичо Митко и леля Данче бяха хижари на Камен Дел бяхме добри приятели и сме си говорили за хижата. Те бяха хижари до 2006-2007г някъде. Предвиждаха, че след като престанат да са хижари ще настъпи голямо западане на хижата. Така и се случи до идването на сегашните наематели.

Та по тяхно време някъде до 2004г. захранването на Кикиша беше изправно и просеката се чистеше. По насточщем има едно прекъсване посредата (от паднало дърво вероятно), премахнати са жиците от последния стълб до самия заслон и е прерязан кабела от таблото на х. Камен Дел до първия стълб. Прерязани са и са махнати всъщност само първите метри от таблото в преверието на х. Камен Дел и краят е закопан. Началото на кабела на х Есперанто също е срязано и закопано скрито на метри пред хижата.

Та последните разкачания при х. Камен Дел се случиха при идването на новите наематели. Дугите прекъсвания действително бяха по-стари.

На Кикиш течеше ремонт с доброволци събирани през фейсбук. Те си захранваха заслона от малък фотоволтаичен панел и агрегат, но ми казаха, че се борят с ЧЕЗ за възстановяването на захранването, а от там им искат проекти, и всичко на ново...
Вто Юни 23, 2020 11:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
online



Регистриран на: 14 Яну 2012
Мнения: 18

Мнение Отговорете с цитат
Споменавайки х. Камен Дел, каква е драмата с чешмата до хижата?
Имам спомени, че поне тя работеше, но сега навсякъде около нея се гази вода докато чешмата е пресъхнала. Много е писано за умишлени действия от страна на хижари и колкото и да не ми се иска да хвърлям обвинения без доказателства, точно тук с чешма залепена до поддържана хижа прави страшно лошо впечатление. Извратено ми се струва да се качиш в планината, да газиш чиста вода, но да се налага да даваш пари за да пиеш такава в пластмасова бутилка пътувала от незнам си къде.
Аз съм си казал, че в такива хижи пари няма да дам нито за вода, нито за каквото и да е друго.
Чет Юни 25, 2020 2:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vasil.gabov



Регистриран на: 06 Дек 2020
Мнения: 1

Мнение Контакт на собственик на хижа Средец Отговорете с цитат
Здравейте, бих искал да се свържа със собственика на хижа Средец с цел вариант за закупуване на вилата и възстановяването и.
Благодаря предварително
Нед Дек 06, 2020 10:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Salvador



Регистриран на: 04 Яну 2021
Мнения: 11
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Хижа "Бор" има нов собственик. Купена е от търг на НАП, но в момента е обявена за продажба на абсурдна цена-близо половин милион евро. Явно собственикът търси бързи пари и не му се занимава с хижи. Кой ще му ги даде за точно тази хижа е една друга тема.
Хижа "Рай"-бивш почивен дом "Здравец" от десетина години стои за продажба със същата цена. Когато го обявиха, си беше в ОК състояние и всъщност струваше ако не толкова, то близо. В момента не струва и половината, защото е пълна руина, покривът тече, а наоколо е сметище.
Хижата "Червената шапчица" работи, ама то това е нещо, дето не знам какво е. Хората си правят нещо за техен си кеф и така, както те го разбират. Колко време ще е-друга тема.
Панчо Томов окончателно е затворила, но тя е в изключително жалко състояние.
Пон Яну 04, 2021 1:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Salvador



Регистриран на: 04 Яну 2021
Мнения: 11
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Последният (засега) опит на БДЖ да се отърве от "Родина"

https://p.bdz.bg/i/i/iii-obiavlenie-publikuvane-targ-naem-hija-rodina-otkrito-16251.pdf
Съб Яну 09, 2021 10:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
VESOV



Регистриран на: 15 Мар 2021
Мнения: 1

Мнение Хижа Средец Отговорете с цитат
Здравейте,

Някой знае ли кой е собственика на хижа Средец?
Пон Мар 15, 2021 10:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Темата е далеч по-обща, но засяга и Витоша. Най-накрая след 30 години кражби и разруха си размърдаха задниците:

Ще спре ли порочната практика хижи до стават частна собственост

Чакам да видя решенията на министърките!
Чет Юли 22, 2021 9:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
lidmn



Регистриран на: 28 Фев 2019
Мнения: 14

Мнение Отговорете с цитат
ако намериш пиши
Нед Ное 14, 2021 1:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
GDI-77



Регистриран на: 14 Мар 2023
Мнения: 1
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте , търся изоставена хижа на витоша ,която да съживя и стопанисвам . Всяка информация ще ми е от полза .

_________________
Всяко ново нещо е приключение за мен ,колкото по- трудно толкова по-ценно и запомнящо се !
Вто Мар 14, 2023 1:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov