ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком-Емине (Е3): 2023 г.
Иди на страница 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком-Емине (Е3): 2023 г.
Автор Съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Ком-Емине (Е3): 2023 г. Отговорете с цитат
Нова година, нов късмет и нови планове за знайни и незнайни пътещественици по билото на Стара Планина. И докато все още е зима и никой не е заявявал че ще минава зимно, не е лошо да си има и тема за тази година, макар че лятото е далеч Smile

Затова са и плановете .... за да не се сбъдват. Преди началото на тази година реших да направя по-точен план, за евентуално пълно преминаване. В крайна сметка много се колебаех за стила на преминаването и сега предвид ситуацията в която съм, ми остава само да го публикувам, този вариант в който няма бягане, тъй като няма да ставам поне една година Smile

Та мисля пак да е началото на септември 2023, но много завися как и колко ще се възтановя. Дори да не успея, със сигурност ще се опитам поне няколко дни нещо. Събраха се прекалено много фактори, които ще ми пречат освен контузиите, но пък духа трябва да се подържа жив. Сега си пускам плана, а пък като и ако му дойде времето, ще го променя.
Гледам да го запиша понеже беше на едно хвърчащо листче и все забравям къде съм го дянал.

Велосипед:
Ден 1 - Ком - Лескова
Ден 2 - Лескова - Кашана
Пеша:
Ден 3 - Кашана - Козя Стена
Ден 4 - Козя Стена - Заслон Ботев
Ден 5 - Заслон Ботев - Партизанска песен
Велосипед
Ден 6 - Партизанска Песен - Буковец
Ден 7 - Буковец - Върбишки Проход
Ден 8 - Върбишки проход - Козичино или Емине

+ 2 дни резервни.

Та цел номер едно за тази година е да успея да тръгна, другото е бонус Smile

А пък който също ще го прави, да пише малко планове, време кога , горе-долу и тн ..
Вто Фев 07, 2023 6:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Сега си пускам плана, а пък като и ако му дойде времето, ще го променя.

Ще му дойде времето! Оздравявай и успех! Laughing
Вто Фев 07, 2023 6:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
VeloVagabond



Регистриран на: 19 Мар 2023
Мнения: 1
Местожителство: Varna

Мнение Отговорете с цитат
Аз също обмислям да направя прехода.
Мисля, че хижа Лескова няма да работи заради инцидент от преди няколко месеца.
Пон Мар 20, 2023 7:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
И аз съм мераклия за това лято, изцяло велосипедно, с цел "под 7 дни" Laughing Миналото лято постижението беше 7 дни, 9 часа и 45 минути Very Happy Никак няма да е лесно да сваля повече от 10 часа, при положение, че миналото лято почти всичко мина по план и бях на ръба на възможностите си, но се надявам с още по-добра организация и повече тренировки... Smile
Планът е в процес на доизясняване, но нещо подобно на това трябва да е:
Ком - след Витиня
след Витиня - след Вежен
след Вежен - заслон Ботев
заслон Ботев - Кръстец
Кръстец - Котел
Котел - Дъскотна
Дъскотна Емине
Пет Мар 24, 2023 10:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
boris_borisov написа:
И аз съм мераклия за това лято, изцяло велосипедно, с цел "под 7 дни" Laughing Миналото лято постижението беше 7 дни, 9 часа и 45 минути Very Happy Никак няма да е лесно да сваля повече от 10 часа, при положение, че миналото лято почти всичко мина по план и бях на ръба на възможностите си, но се надявам с още по-добра организация и повече тренировки... Smile
Планът е в процес на доизясняване, но нещо подобно на това трябва да е:
Ком - след Витиня
след Витиня - след Вежен
след Вежен - заслон Ботев
заслон Ботев - Кръстец
Кръстец - Котел
Котел - Дъскотна
Дъскотна Емине


Борисе, трябва много сериозна подготовка за това. Може да го направиш, но самата подготовка трябва да включва многодневни такива преминавания, за които ако нямаш време да ги подготвиш, просто няма да стане. И тук според моя дългогодишен опит, ако имаш 4 много дълги дни, трябва задължително да имаш лек ден. 5тия ти ден трябва да е много възтановяващ. Ти досега си направил нещо което е много сериозно. Но за да прескочиш този праг, трябва да отдадеш наистина сериозно време за подготовка.
Пет Мар 24, 2023 10:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
VeloVagabond написа:
Аз също обмислям да направя прехода.
Мисля, че хижа Лескова няма да работи заради инцидент от преди няколко месеца.


Лескова не е проблем, въобще не ме бърка, мога да спя навсякъде, просто ще си запаля огън на тези места, даже няма да нося и спални чували. Това което може да ме сбърка е потрошения крак, затова че е възможно въобще да не стигна до ком-емине. Но пък не ме бърка и няколко леки дни да направя Smile) каквото може това ще е .
Пет Мар 24, 2023 10:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:


Борисе, трябва много сериозна подготовка за това. Може да го направиш, но самата подготовка трябва да включва многодневни такива преминавания, за които ако нямаш време да ги подготвиш, просто няма да стане. И тук според моя дългогодишен опит, ако имаш 4 много дълги дни, трябва задължително да имаш лек ден. 5тия ти ден трябва да е много възтановяващ. Ти досега си направил нещо което е много сериозно. Но за да прескочиш този праг, трябва да отдадеш наистина сериозно време за подготовка.


Многодневни тренировки няма да правя, засега тренирам в моята си "фитнес зала", на тавана Smile Бягаща пътечка (на която ходя), гребен тренажор, вело тренажор. Като се стопли повечко времето, планирам по-дълги карания. Това е. Ако стане - стане, ако не - живи и здрави, догодина пак (ако не ни мобилизират дотогава Very Happy ).
Пет Мар 24, 2023 10:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
boris_borisov написа:
kaloyanv написа:


Борисе, трябва много сериозна подготовка за това. Може да го направиш, но самата подготовка трябва да включва многодневни такива преминавания, за които ако нямаш време да ги подготвиш, просто няма да стане. И тук според моя дългогодишен опит, ако имаш 4 много дълги дни, трябва задължително да имаш лек ден. 5тия ти ден трябва да е много възтановяващ. Ти досега си направил нещо което е много сериозно. Но за да прескочиш този праг, трябва да отдадеш наистина сериозно време за подготовка.


Многодневни тренировки няма да правя, засега тренирам в моята си "фитнес зала", на тавана Smile Бягаща пътечка (на която ходя), гребен тренажор, вело тренажор. Като се стопли повечко времето, планирам по-дълги карания. Това е. Ако стане - стане, ако не - живи и здрави, догодина пак (ако не ни мобилизират дотогава Very Happy ).


Е тъй, но само да ти спомена нещо което по принцип е много видно, но хората го прескачат. Ако искаш да правиш 12-15 часови натоварвания, няма как да отидеш , без да си тренирал такива неща... Само го казвам, всички го знаем, но да кажем 1 процент го спазват и може би само тези които отиват да правят рекордите ..
Другото е на воля и обикновено и според мен може да окаже много негативни влияния в дългосрочен план върху здравето. ..

Но всеки избира как кое да го направи. Аз също се претоварвам по такива преходи .. затова че .. Smile

Пиши тук когато има нещо интересно, твоите преходи са ценни от гледна точка на това че си сериозен и постоянен, може да послужи на много хора за мотивация, включително и на мен. Но не е лошо и да пишеш повече.
Пет Мар 24, 2023 11:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Калояне, Учителят Лао го е казал преди 2500 години: "И най-дългият преход от 1000 ли започва с първата крачка!" След няколкостотин години, но в Древна Гърция, Архимед ще формулира своята аксиома: "Всяка отсечка, удължена достатъчен брой пъти, надминава всяка друга." Сиреч, колкото и малки да са крачките, стига да са достатъчни на брой, ще преодолеят произволно голямо разстояние по картата на "Къде си". Теорема на Лао-Архимед-Сотиров. Въпросът е в първата крачка. За онуй време не знам. Но в ден днешен тя е в някоя пицария. Отпочвай да крачиш, драги! Very Happy
Пет Мар 24, 2023 11:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:


Е тъй, но само да ти спомена нещо което по принцип е много видно, но хората го прескачат. Ако искаш да правиш 12-15 часови натоварвания, няма как да отидеш , без да си тренирал такива неща... Само го казвам, всички го знаем, но да кажем 1 процент го спазват и може би само тези които отиват да правят рекордите ..
Другото е на воля и обикновено и според мен може да окаже много негативни влияния в дългосрочен план върху здравето. ..

Но всеки избира как кое да го направи. Аз също се претоварвам по такива преходи .. затова че .. Smile

Пиши тук когато има нещо интересно, твоите преходи са ценни от гледна точка на това че си сериозен и постоянен, може да послужи на много хора за мотивация, включително и на мен. Но не е лошо и да пишеш повече.


Моите натоварвания по време на прехода траят и по 20 часа Smile И не е вярно, че не можеш, ако не си го тренирал преди това. Просто като тръгнеш, влизаш в друг режим и почваш да правиш неща и да издържаш на натоварвания, които и сам не вярваш, че ги можеш. Както съм си сега вкъщи, ако не спя поне 6-7-8 часа, утре ще съм парцал цял ден. На Ком-Емине обаче, след 20-часов ден и преминати над 100 км, спя или просто лежа, без да мога да заспя, 2-3-4 часа, ставам и правя нови 17-18-20 часа и пак 100 км. И после пак същото, и пак, и пак... И така 7 дни Smile Не ме питай как става, но става. И това е едно от нещата, заради които обожавам КЕ Smile
Пет Мар 24, 2023 11:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
boris_borisov написа:
kaloyanv написа:


Е тъй, но само да ти спомена нещо което по принцип е много видно, но хората го прескачат. Ако искаш да правиш 12-15 часови натоварвания, няма как да отидеш , без да си тренирал такива неща... Само го казвам, всички го знаем, но да кажем 1 процент го спазват и може би само тези които отиват да правят рекордите ..
Другото е на воля и обикновено и според мен може да окаже много негативни влияния в дългосрочен план върху здравето. ..

Но всеки избира как кое да го направи. Аз също се претоварвам по такива преходи .. затова че .. Smile

Пиши тук когато има нещо интересно, твоите преходи са ценни от гледна точка на това че си сериозен и постоянен, може да послужи на много хора за мотивация, включително и на мен. Но не е лошо и да пишеш повече.


Моите натоварвания по време на прехода траят и по 20 часа Smile И не е вярно, че не можеш, ако не си го тренирал преди това. Просто като тръгнеш, влизаш в друг режим и почваш да правиш неща и да издържаш на натоварвания, които и сам не вярваш, че ги можеш. Както съм си сега вкъщи, ако не спя поне 6-7-8 часа, утре ще съм парцал цял ден. На Ком-Емине обаче, след 20-часов ден и преминати над 100 км, спя или просто лежа, без да мога да заспя, 2-3-4 часа, ставам и правя нови 17-18-20 часа и пак 100 км. И после пак същото, и пак, и пак... И така 7 дни Smile Не ме питай как става, но става. И това е едно от нещата, заради които обожавам КЕ Smile


Не искам да влизам в тази дискусия, при всеки човек е индивидуално. Това което ти казвам е че, всичките тези натоварвания рано или късно оказват много сериозно влияние върху костната и съединителна структура. Имам много случаи, които знам и съм проучвал. Просто при всеки човек, такива претоварвания се проявяват по различно време. Има и хора около 10-15 процента на които им понасят. Но в голямата част в даден етап им оказват влияние. На мен хижаря на партизанска песен ми беше казал следното "Не се притеснявай от това не се умира, само се мъчиш"
Та така Smile) ... Пиши като тръгнеш, кога какво правиш, ще е интересно. И аз ще пиша, дано да имам късмета Smile
Съб Мар 25, 2023 12:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Ако искаш рекорд (бил той и личен, но все пак нещо по-значимо), няма как да стане с движение по 12-15 часа на ден. Всеки човек си има някакво темпо, някакъв предел на скоростта, с която се движи. И единственият начин да постигнеш повече при това положение, е да увеличиш времето за движение за сметка на съня, докато стигнеш до предела на възможностите си, отвъд които вече или се контузваш и отпадаш, или се отказваш. Лично аз много внимавам с претоварванията, защото лесно се контузвам. Но след 8 опита за КЕ, от които 6 успешни, все съм натрупал някакъв опит и мога да усещам тялото си, на какво мога да го подложа и какво не си и помислям да правя Smile
Съб Мар 25, 2023 12:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
boris_borisov написа:
Ако искаш рекорд (бил той и личен, но все пак нещо по-значимо), няма как да стане с движение по 12-15 часа на ден. Всеки човек си има някакво темпо, някакъв предел на скоростта, с която се движи. И единственият начин да постигнеш повече при това положение, е да увеличиш времето за движение за сметка на съня, докато стигнеш до предела на възможностите си, отвъд които вече или се контузваш и отпадаш, или се отказваш. Лично аз много внимавам с претоварванията, защото лесно се контузвам. Но след 8 опита за КЕ, от които 6 успешни, все съм натрупал някакъв опит и мога да усещам тялото си, на какво мога да го подложа и какво не си и помислям да правя Smile


Е ти имаш много опит !! Пиши тук как вървят нещата и ако може да ударим някое рамо ... Smile
Съб Мар 25, 2023 12:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров написа:
...............Но в ден днешен тя е в някоя пицария. Отпочвай да крачиш, драги! Very Happy


Мисля да е тази седмица Smile)
Съб Мар 25, 2023 12:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Нещата не вървят, застинали са в континуума на времето! Няма да удряме рамо, че боли. По-лесно е да удариме по узо! Very Happy Звънкай!
Съб Мар 25, 2023 12:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Следваща
Страница 1 от 12

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov