ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Гражданско общество
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 52, 53, 54, 55, 56  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Гражданско общество

Протестът
Против съм
9%
 9%  [ 7 ]
Подкрепям
80%
 80%  [ 59 ]
Не ме интересува
9%
 9%  [ 7 ]
Общо гласове : 73

Автор Съобщение
nickkal



Регистриран на: 15 Фев 2012
Мнения: 181

Мнение Отговорете с цитат
Обърнахте ли внимание на "табличката" представяща съотношението дълг/бвп? Без да съм икономист, според мен това е по "важен' показател от брутния дълг...

ГЕРБ са "популярни" само и единствено, защото няма друг нормален и популярен. Новите са по-зле във всяко отношение.
Пет Мар 31, 2023 8:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Да, и аз говоря за тия, дето от двегодишна възраст още продължават да бъркат в гърнето си и да мажат. Cool Хайде престани да падаш от планинските висоти, на които те познавам, в блатото. Излагаш се! Нищо не знаеш за миналото ми преди 89-та, а няма и какво да знаеш за политическия живот на един обикновен математик. Просто такъв живот не е имало. Естествено, не съм членувал в Партията, която ме е вбесявала заради главната буква, която сама си постави. Е, не съм се палил в знак на протест, но и ти не си, слава Богу! Когато за първи - и последен път - станах партиец, то бе на 28 декември 89, когато основахме Зелената партия с цел да смачкаме еднопартийното комунистическо управление. И успяхме. А че други много бързо осраха СДС и се коалираха с БКП по всички линии, най-вече икономически, и аз ви набивам това в запушените уши, не ти дава основание да ми приписваш до втръсване чуждо битие. Защото сериозно започва да намирисва на ОФ-донос или поне на комплекс на нереализирал се ОФ-доносник. По-добре се замисли над престъпното бездействие на тези, които ти и още неколцина тъдява имате за тарани на антикомунизма. Пък тогава ега видите кой е мумифицирал комунизма в България, та още мирише!


Владо, ако искаш да замажеш какво се случи в ония години, няма нужда да слизаш до клозетна тематика. За да разсееш съвсем справедливите ми, а и на останалите любители на пуканки съмнения за твоята версия, що просто не разкажеш в детайли какво точно се случи тогава?

Как примерно се събрахте заедно в тая зелена групичка един месец след като катурнаха камъка на пещерата. Бяхте ли непознати хора с обща цел или напротив, имахте някакви предишни контакти. Персонално, ти как попадна вътре - някой те потърси да ти предложи да станеш зелен политик или ти се спъна в плакат и отиде на учредителното събрание? Как оценяваш останалите участници в партийното ръководство - Каракачанов, Костов, Любомир Иванов, Филип Димитров, Паси. Как оценяваш своето участие в партийните дела - какви идеи имаше, как ги приеха колегите, какво реализирахте от тях и какво отхвърлихте? Най-сетне - какво точно се случи със СДС и защо дойде краха впоследствие?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Мар 31, 2023 9:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Въпросник на ДС. Само за национализираната воденица липсва.
Пет Мар 31, 2023 9:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Въпросник на ДС. Само за национализираната воденица липсва.


Двойка по логика.
Знаеш, че няма начин ДС да не е знаело всичко за тебе в оня момент, а и по-късно. Все пак ДС създаде всички партии по онова време, да не би да е пропуснало вашата? Laughing

Не, питам щото съм обикновен кибик и като надуша съшита с бели конци версия, почва да ме гризе любопитството.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Мар 31, 2023 9:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
Дидо, а кога според теб ДС изтърваха юздите?

Като паткяса Любен Гоцев или тоз нема нищо общо😊
бял и добър?

Как ги изтърваха, защо. И дали.

Не защитавам Сотиров.

Първите "демократи" тепърва ще се изследват явно. 😊


Първите демократи искаха да "развеят знамето над Иводжима".

Ма на не се получи чак така. 😊
Пет Мар 31, 2023 10:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Дидо, ти не си кибик, а съгледвач. След 10-и гледаше как ДС забремени новите партии. И какво направи? Добър въпрос! Я да прочетем нещо за самоотвержената ти борба с комунистическия октопод. Или сега едва се сети? "Шумете, дебри и балкани... ний идем бодри партизани..."
Пет Мар 31, 2023 10:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров, защо дигаш гири.
Ако оооо е възможно и е безопасно за тебе може да ни светнеш,
как се образуваха "опозиционните партии" .
Ако не, ок.
То ще лъсне.
Пет Мар 31, 2023 11:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Kent написа:
.
Ако не, ок.
То ще лъсне.


иии един мармот завива станиьол Smile) Кога и какво ще лъсне ? Колко години минаха Smile
Пет Мар 31, 2023 11:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Kent написа:
Дидо, а кога според теб ДС изтърваха юздите?


Моето лично мнение е, че никога не са ги изтървали.

Ако планът им е бил оцеляване и проспериране на партийните другари под формата на собственици на предприятия и бизнесмени в демокрацията, той се случи.
Ако пазители на тоя план са били съдии, прокурори, местно управление и милата родна милиция, и най-вече цялата редичка такива или онакива правителства и техните министър-председатели - те го опазиха и продължават да го пазят.

По-интересна е ситуацията с червените линии - 1. никога срещу руснаците 2. прикрито, но винаги срещу запада - това на места се пропука. НАТО, ЕС, това се случи въпреки нежеланието на руските господари. Но е добре за просперирането на другарите де, спор няма Very Happy

Тук идва едно мое наблюдение, не знам дали е вярно. У нас няма леви и десни партии, сини и червени правителства, това е ерзац. Всяко правителство до едно пази плана, имитирайки дясна или лява политика. Също така съблюдава да не се пресичат червените линии.

Сотиров написа:
Дидо, ти не си кибик, а съгледвач. След 10-и гледаше как ДС забремени новите партии. И какво направи? Добър въпрос! Я да прочетем нещо за самоотвержената ти борба с комунистическия октопод. Или сега едва се сети? "Шумете, дебри и балкани... ний идем бодри партизани..."


По онова време бях ученик, Владо. Почнах да се интересувам от повратите на българската политика едва като студент, приблизително по Жан Виденово време. Затова ще ми е интересен един твой коментар - от първо лице. Ма ти мълчиш и скърцаш със зъби като в онова стихотворение...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Мар 31, 2023 11:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Не, Дидо, твоята цел не е да чуеш отговор от очевидец. Защото, ако беше така, щеше да разгърнеш протоколите на Великото народно събрание и да видиш кой и кога предложи България да влезе в НАТО. И тогава щеше сред подписалите двайсетина човека да срещнеш и моето име. А щеше да видиш и нещо друго интересно: как веднага Стефан Савов е прочел декларация, че това не е предложение на СДС и СДС се дистанцира от него. Пък ти продължавай да мажеш по форума с кафявото от гърнето - може някой да ти повярва, че ДС ми е държала ръката, за да подпиша за НАТО и така да услужа на Русия. Тя диарията тръгне ли веднъж, трудно спира. Но понеже си и модератор, явно си намерил тази "планинарска" форма да ме прогониш от форума. Какво пък, след три хиляди пътеписа вече трудно добавям следващите, а и не съм вързан за форум, който двама-трима успешно превърнахте в разпятие. Живи-здрави да сте!
Съб Апр 01, 2023 12:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
zlia



Регистриран на: 03 Ное 2014
Мнения: 205

Мнение Отговорете с цитат
Само за уточнение, а и мисля ще е интересно- Соломон Паси си е прикачил в сайта стенограми и проекторешения относно НАТО и ЕО.
https://www.solomonpassy.com/static.php?content_id=27
Та там се вижда кой е подкрепил тези решения (над 100 народни представители от 400) и кой е възразил от трибуната( не е Стефан Савов)
Отдавам неточностите в поста на Сотиров на дистанцията на времето.
Съб Апр 01, 2023 1:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Говорим за различни събития по различно време. Проекторешението за присъединяване към НАТО е чак от 14 ноември 1990 и там съм се подписал последен под номер 135. Най-накрая са ме склонили, а? Само че далеч преди това, на 8 и 23 август Паси прави устното предложение, което естествено е обсъждано в Зелената партия. На него действително от трибуната възразява Петър Корнажев, но в парламентарната група на СДС възразява Стефан Савов. Такива решения не са забодени с карфици в единствен момент на времето. Нека добавя, че на 5 септември, също далеч преди проекторешението за НАТО, е внесен проект за присъединяване на България към коалицията в Персийския залив. Там съм под номер 17, ако това някого интересува, но точно това решение изигра голяма роля в отношението на НАТО към България, защото демонстрира нашето желание за сътрудничество. Прочее, проектите за присъединяване към Европейскию съюз също излязоха от Зелената партия. А вие си дрънкайте, че тая партия е била "прокси" на Съветския съюз.
Съб Апр 01, 2023 2:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
zlia написа:
Само за уточнение, а и мисля ще е интересно- Соломон Паси си е прикачил в сайта стенограми и проекторешения относно НАТО и ЕО.
https://www.solomonpassy.com/static.php?content_id=27
Та там се вижда кой е подкрепил тези решения (над 100 народни представители от 400) и кой е възразил от трибуната( не е Стефан Савов)
Отдавам неточностите в поста на Сотиров на дистанцията на времето.


Супер, благодаря!
Потърсих юнски стенограми от 1990-а на сайта на НС, но няма такива.

Пътят ни към НАТО тръгва от две питания на Соломон Паси, едното на 8-и август, другото на 23-и същия месец. На второто питане Петър Корнажев се дистанцира от Соломон Паси и казва, че това е лично негово становище, което не отговаря на общото становище на СДС към момента.

В по-късен момент, на 14.11.1990 8 души от СДС внасят законопроект за присъединяване към НАТО. Законопроектът е подкрепен с подписи от 135 души, сред които липсва името на Петър Корнажев. Не съм проверил дали всички изброени имена са от депутация на СДС към момента, но предполагам, че е така.

Датите не съвпадат със споменатата в Уикипедия дата 23 юни 1990 г.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Съб Апр 01, 2023 2:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Говорим за различни събития по различно време. Проекторешението за присъединяване към НАТО е чак от 14 ноември 1990 и там съм се подписал последен под номер 135. Най-накрая са ме склонили, а? Само че далеч преди това, на 8 и 23 август Паси прави устното предложение, което естествено е обсъждано в Зелената партия. На него действително от трибуната възразява Петър Корнажев, но в парламентарната група на СДС възразява Стефан Савов. Такива решения не са забодени с карфици в единствен момент на времето. Нека добавя, че на 5 септември, също далеч преди проекторешението за НАТО, е внесен проект за присъединяване на България към коалицията в Персийския залив. Там съм под номер 17, ако това някого интересува, но точно това решение изигра голяма роля в отношението на НАТО към България, защото демонстрира нашето желание за сътрудничество. Прочее, проектите за присъединяване към Европейскию съюз също излязоха от Зелената партия. А вие си дрънкайте, че тая партия е била "прокси" на Съветския съюз.


Интересно ми е дали това проекторешение е прието от Парламента и как, предвид малцинството на СДС в оня момент.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Съб Апр 01, 2023 2:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Щом търсиш юнски заседания на Великото народно събрание, може и под вола теле да намериш. Стига да са надигнеш от онуй кръглото, на което си седнал. Всички заседания ги има. Хайде, плюнчи химическия молив и дращи върху карирания лист: "Считам за мой граждански дълг да донеса за политическото разложение на депутата...". Пък правилата на форума кучета ги яли - те за модератори не важат. Квалификации и инсинуации гласим всякакви!
Съб Апр 01, 2023 3:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 52, 53, 54, 55, 56  Следваща
Страница 53 от 56

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov