ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком-Емине (Е3): 2023 г.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком-Емине (Е3): 2023 г.
Автор Съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Блажени сте вие, аз все още съм в кауша. Тепърва ще ме изписват, тепърва ще седя месец на един крак, барем зарасте, пък после ще се учим да се придвижваме на повече от един крак...
Но инак вече мога да се похваля, че по вложен метал по кокалите ви бия всичките заедно. Very Happy
Демир Адам
Съб Мар 25, 2023 5:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
Блажени сте вие, аз все още съм в кауша. Тепърва ще ме изписват, тепърва ще седя месец на един крак, барем зарасте, пък после ще се учим да се придвижваме на повече от един крак...
Но инак вече мога да се похваля, че по вложен метал по кокалите ви бия всичките заедно. Very Happy
Демир Адам


Ще си ги показваме после като зарасте. Гледай да не си го слагаш в главата, понеже и аз си мислех че нещата ще станат по-бързо а дефакто не стана така. Аз 2 месеца не стъпвах и бях с патерици. Първия месец при мен беше тежко понеже равновесието ме предаваше, внимавай когато ходиш. Та първия месец едвам едвам правих разтояние, веднага качваш пулс и кръвното играе и се задъхваш, но пък правих упражнения по 2 пъти на ден. Въпреки всичко това не ми помогна за глезена, тъй като флексията я изгубих моментално и чак като махнах болта успях да разтегна и да започвам най-накрая да стъпвам на цял крак. Може би най-големия проблем за оправяне е точно дорзи флексията в глезена. Аз съм вече 3 месеца и половина и тази флексия много бавно отпуска. Сега вече е добре за ходене, колело и тн ... ама тепърва ще трябва да я възтановявам и да правя целенасочени упражнения. Ти и ти имаш доста опити с потрошванията, но това си е гадно и минава време. Дано всичко е наред...

Като започнеш да правиш разходки из парка или наблизо, пиши да дойда да те видя набързо да пием по едно кафе.

Ако искаш пусни една снимка ако имаш да видим какво са ти вложили. При мен направиха интрамедуларна остеосинтеза с пирон който влиза от коляното долу до глезена в канала на тибията. Иначе имам плака с 5-6 болчета и на фибията.
Нед Мар 26, 2023 2:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Аз съм вече 3 месеца и половина и тази флексия много бавно отпуска. ...
Можеш много лесно да я "принудиш": заставаш на едно стъпало, стъпил само на пръсти и първите 3-4 см от стъпалото и леко движиш нагоре надолу - по принцип така се "лекува" превантивно и евентуална мускулна треска след кратки анаеробни натоварнания на прасците.... Тежестта на тялото работи доста добре. На мен ми потвърдиха, че това е начина, но преди това трябва кокалите вече да са се споили добре, за да не се предобри работата предсрочно. "разтегли" ли се сухожилието да работното си състояние, вече само ходиш, за да заякне тоя, към който е вързано сухожилието... Иначе най-големият враг на всякакви раздвижвания е предварителната нагласа, че това ще води винаги и задължително до силна болка. Гледам тук в отделението ,как това буквално парализира дядковците и бабичките. Ако имаш гаранцията на ортопеда, че колкото и да боли, това няма да повреди кокала, действаш мазохистически до постигане на резултат.
Нед Мар 26, 2023 4:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
kaloyanv написа:
Аз съм вече 3 месеца и половина и тази флексия много бавно отпуска. ...
Можеш много лесно да я "принудиш": заставаш на едно стъпало, стъпил само на пръсти и първите 3-4 см от стъпалото и леко движиш нагоре надолу - по принцип така се "лекува" превантивно и евентуална мускулна треска след кратки анаеробни натоварнания на прасците.... Тежестта на тялото работи доста добре. На мен ми потвърдиха, че това е начина, но преди това трябва кокалите вече да са се споили добре, за да не се предобри работата предсрочно. "разтегли" ли се сухожилието да работното си състояние, вече само ходиш, за да заякне тоя, към който е вързано сухожилието... Иначе най-големият враг на всякакви раздвижвания е предварителната нагласа, че това ще води винаги и задължително до силна болка. Гледам тук в отделението ,как това буквално парализира дядковците и бабичките. Ако имаш гаранцията на ортопеда, че колкото и да боли, това няма да повреди кокала, действаш мазохистически до постигане на резултат.


Не знам доколко това работи при всеки човек и травма. Като ми махаха единия винт, младите доктори казаха че мога да товаря крака, въпреки че не можех да стъпя на него в началото понеже се бее загубила флексията. Докато баш шефа каза да го пазя и постепенно да увеличавам натоварването от стъпване до махане на едната патерица и тн .. Сега като го товаря повече със стъпване без патерици и с, просто се надува сравнително много. Аз доколкото знам когато се надува няма много смисъл да го претоварваш, понеже забавяш възтановяването... Рехабилитатора също ми каза да не го претоварвам.
Аз и лично съм по консервативен към подходите на възтановяването, гледам да не претоварвам и да не бързам.

П.С - иначе на мен за заякването на крака много ми помага едно нещо което не съм и мислил че някога ще ползвам. Това са едни фитнес уреди на които им казват "степери". Аз си го въведох за моето състояние. НЯкак си прави прехода по мек и усещаш натоварването.
Нед Мар 26, 2023 5:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
да, най -важно е да става бавно и постепенно. инак - много бърже ще се окажеш пак в отделението....


пак оспамихме темата, някой дето не ни знае, ще я види, и ще каже, че явно 2023 се очертава година на патравите неудачници по КЕ, защото и аз се замислях по едно време да го ходя...
Е сега знам със сигурност че тази година, че няма да го ходя, ама и с колело няма да е. А след години пак остава на въпрос да видим дали изобщо ще е...
Нед Мар 26, 2023 6:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
И тази година БФТ организира две групи за туристическия поход "Ком-Емине".
Първата група стартира на 20-и юли 2023 г. (четвъртък) и завършва на 8-и август 2023 г. (вторник).
Втората група тръгва и завършва един ден по-късно от първата група.

Българска федерация по туризъм – БФТ

https://www.bftourism.net/

ДЪРЖАВЕН И МЕЖДУНАРОДЕН СПОРТЕН КАЛЕНДАР ЗА 2023 ГОДИНА НА
БЪЛГАРСКА ФЕДЕРАЦИЯ ПО ТУРИЗЪМ:

https://bftourism.net/naredbi/DSKP_MSKP_23_MMS-FINAL.pdf







Пешеходен туризъм

Наредби за проявите в страната и чужбина за 2023 година:

https://bftourism.net/pedestrian_tourism.html

Н А Р Е Д Б А

за провеждане ТЕХНИЧЕСКА СРЕЩА за подготовка на
участниците в предстоящия Национален туристически поход Ком-Емине 2023.

29.04. – 30.04.2023 г. – Врачанска област – гр. Враца:

https://bftourism.net/naredbi/Nar_Tehn_sreshta_1_KE_2023.pdf

Н А Р Е Д Б А

за провеждане ТЕХНИЧЕСКА СРЕЩА за подготовка на
участниците в предстоящия Национален туристически поход Ком-Емине 2023.

27.05. – 28.05.2023 г. – Област Монтана – с. Копиловци:

https://bftourism.net/naredbi/Nar_Tehn_sreshta_2_KE_2023.pdf

Н А Р Е Д Б А

за провеждане на Националния туристически поход “КОМ – ЕМИНЕ-2023”

първа група:

https://bftourism.net/naredbi/%D0%9E%D0%9A_Nar_Kom_Emine_23_1_GRUPA.pdf

Н А Р Е Д Б А

за провеждане на Националния туристически поход “КОМ – ЕМИНЕ-2023”

втора група:

https://bftourism.net/naredbi/%D0%9E%D0%9A_Nar_Kom_Emine_23_2_GRUPA.pdf



Н А Р Е Д Б А
за провеждане на Националния туристически поход “КОМ – ЕМИНЕ-2023”
първа група

І. ЦЕЛ И ЗАДАЧИ


Походът се посвещава на 70 годишнината от провеждането на първия организиран поход “Ком-
Емине”, 147 години от Априлското въстание, 128-та годишнина на организираното туристическо движение в
България и 51 години Българска федерация по туризъм. Проявата има за цел да се запази традицията за
провеждането на най-дългия пешеходен поход в България, да утвърди навиците за бивакуване и активен
отдих сред природата, да се покрият разрядните изискванията по НСК.

ІІ. ВРЕМЕ НА ПРОВЕЖДАНЕ И ГРАФИК НА ДВИЖЕНИЕ

Походът e 600 км , разделен на три етапа както следва: І етап – пр. Петрохан – вр. Ком -
пр. Кашана - ІV кат. по НСК; ІІ етап – пр. Кашана – Прохода на Републиката – V кат. по НСК, ІІІ етап
– Прохода на Републиката – н. Емине – V кат. по НСК и се провежда от 20.07. до 08.08.2023 год. при
следния график на движение:
1 ден - 20.07.23 /четвъртък/– пристигане на централна гара София до 07.00 часа, където ще
чака придружаващата кола за палатъчните съоръжения и част от личния багаж. В 07.45 часа
тръгване с автобус от София до пр.”Петрохан”. В 10.00 ч.- Преход с дневни раници до х. Ком -
нова /н/ - 3.30 часа
2 ден - 21.07.23 /петък/ – х. Ком - пр. Петрохан – гара Лакатник /б/ - 8 часа
3 ден - 22.07.23 /събота/ – гара Лакатник – х. ”Лескова” /б / - 11 часа
4 ден - 23.07.23 /неделя/ – х. “Лескова” – т.с. ”Витиня “ /б/ - 12 часа
5 ден - 24.07.23 /понеделник/– т.с. “Витиня” – х. “Свищи плаз” /н/ - 12 часа
6 ден - 25.07.23 /вторник/ – х.”Свищи плаз” – х. ”Ехо” /н/ - 12 часа
7 ден - 26.07.23 /сряда/ - х. ”Ехо” – х. Добрила /н/ - 11 часа
8 ден - 27.07.23 /четвъртък/ – х. Добрила – х. Тъжа /н/ - 11 часа
9 ден - 28.07.23 /петък/ – х. Тъжа – пр. Шипка - хотела на прохода /н/ - 8 часа
10 ден - 29.07.23 /събота/ – пр. Шипка – х. “Грамадлива“ /б/н/ - 9 часа
11 ден - 30.07.23 /неделя/ – х. Грамадлива – х. Буковец /б/н/ - 9 часа
12 ден - 31.07.23 /понеделник/– х. Буковец – Изворите на Камчия /б/ - 9 часа
13 ден - 01.08.23 /вторник/ – Изворите на Камчия – гр. Котел /н/ - 7 часа
14 ден - 02.08.23 /сряда – гр. Котел – лет. ”Върбица” /б/ - 8 часа
15 ден - 03.08.23 /четвъртък/ – лет. ”Върбица” – Рижки проход /б/ - 8 часа
16 ден - 04.08.23 /петък/ – Рижки проход – с. Дъскотна /б/ - 8 часа
17 ден - 05.08.23 /събота/ - с. Дъскотна – с. Козичино /б/ - 9 часа
18 ден - 06.08.23 /неделя/ – с. Козичино – нос Емине - Иракли /б/ - 10 часа
19 ден - 07.08.23 /понеделник/ - С автобус от Иракли до кв. Сарафово къмпинга /б/ - 2 часа
Тържествено приключване и отчитане на похода.
20 ден - 08.08.2023 /вторник/ - Отпътуване по родните места.

Забележка: Часовете на преходите са чисто ходене /без почивките/
Проявата завършва на 6.08.23 г. при хубаво време и се отпътува на 07.08.23 г
/нощува се на къмпинг Сарафово/. Това е един ден резервен при екстремни
метеорологични условия в централен балкан.


ІІІ. ПРАВО НА УЧАСТИЕ, ЗАЯВКИ И ДОКУМЕНТИ

В похода могат да участват членове на БФТ и индивидуални туристи, физически и психически здрави
и с необходимата подготовка за мероприятия от този ранг, които трябва да представят на главния
ръководител на похода следната документация:

- бележка за предсъстезателен медицински преглед;

- задължително планинска застраховка на човек за дните на проявата, може да се направи и
при ръководството при предварителна заявка – трите имена по лична карта и ЕГН, тъй като се
прави по електронен начин и се дава в деня на тръгване на участниците;

- декларация от всеки, че участва на собствена отговорност и ще спазва указанията на главния
ръководител и водача на похода – подписват се при тръгването;

– такса участие – за клубове членове на БФТуризъм – 460 лв. и за нечленове на БФТуризъм – 490 лв, в която влизат три нощувки – х. Добрила, х-л Шипка, х-л в Котел, транспорта на
бивачните съоръжения, основната част от личния багаж, снабдяването ежедневно по заявка с
храна, лекарства и др. необходими неща за прехода срещу заплащане и проф. планински водач.
Сумата за транспорт от София до Петрохан и от Иракли до Бургас ще се заплати в първия
ден на х. Ком.


При подаване на заявката за участие, се внасят 100 лв. депозит и до крайния срок 30.05.2023 г, се
плаща разликата в БФТуризъм, бул.”В.Левски” 75, ет.5, ст.504, София 1000.
В заявката се посочват трите имена, ЕГН, пълен адрес, мобилен телефон и имейл.
Информация и справки на телефони: GSM 0882 966 451 и 0896 726 701 - Лилия Ангелова или на e-mail:
bftourism@abv.bg и bftourism@gmail.com. Последен срок за заявки – 30.05.2023 год. /ако групите се
попълнят преди посочената дата, то срока отпада; резервите ще заемат места след отказване на
участник, като за целта ще получат известие/.


Всеки клуб или индивидуални участници, трябва да изпратят най-късно до 30.05.2023 година
сумата от 460 лв. – за членове на БФТ и 490 лв. за нечленове в офиса на федерацията или със запис на
адрес: БФТуризъм, бул.”В.Левски” 75, ет.5, ст.504, София 1142, на името на ЛИЛИЯ ЕМИЛОВА
АНГЕЛОВА
или по банков път: ОББ клон Раковски, БФТуризъм, BIC – UBBSBGSF, IBAN – BG
76 UBBS 842 310 107 457 12.
БФТ ще издаде документ за внесените суми на участниците, като за целта
тези, които желаят фактурите да са за сметка на дружества или клубове, трябва да изпратят данни за
булстат, МОЛ /име/.

Забележка: До 30.03.2023 година, при отказ от участие в проявата,
внесената сума се възстановява по посочена банкова сметка. От 01.04.2023
до 30.05.2023 година, се възстановява сумата с удържана нощувката на х.
Добрила, която ще се преведе през м. Април. При отказ от участие след
30.05.2023 година, таксата за участие не се възстановява.
в която влизат три нощувки – х. Добрила, х-л Шипка, х-л в Котел, транспорта на бивачните съоръжения, основната част от личния багаж, снабдяването ежедневно по заявка с храна, лекарства и др. необходими неща за прехода срещу заплащане и хонорар на ръководството. Сумата за транспорт от София до Петрохан и от Иракли до Сарафово ще се заплати първия ден на х. Ком.


ІV. ЕКИПИРОВКА И СЪОРЪЖЕНИЯ

Всеки участник трябва да бъде екипиран за многодневни, целодневни преходи във високата планина с
подходящи обувки, резервни обувки, облекло, шапка за слънце и зимна, ръкавици, дъждобран и всичко
необходимо за лоши атмосферни условия. Да си носят съдове за храна и вода за бивачни условия, както и
електрическо фенерче и челник. Участниците трябва да имат лични бивачни съоръжения и личен
превързочен пакет и лекарства.

V. МАТЕРИАЛНИ УСЛОВИЯ

Организаторите осигуряват организационните разходи, придружаваща кола за бивачните съоръжения
и част от личния багаж. Останалите разходи, както и транспорта от София до Петрохан и от нос Емине до
Бургас, са за сметка на клубовете или участниците в проявата /за транспорта, парите се събират в деня на
тръгване, а за нощувки на хижите Ком, Свищи плаз и Ехо, ще се събират на място/.

Забележка: Придружаващата кола ще чака на паркинга пред Централна гара на
20.07.2023 година – първа група от 07.00 до 07.45 часа, като на същата ще има
плакат с надпис “КОМ – ЕМИНЕ”. Желателно е да носите ранички за дневните
преходи от 35-40 литра. Снабдяването с храна, лекарства и др. необходими неща
ежедневно ще става от шофьора на придружаващата кола по заявка от
участниците и плащане при доставка. Максимално тегло на допълнителния
багаж за буса - до 25 кг.

Телефони за информация – 0882 966 451 - Ангелова.

Б Ф Туризъм



***

И традиционният поход Ком–Емине за 3 дни на Етрополското туристическо дружество:

БТС, ТД „Старопланински турист” - гр. Етрополе и ТД „Узана”- гр. Габрово

Национален туристически поход по Е3
връх Ком – нос Емине (за 3 дни едновременен старт по 9 отсечки, на които е разделен маршрутът):

30 юни - 02 юли 2023 г. (петък – неделя).

https://www.btsbg.org/nacionalen-kalendaren-plan-za-2023-g



https://www.facebook.com/staroplaninskiturist/about_details




____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Чет Апр 06, 2023 8:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
Хвала за организираните мероприятия, които носят дългогодишна традиция!
Чет Апр 06, 2023 9:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wanderer_142



Регистриран на: 19 Фев 2022
Мнения: 69

Мнение Отговорете с цитат
Напоследък доста успешно си убивам времето гледайки ежедневните репотажи в тубата на 3 мадами, които правят Апалачката пътека, соло. Масово разпространени са тези клипове. По нашата пътека само Мартин Стефанов опита нещо подобно. Чудя се трудно ли се правят тези неща, заради лайковете ли е, що ли е ...
Вто Юни 06, 2023 3:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
wanderer_142 написа:
Напоследък доста успешно си убивам времето гледайки ежедневните репотажи в тубата на 3 мадами, които правят Апалачката пътека, соло. Масово разпространени са тези клипове. По нашата пътека само Мартин Стефанов опита нещо подобно. Чудя се трудно ли се правят тези неща, заради лайковете ли е, що ли е ...


Ами виж сега, едно време си говорих със сестра ми за Уницеф и това че голяма част от даренията отиват в заплати и други неща. Та тя каза че няма как да има организация без финансиране, особено като е голяма. Та така са и благотворителните кампаниии днес.. Важното е че някой прави нещо. ... Относно хората които правят някакви неща в планините и ги заснемат, ами много са вариантите. Едните искат да са първи, други го правят защото имат свободно време. Трети го правят надявайки се че след време ще изкарат пари ... Сега кое е важното ? Според мен това че има филмчета да се гледат и някой се е постарал да ги монтира, си заслужава оценка.

П.С - само да ти кажа че не е Само Мартин Стефанов, той беше първия с такъв тип обработка и поднасяне на информацията. Иначе има в момента много други ... И да не забравяме Пламет Петков, който прави тези неща и снима подобно, още преди Мартин Стефанов и тн ..
Вто Юни 06, 2023 8:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wanderer_142



Регистриран на: 19 Фев 2022
Мнения: 69

Мнение Отговорете с цитат
Едно е сигурно - голям мотиватор са тези клипове. А и сигурно носят яко удоволетворение на авторите. Да снимаш, а после да обработиш и публикуваш ежедневно. Започнаха и живи чатове да правят ... Много е интересно за гледане, за които имат време. Много по-уредено им е всичко по тези пътеки. 3540 километра, а е най-късата от трите големи.
Вто Юни 06, 2023 8:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
wanderer_142 написа:
Едно е сигурно - голям мотиватор са тези клипове. А и сигурно носят яко удоволетворение на авторите. Да снимаш, а после да обработиш и публикуваш ежедневно. Започнаха и живи чатове да правят ... Много е интересно за гледане, за които имат време. Много по-уредено им е всичко по тези пътеки. 3540 километра, а е най-късата от трите големи.


За хора със спокоен живот, които могат да си позволят месеци наред да ходят и да не ги интересува нищо друго ... Smile .. Миналата година по ке, видях един хърватин който вече 30 дни обикаляше, беше тръгнал от хърватска все по планините през сърбия в България и тн ..
Сря Юни 07, 2023 9:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
Нещо никой не споделя, дали ще тръгва по ком-емине .... Аз още точа пироните и се опитвам да сваля затлъстяването, покрай многото работа, която направо ми се струпа яко. Като цяло аз съм си наумил тази година да направя нещо, дори и малко да е, но ще е в духа на ком-емине. Най-малкото, въпреки че не обичам, ще направя и едно видео специално за форума, понеже напоследък се навъдиха прекалено много снимащи хора и изявяващи се по youtube i тн .. поне да им покажа как се прави. Smile Smile .... Освен това, като стане видеото ще събера към 5 милиарда гледания и ще се пенсионирам ... Smile

П.С - даже някои толкова снимаха и "инфлуенсваха" че им писна и решиха да си намерят истинска работа Smile
Вто Юли 04, 2023 12:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
yavorkr



Регистриран на: 07 Мар 2023
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Най вероятно на 5 август ще съм на х. Ком и на 6 бавно и славно по пътеката Smile
Сря Юли 05, 2023 2:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2241

Мнение Отговорете с цитат
yavorkr написа:
Най вероятно на 5 август ще съм на х. Ком и на 6 бавно и славно по пътеката Smile


Айде, успех и да пишеш как вървят нещата Smile
Сря Юли 05, 2023 10:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Дебна прозорец от сухо време, за да се пробвам за под 7 дни с колелото Very Happy
Сря Юли 05, 2023 10:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Следваща
Страница 2 от 12

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov