ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Пътепис Е8 2021 г: Един сбъднат сън

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-8 Рила-Родопи Предишната тема
Следващата тема
Пътепис Е8 2021 г: Един сбъднат сън
Автор Съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Пътепис Е8 2021 г: Един сбъднат сън Отговорете с цитат
Миналата година след като се прибрах от Е4 сънувах на няколко пъти, че съм по Е8. Даже споделих в тази тази тема Така започнах да чета и да се подготвям за Е8. Маршрутът се оказа много различен от това, което очаквах, но в положителния смисъл.

Използвам случая отново да благодаря на всички, които следяха до къде сме стигнали и помагаха по всякакъв начин. А тези които се колебаят, дали да тръгнат по Е8 - няма какво да се чудите. Заслужава си!

Приятно четене на всички! Ще се радвам да оставите коментар с отзиви от пътеписа.

ПЪТЕПИС Е8: РИЛА - РОДОПИ

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Нед Окт 10, 2021 4:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Много хубав пътепис, браво на тебе и Ани за прехода Very Happy

Айда е всъщност фонетично променено от Ай-даъ (ayı dağı) или казано на български - мечата планина

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Окт 10, 2021 5:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Много увлекателен (за мен) пътепис.
Браво на теб, и Ани за ходенето, и на децата също, че на тях им се е сторило доста по-дълго вашето отсъствие.
Надявам се сте попили от магията на тази географска област - между дивите зверове и човечните хора в необятната планина.
Благодаря, че успях да се докосна до вашето пътешествие!

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Пон Окт 11, 2021 12:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ilko



Регистриран на: 16 Яну 2013
Мнения: 215
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
Поздравления за ходенето и пътеписа! Чета го с удоволствие, понеже съм бил по част от местата и пеша, и с велосипед!
Вто Окт 12, 2021 9:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimov



Регистриран на: 22 Дек 2017
Мнения: 317

Мнение Отговорете с цитат
Прочетох пътеписа с удоволствие. Голям труд е, поздравления за старанието! Впечатляващи са и снимките - композиция и цвят на ниво!
Със сигурност, материалът ще е много полезен на ентусиастите, планирали Е-8.

Любопитно ми е нещо извън строго планинарската тема - спомени едно две от парчетата, с които твоят приятел те е улучил при трансфера до Свиленград.
Пет Окт 15, 2021 9:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря на всички за обратната връзка!

Искам да споделя нещо, което нарочно не написах в пътеписа. От форума се оказа, че си имаме легенда от форума по Е8. По спомен на 2 или 3 места ми разказваха за нея и подвизите и по маршрута. И като я назовях по име и всички бяха учудени, че знам за нея. Жокер: направила е "Голямото Е" сама Smile

Идеята на пътеписа и желанието ми е точно да разкажа за Е8 на повече хора. В моето обкръжение всички знаят за Е3 (Ком - Емине). Като миналата година казах, че отивам да правя Е4 и 95% от хората около мен за първи път чуваха. И това говорим за хора, които ходят по планините. След като се върнахме с Ани бяхме търсена компания да разказваме, да споделим емоция, да съберат информация за него. Естествено навлякох си злобни коментари ...

За Е8 пък не 99%, а 100% от обкръжението ми не знаят. Нито пък са чели в нета или са чували някой, че го е правил. Даже Google мълчи по въпроса. Излизат 2 пътеписа - на Александър Хараламбиев и Gowhere, който не е цял. Но хижарят на х. Заврачица ми каза нещо любопитно. Каза ми, че има един планинарски форум, където едно момиче е написало подробен пътепис за маршрута и там пише всичко ... Та реших и аз да напиша един за всеки случай Smile

Искам да популяризирам маршрута. Да знаят повече хора за неговото съществуване. Защото наистина си заслужава. Който иска да попита нещо - с удоволствие ще ударя рамо. Всичко сам съм си планирал и след преминаването вече имам различно ивждане за нещата и имам повече информация.

Между другото вече няколко човека ми казаха, че вече си ги измислям и такъв маршрут имало само в главата ми. Друг пък ми се изсмя и каза, че освен Ком - Емине всичко било пародияи нямало други марпрути. Пък аз нека съм си мислел, че правя нещо. Държа да отбележа, че и 3-те Е-та са много различни като изживяване и както ми каза Стефан Илиев преди година и половина - трудно може да се сравняват.

Та пак ще го напиша: Който се колебае, дали да направи Е8 - да хваща раницата и да тръгва! Началото на септември е подходящо време за целта. Лятото е много жега особено след х. Сини връх. И в същото време няма да е прекалено студено в Рила.

Дидо, благодарско за разяснението. Оказа се, че все пак има нещо вярно в "легендата" за това място.

Васко,
Цитат:
Надявам се сте попили от магията на тази географска област - между дивите зверове и човечните хора в необятната планина.


Факт е, впечатлих се за пореден път. Обаче сблъсъкът със света в който живея по принцип не ми влияе добре. В т. н. цивилизация се убеждавам, че някои животни са по-човечни от повечето хора. Жалко, но факт. Но факт е, че дори най-отровните кобри в службата не успяваха да ме изкарат от равновесие след този преход. Явно психически бях отпочинал доста добре.

Димов, знам че за музиката вкус другар няма, но и тази история си има история ...
Миналата година като завършвахме Е4 и шофорът на маршрутката, която ни евакуира ит с. Петрово пусна един диск с евъргрийн парчета. И първото беше Alphaville - Forever Young
Тогава всички се изкефихме и си пяхме в маршрутката. Сега като дойде Ачката да ни вземе от с. Мезек за да ни закара до Хасково и свиреше някакво радио. Като се качихме и тръгна пак това парче. Няма нищо случайно Smile
Някъде по средата на пътя между приказките, защото имахме много да разказваме, Ани спомена, че ми се реве за музика, от моите. Тогава Ачката каза "Мисля, че знам, какво точно ти се слуша сега!"
Той знае, че съм фен на Armin van Buuren и че съм ходил на партито му в Арена Армеец, когато това парче откри партито му. После ми пусна това, а на края аз му върнах поздрава с нещо друго, което умирах да чуя Bon Jovi - It's My Life. Но когато се качихме в автобуса и ни пуснаха чалга - вече намразих ушите си Very Happy

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Съб Окт 16, 2021 12:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimov



Регистриран на: 22 Дек 2017
Мнения: 317

Мнение Отговорете с цитат
Svetlix написа:

Димов, знам че за музиката вкус другар няма, но и тази история си има история ...


Благодаря, че сподели, Svetlix!
Съб Окт 16, 2021 7:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
абсурд



Регистриран на: 02 Сеп 2014
Мнения: 65

Мнение Отговорете с цитат
Ето един чудесен пътепис за Е-8, при това завършен! Поздравления за приключението и за пътеписа! Удоволствие беше да мина отново по този маршрут с вашия разказ.
Вто Ное 02, 2021 1:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Обратна връзка Отговорете с цитат
Докато си карам велоергометъра ми се пускат автоматично клипове тип пътеписи ... Тук специално цитирам и слагам линк към видеото Smile

Момента е от 21 минута и 25 секунда мисля.

Цитат:
От Йончево не трябвало да се пие вода, тъй като имало уран. Викали и уранжада. Тази информация и други важни неща ги знаем от един пътепис
на Светльо и Ани. Той ни служи горе-долу както книжката пътеводител за Ком-Емине Е4. Тъй като няма такава досега за Е8, този пътепис ни беше много полезен.


https://www.youtube.com/watch?v=q_kEcZHbvcY
Вто Мар 28, 2023 6:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Докато Михаела и Васко правиха Е8 си писахме и през цялото време се информирах къде са. Много ни кефят и вкъщи сме им фенове. На няколко места във видеата си чух думите и ми стана много приятно, че някой е чел внимателно. Радваме се, че с Ани влязохме макар и задочно във видеята на най-популярното планинарско дуо.

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Вто Апр 25, 2023 6:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 565

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
От Йончево не трябвало да се пие вода, тъй като имало уран. Викали и уранжада.

Откъде са тези сведения?
Вто Апр 25, 2023 7:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
За първото изречение: Самите местни го споменаха, а и от други места знаем, че никой не пие вода от водопровода. Всички ходят да наливат вода от чешмата в Паничково. Поне от 2-3 места го чухме и като помилихме да ни налеят - то туби ни наляха. А и по телевизията бая се изприказва по въпроса за водата в този край преди години.

Второто изречение - мисля, че на всички име ясно, че е шега.

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Пет Апр 28, 2023 9:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NuclearWinter



Регистриран на: 24 Юли 2015
Мнения: 94
Местожителство: ГА701

Мнение Отговорете с цитат
Скромно:

https://docs.google.com/document/d/1Nt6j_HAAkvJYdD5sdgLauannaQqHB8GdPrf01JlLuJ8/edit?usp=drive_link

_________________
Който го е страх от гората да не ходи при мечките!
ДА! На АЕЦ Белене.
Пет Юли 28, 2023 4:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stealth



Регистриран на: 30 Авг 2018
Мнения: 225
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Не се вижда туй. Не е публично достъпно.
Пет Юли 28, 2023 5:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-8 Рила-Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov