ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Форумна среща на хижа „Аида“ – 20-21 май 2023 г.
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Срещи и уговорки Предишната тема
Следващата тема
Форумна среща на хижа „Аида“ – 20-21 май 2023 г.
Автор Съобщение
stealth



Регистриран на: 30 Авг 2018
Мнения: 225
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Карта:

Чет Май 18, 2023 8:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
EXIIIT написа:
Аз пропускам, но може по Калоянчик да Ви пратя от скъпото не е проблем, само кажете какво червено, бяло или и от двете, че той сезона сега е един такъв размит. Месец Май се е самоопределил като Ноември според Истамбулската конвенция.


Първо трябва да има пиячи, че като гледам работата е слаба. Второ ще трябва да ми го пратиш по еконт навреме, че не съм по плевен, а в софия в момента. Smile ... Големите пиячи дето сме двама-трима не пием много вино.... Шефа пие едно кило водка, аз пия половинка ракия 50 градуса и малко бира и това е ... Виното само го опитвам леко, ако има подходящо мезе.

Има ли някой да тръгва от Плевен или околностите- нямам време да ходя по куриери Калоянчик. Ти пък кво праиш се в София, ей се за бой работи правиш. Very Happy
Чет Май 18, 2023 9:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Аз го обмислям сериозно, но още съм 50/50. Прати едно телефонче да държим връзка.

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Чет Май 18, 2023 9:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
0899955544 -
Пет Май 19, 2023 11:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Чудно защо никой не пожела да напише как е протекла срещата. Е, аз ще напиша.

Благодаря на всички, които се включиха в маркирането и на срещата!

Специални благодарности на хижаря за гостоприемството!

Събрахме се около 16 души плюс 1 куче.

Макар на пръв поглед да бяхме малко, аз съм доволен. Щом и Админът на форума дойде – срещата може да се счита успешна.

Няма да описвам в подробности как протече срещата.
Досещате се за яденето, пиенето и форумните торти.
А Калоян такъв хубав буен огън беше напалил, че направо ми стопли душата! Very Happy

Относно маркирането:

В събота времето беше чудесно, успяхме да маркираме около 5 км на юг от хижа „Аида“ до кръстопътя преди село Сърница.
През нощта заваля дъждец, който продължи и в неделя сутринта. Дъждът го нямаше по прогноза и малко обърка плановете ни.
Все пак късния следобед няколко души напреднахме още около 1 километър на югозапад след село Сърница накъм село Йончево.

Аз бях отишъл в Хасково на гости у сестра ми още предната седмица, така че маркирането беше започнало още предната неделя.
След това останах още 4 дни в Хасково, от Кюстендил дойде Валерия (съфорумката абсурд), която също се включи в маркирането.

Общо бяха премаркирани около 17,5 км.

Избрани снимки от маркирането (любителски, от телефона):

Rodopi - 14-25.05.2023g.- markirane marshrut E-8- Trakiets-Teketo-h.'Aida'-Yonchevo(izbrani)(otStefan

Ето кратка хронология на маркирането:

Започнахме премаркирането на маршрут Е-8 на 14.05 (неделя) – отидохме с Филип от Хасково (stealth в Планинарския форум) до село Тракиец и маркирахме с бяла боя около 2 км до село Текето. За съжаление започна да ръми лек дъжд и не можахме да върнем наобратно с червено.

На 16.05 (вторник) продължихме маркирането със сестра ми Яница (mariana1000 в Планинарския форум). Маркирахме с бяла боя около 3,3 км през село Тракиец до стената на язовир „Тракиец“, където се свързахме с подновената маркировка през миналата година. На връщане успяхме да минем с червено около 2 км, преди да ни изтече времето.

На 19.05 (петък) отидох сам и довърших с червено останалите около 3,3 км от село Тракиец до село Текето. Успях да маркирам с бяло и червено още 500 метра след село Текето, като така свързах сегашното маркиране с премаркираното през миналата година (макар и с цената на малко замръкване).

На 20.05 (събота) се събрахме за маркиране на хижа „Аида“ 7 души – аз, Филип, Ина и кучето Пучи от София, Камен от София, Велина от Стара Загора и Недялко от Карлово, Филип от Хасково. Времето беше прекрасно. Успяхме да маркираме около 5 км – на юг от хижата до кръстопътя преди село Сърница.

Вечерта в хижа „Аида“ се събрахме около 16 души. Получи се хубава форумна среща, макар и в малък състав, но щом и Админът на Планинарския форум дойде – срещата може да се счита за успешна. Имаше и торти. 🙂 Специални благодарности на хижаря, беше много гостоприемен!

На следващия ден – 21.05 (неделя) – за съжаление нямаше изгрев, защото валеше дъжд. Дъждът не можа да попречи на Венко да направи оборка на боклуците на паркинга до хижата. Прогнозата за времето излезе невярна и развали плановете ни за маркиране, но не напълно. Поради дъжда хората се разотидоха, но с Дидо и дъщеря му решихме да изчакаме и да продължим – следобеда отидохме до разклона при село Сърница и продължихме да маркираме на югозапад към село Йончево по оригиналния маршрут на Е-8 от 1993 г. Успяхме да напреднем около 800 метра, но трябваше да прекратим, защото започна да се свечерява.

На 23.05 (вторник) отидох сам до село Сърница и продължих с бяла боя накъм село Йончево. Следобеда пристигна подкрепление – Валерия (абсурд в Планинарския форум) дойде от Кюстендил, за да помогне. Успяхме да стигнем до отбивката за Орлови скали (около 2 км) и да върнем обратно с червено.

На 24.05 (сряда) с Валерия отидохме преди обяд и маркирахме около 600 метра по земния път преди хижа „Книжовник“ (за да се нощува в хижата, трябва да се отклониш от Е-8 и да вървиш 2,4 км до хижата, след което да се върнеш обратно по същия път до основното трасе на маршрут Е-8, именно тези 2,4 км не бяхме ги премаркирали миналата година). Следобяда на помощ дойде Филип (stealth) от Хасково и заедно отидохме до село Йончево. Там намерихме стари червени марки по оригиналното трасе на Е-8 покрай потока Дюдютлук дереси и започнахме премаркиране по пътеката в посока изток към хижа „Аида“. Успяхме да напреднем около 1,6 км.

Последния ден – 25.05 (четвъртък) – отново бяхме само аз и Валерия. Довършихме маркирането по отбивката за хижа „Книжовник“, което бяхме започнали предния ден (около 2 км). Успяхме да маркираме земния път до асфалтовото шосе за хижата, останаха още 400 метра по шосето, но започна да вали, така че остават за следващия път. Все пак успяхме да надпишем и да сложим на дърветата 2 табелки, едната от които упътва, че за хижата се продължава по шосето, така че маркировката може да се счита за завършена до хижата.

Общо за всичките дни успяхме да маркираме около 17,5 км.

Маркировката на Е-8 вече е подновена и непрекъсната от разклона за Орлови скали след село Йончево до хижа „Аида“, хижа „Книжовник“ и шосето преди село Лясковец.

Остават за подновяване около 4,7 км по пътеката след село Йончево, около 4 км по шосето преди село Йончево и около 40-50 км между село Лясковец, хижа „Тънково“, връх Шейновец и финала до Глигана в центъра на село Мезек. Smile

Трябва да се поставят табели по маршрута, местата са набелязани и почти съм ги описал в текстови файл, така че дано скоро табелите да се изработят, надпишат и поставят.

Още веднъж – благодаря на всички, които участваха!

П.П. Скоро пак ще има събитие, офанзивата продължава! Smile




____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Съб Юни 03, 2023 2:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Поздравления! Чакаме това лято новата порция кандидатмезейци Smile

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Чет Юни 22, 2023 6:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Срещи и уговорки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov