ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Съвет относно Гармин 66st и проблем с разпознаване на карти

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Съвет относно Гармин 66st и проблем с разпознаване на карти
Автор Съобщение
joro_5577@abv.bg



Регистриран на: 21 Юни 2023
Мнения: 2
Местожителство: Пловдив

Мнение Съвет относно Гармин 66st и проблем с разпознаване на карти Отговорете с цитат
Здравейте! Реших да сменя старата си навигация Гармин орегон 550 с по-нов модел и се спрях на 66st. Реших да е видя как работи в магазина и картите дали чете и поставихме микроСД-то от орегона с няк.карти(Вgmauntains, топо на Македония, Adrij topo и други.) При включването му даде надпис "Cannot authenticate maps.Contact the map content seller for help" . Един приятел ми сподели че гармините след 2016г. вече не четяли карти с надписи на кирилица и на друг език различен от англ.. Продавачите взеха да ме убеждават, че този надпис е понеже има нелегитимни карти, но ако била само "Бг маунтайнс", което е отворена карта без код нямало да има проблем. Та първия ми въпрос е четат или не четат кирилски карти навигациите от серията GARMIN GPSMAP 66 и 65. Вторият кой от двата модела бихме ми препоръчали ако действително и двата модела четат кирилски карти гармин 66s или 65s в светлината на функции, чувствителност и размер на шрифтовете(с идея, че предпочитам по-едрите шрифтове)! Благодаря предварително!

_________________
"Целта не е в края на пътя, целта е в самия път"
Сря Юни 21, 2023 2:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Здрасти, аз съм със GPSMAP 66S. Няма проблеми с ВgMountains на кирилица.
Заключването иде от някоя друга карта. Пробвай ги една по една, задължително на външна MicroSD картa.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Юни 21, 2023 8:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Има известен смисъл да бъде предпочетен някой от по-новите модели (65 или 67), тъй като те имат multiband поддръжка (възможност за едновременно приемане на различни сигнали на различни честоти от даден спътник, която би трябвало да подобрява в известне степен точността в по-трудни условия). Само по-новите спътници излъчват втори сигнал за граждански нужди, но с времето броят им ще се увеличава. Ето едно сравнение на 67, 65 и 66:

https://buy.garmin.com/en-US/US/catalog/product/compareResult.ep?compareProduct=890189&compareProduct=715085&compareProduct=598408

67 и 66 са с по-голям екран от 65. Едно известно неудобство на 67 е, че е с вградена батерия, за разлика от другите два.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Сря Юни 21, 2023 9:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
joro_5577@abv.bg



Регистриран на: 21 Юни 2023
Мнения: 2
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Според един приятел тъй като на 65s резолюцията е по-ниска - надписите на екрана са по-големи(което е хубаво). За съжаление няма как да ги сравня в няк.магазин, тъй като не намирам никъде да се предлагат едновременно двата модела 66s и 65s. Според Вас дали е така?

_________________
"Целта не е в края на пътя, целта е в самия път"
Чет Юни 22, 2023 2:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov