ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Рилски манастир - х. Мальовица

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Рилски манастир - х. Мальовица
Автор Съобщение
vandu



Регистриран на: 03 Апр 2012
Мнения: 203

Мнение Рилски манастир - х. Мальовица Отговорете с цитат
Някой може ли да ми каже ориентировъчно от Рилският манастир през Кирилова поляна, сухото езеро до х. Мальовица за колко време се стига ?
Гледам че има и пътека от сухото езеро която подсича пътя Кобилино - Мальовица при Поповските езера, но четох коментари че е трудна, опасна и се губи.
По груби сметки без подсичане през кобилино го изкарвам около 9 часа бавно ходене.
идеята ми е с рейс да отида до рилски манастир от Дупница, така че тръгване от кирилова поляна не е вариант.
Гледам че от Кирилова поляна има и някаква зелена пътека
https://www.kade.si/#map=16/2605658.28/5184881.88/0
По нея или директно по черният път? Има ли съществена разлика ?
Вто Юни 27, 2023 3:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rich



Регистриран на: 30 Юли 2013
Мнения: 35
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Зелената пътека е за Сухото езеро и е нормална за ходене. Има хубава гледка към Двуглав. Черен път няма - предполагам че имате предвид пряката пътека без маркировка /не съм минавал, но мисля че има жълто мацнато/. От Сухото езеро пряката пътека не е маркирана, но е напълно проследима до излизането до Малка Попова капа /минавал съм последно преди 5-6 години - стръмна, трудна, но не е опасна. Нагоре е открито, на места се губи, има тук-там пирамидки. Но и да ги изгубиш, върви се на север до пресичането на пътеката от Кобилино бранище. Предполагам до езерата няма да има сняг. Опасно е подсичането на Попова капа по маркираната пътека ако има сняг. Не съм минавал толкова рано.
Вто Юни 27, 2023 6:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
МиткосваМ



Регистриран на: 01 Дек 2020
Мнения: 95

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте! Smile
На въпроса:
Цитат:
Някой може ли да ми каже ориентировъчно от Рилският манастир през Кирилова поляна, сухото езеро до х. Мальовица за колко време се стига ?
- да, около 9 чАса са необходими.
Манастира - Кирилова поляна (2ч някъде - по пътя и по преки пътеки); Кирилова поляна - Сухото езеро (час и половина, зелена маркировка); Сухото езеро - заслон "Кобилино бранище" (час и половина, зелена маркировка); з. "Кобилино бранище" - з."Страшното езеро" (2 часа някъде, червена маркировка); Страшното езеро - хижа "Мальовица" (около 2ч, червена маркировка). Времената са ориентировъчни, плюс/минус, участъкът при Римски друм (от летния път между Кобилино бранище и Страшното езеро, при подсичането на Голяма Попова капа/Прекорец) е силно препоръчително да се минава при липса на сняг и лед. Wink

_________________
С ЩЕКИ ПО ПЪТЕКИ
Сря Юни 28, 2023 1:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov