ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Маришки чал-Маричини езера

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Маришки чал-Маричини езера
Автор Съобщение
cubanos



Регистриран на: 05 Ное 2018
Мнения: 2

Мнение Маришки чал-Маричини езера Отговорете с цитат
Здравейте, предстои ми една обиколка на в Рила която отдавна мечтая да направя. По част от маршрута съм ходил. Тръгването е от Цпш- Орловец ден 1; Орловец по билото Ловница, Купените, Попова капа, като там мисля леко да се отклоня към Сухото езеро, че имам голям мерак да го видя и не виждам кога бих минал от там друг път. После да продължа към Кобилино бранище, Водния чал, Рибни езера, като за там все още се чудя дали надясно към Синьото езеро или наляво към Йосифица за втора нощувка. Ден трети едно от тези места до Маришки чал или Манчо, като за тоя маршрут ме интересува и водата. Видях на картата, че под Маришки има няква вода? Основния ми въпрос обаче е за пътека от Маришки чал към Маричини езера. Видях, че има пунктирана пътека и след това самата пътека долу как е посока хижа Марица?
Вто Юли 18, 2023 1:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Re: Маришки чал-Маричини езера Отговорете с цитат
cubanos написа:
Здравейте, предстои ми една обиколка на в Рила която отдавна мечтая да направя. По част от маршрута съм ходил. Тръгването е от Цпш- Орловец ден 1; Орловец по билото Ловница, Купените, Попова капа, като там мисля леко да се отклоня към Сухото езеро, че имам голям мерак да го видя и не виждам кога бих минал от там друг път. После да продължа към Кобилино бранище, Водния чал, Рибни езера, като за там все още се чудя дали надясно към Синьото езеро или наляво към Йосифица за втора нощувка. Ден трети едно от тези места до Маришки чал или Манчо, като за тоя маршрут ме интересува и водата. Видях на картата, че под Маришки има няква вода? Основния ми въпрос обаче е за пътека от Маришки чал към Маричини езера. Видях, че има пунктирана пътека и след това самата пътека долу как е посока хижа Марица?


Вода наистина има там една чешммичка, ама съм ходил преди 5 години сигурно. А тази пътека надолу към хижа Марица, не знам колко се ходи по нея, ама сигурно става .. Ама сигурно ще е пообрасла
Вто Юли 18, 2023 8:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Отговорете с цитат
Слизането от Маришки чал към езерата не е проблем, мисля имаше и пирамидки, терена е удобен.
Качвах се по пътеката от х.Марица към езерата преди 4 години и беше в добро състояние, не е имало ядове с клека. Към момента не знам в какво състояние е.
Вто Юли 18, 2023 1:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov