ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Скакавци... Сакън дупка...
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Скакавци... Сакън дупка...
Автор Съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
На северозападния склон на седловината между Погледец и кота 2591 може да бъде намерена питейна вода, а също и при Прекоречките езера северно от Шишковица.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пон Юли 10, 2023 4:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Отговорете с цитат
Хубаво си го замислил, ще се нагледаш на красоти.
Вода има под Погледец, ЮЗ от него, там са изворите на Горна лева река, поточета, че и импровизирана чешмичка дори, на картата е отбелязано и примерно място за бивак, наоколо е обширно и можеш да избираш.
Източно от Възела, слизайки само 5 минути от билото, също има поточе и удобно местенце за бивакуване.
От Кирилова поляна към Кобилино не вярвам да газиш вода, снега се постопи.
Третия ден в посока Шишковица, подсичайки Жандармите, също има поточе в камъните, наблизо преди Прекоречките езера. И от тях има изтичаща вода.
Пон Юли 10, 2023 8:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Irha



Регистриран на: 05 Окт 2013
Мнения: 243
Местожителство: БГ

Мнение Отговорете с цитат
Северно над кантон Тиха Рила има на немаркирана пътека излизаща на червена маркировка към кота 2397 под вр.Маринковица
Проходима ли е тази немаркирана пътека или не ?
Вто Юли 11, 2023 4:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
Irha написа:
Северно над кантон Тиха Рила има на немаркирана пътека излизаща на червена маркировка към кота 2397 под вр.Маринковица
Проходима ли е тази немаркирана пътека или не ?

Идеална е, защото по нея качват говедата към долината на Маринковица, миналага година минахме по нея на слизане. Въпросът е, че от толкова много говеда, ти се отщява да ходиш по иначе красивата, но изключително засрана долина на Маринковица, както стана с повечето тревни площи в Рила...
Вто Юли 11, 2023 5:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Само да ти кажа, че там комарите са жестоки задължително качествени препарати. Аз преди години спах малко под Сухия/Воден чал на над 2600 метра, но и там ме пръснаха комарите, видяха ми сметката Smile най-гадните и големи комари в цял свят са там.
Вто Юли 11, 2023 5:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Irha



Регистриран на: 05 Окт 2013
Мнения: 243
Местожителство: БГ

Мнение Отговорете с цитат
на Кирилова поляна коя кухня и подслон бихте препоръчали -при Чичо Киро или при Цецо и Мария Smile
Оказа се, че туристическа база Явора е затворена и не работи от години...
Вто Юли 11, 2023 7:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
Irha написа:
на Кирилова поляна ...


kaloyanv написа:
... там комарите са жестоки ...

Ако мога така да се изразя, на Кирилова поляна се въдят, а после мигрират нагоре. Само много дебелокож човек, същински бегемот, би издържал една вечер на поляната. Защо не спите някъде другаде и с колата бързо и рано да идете, да я оставите на поляната и по най-бързия начин да се изнесете от там?
Вто Юли 11, 2023 10:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hippo



Регистриран на: 15 Сеп 2015
Мнения: 13

Мнение Отговорете с цитат
dobrifin написа:
Хубаво си го замислил, ще се нагледаш на красоти.
Вода има под Погледец, ЮЗ от него, там са изворите на Горна лева река, поточета, че и импровизирана чешмичка дори, на картата е отбелязано и примерно място за бивак, наоколо е обширно и можеш да избираш.
Източно от Възела, слизайки само 5 минути от билото, също има поточе и удобно местенце за бивакуване.
От Кирилова поляна към Кобилино не вярвам да газиш вода, снега се постопи.
Третия ден в посока Шишковица, подсичайки Жандармите, също има поточе в камъните, наблизо преди Прекоречките езера. И от тях има изтичаща вода.


Полезна информация. Щом има по пътя, вместо 5л вода, ще взема 3 и другите 2 в ракия 🙂
Трябва ли да подсичам Жандармите и да минавам покрай Прекоречките езера, опасно ли е да се държи само по билото между Възела и Йосифица през третия ден?

ЕДИТ: А, да ... сега видях на картата, че се подсичат леко от изток - https://kade.si/#map=18/2618151.55/5181160.94/0
Дано да го видя това поточе в камъните, че да не слизам чак до езерата.
Чет Юли 13, 2023 11:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Отговорете с цитат
Препоръчително е да Не минаваш по Жандармите, а да ги подсечеш! Загубата на височина ще ти спести ядове по ръба и губене на време, където има неприятни места, само преди няколко дни един приятел е практикувал еквилибристики, минавайки го и въобще не е въодушевен Tooth
Водата под Възела е сигурна и ще я откриеш лесно, така че задължително попълни запасите!
Чет Юли 13, 2023 11:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hippo



Регистриран на: 15 Сеп 2015
Мнения: 13

Мнение Отговорете с цитат
Аз направих планувания кръг - ридовете на Маринковица, Скакавците и Венеца. Благодаря за информацията и отговорите на въпросите ми. Беше много красиво и предизвикателство за мен да осъществя този план, който имах като идея от няколко години. Чувствам се доволен и пожелавам на повече хора да се разходят по този много красив дял на Рила.
Вто Юли 25, 2023 9:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Viktor862



Регистриран на: 08 Яну 2011
Мнения: 8
Местожителство: Varna

Мнение Отговорете с цитат
Hippo написа:
Аз направих планувания кръг - ридовете на Маринковица, Скакавците и Венеца. Благодаря за информацията и отговорите на въпросите ми. Беше много красиво и предизвикателство за мен да осъществя този план, който имах като идея от няколко години. Чувствам се доволен и пожелавам на повече хора да се разходят по този много красив дял на Рила.


Здравей,
Можеш ли да споделиш как реализира кръга? Най-вероятно с теб сме се разминали "мистериозно" в неделя. Ние тръгнахме в събота от Кирилова поляна през Сухото езеро-Кобилино бранище-Водни чал-Маринковица-Погледец (без раниците Very Happy ) и бивакувахме източно от Възела, до потока. Югозападно от Погледец всичко изглеждаше попресъхнало. В неделя успяхме да се довлачим до Малък Скакавец и обърнахме назад към Възела-Маринковица-Рибни езера. Принципно планът ни беше да минем през Шишковица по билото до Рибни, но първия ден ни дойде в повече - 19.5км и 1700м денивелация. На връщане от Скакавците около Драганица срещнахме мъж и жена около 50 годишни, които ни казаха, че преди нас са се разминали с някой, който се е връщал от Скакавците.
Вто Юли 25, 2023 10:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hippo



Регистриран на: 15 Сеп 2015
Мнения: 13

Мнение Отговорете с цитат
Аз го направих преди една седмица, така че не сме били по същото време. Маршрутът ми беше Кирилова поляна, през Маринковица и спах под Погледец, там има много вода,където извират три потока поне. Втория ден през Скакавците до Сакън дупка и спах под Възела, където също има вода от извиращи потоци. На третия ден се прибрах през Шишковица и Венеца да х. Рибни езера и надолу.
Сря Юли 26, 2023 8:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Страница 9 от 9

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov