ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Актуално състояние на пътеките в Пирин
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Актуално състояние на пътеките в Пирин
Автор Съобщение
nickbaizel



Регистриран на: 08 Май 2011
Мнения: 56
Местожителство: София

Мнение Там нищо няма име Отговорете с цитат
Затова дадох подходящи наименования. Мъртвешката долина не е название дадено от мен, а от един приятел-заради тишината. Особено зимата. А връх Разочарование си е разочарование-ако не си качвал преди пред очакваш връх Пирин да е там, но не е. Душевадникът си е душевадник. Големият е на пътеката за Даутов връх от Кулиното(той поне може да се заобикаля) Като на никоя не му е дошло на ум поне да наименова каквото е там-защо пък да не съм аз?!
Чет Дек 29, 2022 11:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nickbaizel



Регистриран на: 08 Май 2011
Мнения: 56
Местожителство: София

Мнение Пътека към Влахинските езера от Пещерата Отговорете с цитат
В пътеводителя от 1988ма тази пътека се споменава-към Влахинските езера. Виждал съм началото й-има дървено мостче. Но дали нагоре има някаква маркировка-не мога да кажа. От Черната вода също има някаква пътека към Влахинските езера-два пъти говорих с овчарите, които любезно ме осведомиха, че пътека има и не била трудна за намиране. Може да се разглежда като вариант, ако на билото времето е лошо, да се заобиколи Кончето в ниското и за един ден да се стигне до хижа Вихрен. Но от Суходолския превал има едно неприятно слизане(особено в гората) и съответно после това слизане пак трябва да са качва-вече в посока към езерата. Не съм го минавал, но маршрутът е интересен.
Сря Юли 26, 2023 8:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Re: Пътека към Влахинските езера от Пещерата Отговорете с цитат
nickbaizel написа:
В пътеводителя от 1988ма тази пътека се споменава-към Влахинските езера. Виждал съм началото й-има дървено мостче. Но дали нагоре има някаква маркировка-не мога да кажа. От Черната вода също има някаква пътека към Влахинските езера-два пъти говорих с овчарите, които любезно ме осведомиха, че пътека има и не била трудна за намиране. Може да се разглежда като вариант, ако на билото времето е лошо, да се заобиколи Кончето в ниското и за един ден да се стигне до хижа Вихрен. Но от Суходолския превал има едно неприятно слизане(особено в гората) и съответно после това слизане пак трябва да са качва-вече в посока към езерата. Не съм го минавал, но маршрутът е интересен.


От Буката има пътека към Гергийски езера, от Пещерата - към Синаница.
Пътеката от Черната вода за Влахински езера си я има и е активно ползвана, разбирай - широка и проходима.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Юли 27, 2023 11:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov