ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
хижа Чаирски езера 22-24.09.2023, Родопа

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Срещи и уговорки Предишната тема
Следващата тема
хижа Чаирски езера 22-24.09.2023, Родопа
Автор Съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение хижа Чаирски езера 22-24.09.2023, Родопа Отговорете с цитат
Колата радостно бръмчи,
ангренажа тихо трака,
Въча в ниското бучи,
Мугла в тъмното ме чака ...

Работейки кротко от един родопски баир, ме осени прозрение за доброволческа дейност с елементи на сБирка. Темата се пуска в този раздел (а не в Доброволчески дейности) за заблуда на присъстващите, е га се подлъжат повече хора.
Мисля да разчистим най-старата пътека към хижа Чаирски езера, от местността Янчев склад, както и разни други дребни разчиствания и проучвания в района. Ще има непредвидени за защитена местност дейности. Говорено е с Роската вече, хижата е на разположение. Ако много вАли, ще разчистим хранителните запаси на хижата. В хижата няма ток, но и добрата компания е достатъчна. Нищо от плануваните дейности не е задължително.
Към момента, хижата е достъпна за жипки и пикапи от всички места - пътищата от Османов вир, Буков мост (през Чамла), Мугла.
Записвания - нощувки, храна, превоз, тук в темата.
Подробности - ще има като наближи.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Чет Авг 03, 2023 3:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Супер !! Smile
Чет Авг 03, 2023 4:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stealth



Регистриран на: 30 Авг 2018
Мнения: 230
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Много дни, трябва да е сериозна работата за вършене Very Happy
Ще гледам да дойда Smile
Вто Авг 08, 2023 10:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
stealth написа:
Много дни, трябва да е сериозна работата за вършене Very Happy
Ще гледам да дойда Smile


Ааа ти работи, аз ще дойда за партито Smile .. Аз ше бъда на скарата .. като предния път Smile Smile Smile .. Аз съм майстор на скарата, за справка - предишната среща. Smile

Вие отивате да работите, аз съм на скарата. Доказано добра комбинация Smile ... Гарантирам че и този път няма да се разочаровате .
Вто Авг 08, 2023 10:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Работа има доста, не е като да няма, но и някоя друга разходка ще се направи, до Самодивското езеро например може да разчистим пътеката също.
Дано се посъберем

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Сря Авг 09, 2023 10:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ето малко организационни детайли за евентуално заблудилите се Very Happy :
- храна - "който си носи - яде, който си води - е_e", иначе ще поръчам да има нещо според бройката хора, ще взема и от моите суджуци, другото се поръчва на място - все гадни и несертифицирани храни;
- транспорт - втория мост по пътя от Османов вир е непроходим за МПС-та и се минава през реката, за ниски коли не става. С по-високи и разни проходими коли се стига до Янчев склад и до отбивката за хижата преди Пияната гора. С джип се стига до хижата по пътищата през Османов вир, Буков мост (през Чамла), Мугла (през фурната / ВЕЦа). При наличие на желаещи да присъстват, но нежелаещи да си трошат колите по каменистия път, ще се направи организация по паркиране при ВЕЦ-а на Чаирдере и извозване към хижата, или поне на багажа;
- нощувка - 25 лв, за хижата - хижа, чиста и подредена, 4 хубави вътрешни бани и тоалетни, за който това е важно;
- мяста за палатки - много;
- приоритет е намирането, трасирането и разчистването на пътеката по новото трасе (което се явява и най-старото такова) - рязане на дървета, клони, храсти, правене на две стъпала във варовика, както и на отвеждащи водата канали;
- преместване на маркировъчните табели;
- разчистване на поляната на Янчев склад за паркинг и за доизграждане на чешмата, дето тече там;
- разчистване на пътеката към Синия вир, продължаването и към Самодивското езеро и включването и към пътя за Малкия Чаир;
- разчистване на пътя към Малкия Чаир и бетонния мост над горския дом;
- наместване и очистване на табелките в посока Мугла;
- щъкане из района;
- най-приятното остава за накрая - раздумка с приятели и съфорумци, докато се дегустира скарата изпечена от Калоян Smile

Нищо от дотук изброените не е задължително ... надявам се да се видим дъра-бъра

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Сря Авг 23, 2023 11:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Прогноза за времето в района
Още една прогноза за времето в района

Горните са за хората, дето се вълнуват от тия подробности.

Колите оставяме тук - ВЕЦ Чаирдере

Пристигане на ВЕЦ-а - около 12 часа в петък, 22-ри. Оттам с джипката на хижаря и към хижата. Тия дето ще работим - оставаме в долния край на пътеката и започваме да действаме. При наличие на още хора и пристигнали по-късно, ще се направи още едно извозване на хора и багаж в късния следобед. В съботния ден - продължаваме пробива отдолу нагоре, което не е много практично, но пък е единствения начин да се движим по трасето на обраслата пътека.

Ще започна записването със себе си, жената и детето (на 12), както и още двама приятели. В хижата алкохол не се предлага, може да се носи и консумира всичко.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Пон Сеп 18, 2023 1:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Васе, аз ще дойда, вероятно засега съм сам. Но ще е събота по някое време, понеже трябва да карам сестра ми на летището ... Ставам и за работа, ама да не е много Smile Smile .. Да взема да ти се обадя по-късно през седмицата за повече информация ?
Пон Сеп 18, 2023 4:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Звънкай и идвай когато искаш.
Засега сме 10-на човека макс. Поради времето от годината, мероприятието не предполага голяма посещаемост, еле пък заявените работни процеси Smile

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Вто Сеп 19, 2023 6:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Нека времето да е с Вас!
Чет Сеп 21, 2023 12:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Васе, аз отпадам. За съжаление се промениха плановете с пътуванията.
Съб Сеп 23, 2023 10:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Пристигнахме навреме, натоварихме се забавно (8 човека с храната и инструментите) с джипа на хижата. Работихме ударно, аз се борих два дни с една трепетлика, но доказах предположението, че по-умният винаги отстъпва Laughing
Пътеката е разчистена, сега е магистрала. Досегашната пътека бе наречена от Стефан "лудост". Както винаги, първи се предадоха машините, хората - чак по тъмно. Отзиви за мястото и хижата няма да пиша, че мнението ми е силно субективно. Организацията за вечерята бе изпусната от мен, поради забавяне на табелкопоставянето. Ходихме до Чамла, после ходихме и падахме в едни хвойни Smile

На всички присъстващи - БЛАГОДАРЯ!!!

Respect

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Пон Сеп 25, 2023 12:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Срещи и уговорки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov