ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Условия/Обстановка горе
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Условия/Обстановка горе
Автор Съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
vasildiavolo написа:


Под "трафик" имах предвид напаркирали коли преди хижата и евентуална възможност да няма къде да оставя колата в близост до х. Вихрен.

За формата ми не бери грижа, малцина биха ме стигнали в планината, но при положение, че имам общо 5 часа път с кола, малко излишно ми идва да тръгвам от Банско и да въртя километри и часове в гората , та затова ми е и горното питане.


Щом те е страх да оставиш колата малко по-надолу, значи ми е ясна формата ти ... А пък да минаваш Вихрен по Джамджиев, след като явно си виждал хижата само на картинка ... амиии може, но беше хубаво да се качиш на Вихрен по някой от стандартните маршрути, тъкмо щеше да ти се изясни работата с паркирането Smile
Сря Сеп 27, 2023 3:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
vasildiavolo написа:
Бърз въпрос - този уикенд обмислям да пробвам Джамджиев ръб,...
... къде да оставя колата в близост до х. Вихрен.

Че защо искаш да оставиш колата в близост до хижа „Вихрен“, като Джамджиевия ръб е по-близо до хижа „Бъндерица“?

Можеш да паркираш на паркинга при заведението преди хижа „Бъндерица“ и да подходиш към Джамджиев ръб от хижа „Бъндерица“.
Така ще подхванеш ръба от началото му, а не от средата при Джамджиеви скали, където ръбът се пресича от червената маркировка, както правят повечето и си мислят, че са минали целия ръб.

Успех и чакаме снимки! Smile


П.П. Моля те, извини kaloyanv, той е от Плевен. Smile




____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Сря Сеп 27, 2023 3:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Най-вероятно защото още като тръгне от хижа Бъндерица има да се чуди къде е пътеката и като хване баира има да те псува. А пък после там като излезе на клека и се завре из клековете, пак теб ще псува, а не мен Smile) гаранция че ще се забие някъде из трънака Smile)
Сря Сеп 27, 2023 3:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
Действително последните няколкостотин метра на Джамджиев ръб са обрасли с клек и ходенето там е доста неприятно и най-вече времеотнемащо. Отделно, че до мястото, където червената маркировка го пресича не е участък който може да се запомни с кой знае какви хубости, освен гадния непроходим клек по-надолу. според мен оптимален вариант е нито да се ходи на Бъндерица, нито на х.Вихрен, а да се остави колата на характерното уширение на асфалта, находящщо се ето тук:
https://kade.si/#map=19/2606690.66/5125084.65/0
От там да се тръгне право нагоре до засичане на червената пътека и от там вече е ясно. Всъщност това е т.нар. "зимен път" за изкачванена вр.Вихрен.
Сря Сеп 27, 2023 4:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vasildiavolo



Регистриран на: 12 Апр 2018
Мнения: 15

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
vasildiavolo написа:


Под "трафик" имах предвид напаркирали коли преди хижата и евентуална възможност да няма къде да оставя колата в близост до х. Вихрен.

За формата ми не бери грижа, малцина биха ме стигнали в планината, но при положение, че имам общо 5 часа път с кола, малко излишно ми идва да тръгвам от Банско и да въртя километри и часове в гората , та затова ми е и горното питане.


Щом те е страх да оставиш колата малко по-надолу, значи ми е ясна формата ти ... А пък да минаваш Вихрен по Джамджиев, след като явно си виждал хижата само на картинка ... амиии може, но беше хубаво да се качиш на Вихрен по някой от стандартните маршрути, тъкмо щеше да ти се изясни работата с паркирането Smile


Виж сега, не съм тук да споря с хора, дето по презумция са решили, че са прави и всичко знаят, ама случайно нямам работа, та ще уплътня времето с форумен професор като теб. Каня те дори да се включиш, та да сравним кой колко може, въпреки че ми е все тая кой какви възможности има, щом е в планината значи е на правилното място, но гледам, че държиш да си го мериш, та имаш покана. Даже ако искаш ще пробваме Котешки чал и Средоноса, че може и да тръгнем пеша от Разлог, само и само да ти удовлетворя нагона да ходиш повече и безмислено. Ако не ти се идва, ще те разбера, то ходенето не е като дребното заяждане по форумите.

Към всички колеги, дето се включиха по същество - искрено БЛАГОДАРЯ за съдействието Smile

За протокола - от Бъндерица не ми се тръгва, понеже имам едни кофти спомени с достигането на първия Казан от там, след тежка вечер на палатки при хижата, та затова Very Happy А и миналата година се отказах малко след пресичането на червената пътека, на една около 3-4 метра почти отвесна скала, понеже един от групата се оказа, че рязко проима страх от високо, и да не го оставяме се върнахме и към Кутело... и ми е болка от тогава да мина участъка след тази скала в посока върха, та този път без въпросния човек Smile
Сря Сеп 27, 2023 5:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
Няма страшно, аз се бъзикам с теб Smile да те видя колко струваш Smile .. Иначе тук може да получиш много ценна информация, има написано много. По същество виж това което Владо ти написа. Иначе нямам проблем да те отнеса като куцо пиле домат даже и сега както съм с пироните Smile) .. Само че аз нямам толквоа свободно време да ходя напред назад, когато ми падне Smile

Иначе като се върнеш и пуснеш информация и снимки на преминаването, ще съм благодарен и няма да ти пиша/говоря повече така Smile
Сря Сеп 27, 2023 6:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
vasildiavolo написа:
...

За протокола - от Бъндерица не ми се тръгва, понеже имам едни кофти спомени...


Ами тъкмо ще замениш кофти спомените с хубави спомени. Smile

Джамджиевият ръб над хижа „Бъндерица“ наистина е труден, защото се преодолява голяма денивелация, иначе клекът е малко и е рядък, лесно се преодолява (направих справка със снимките си и се оказа, че съм газил през клек само 10-15 минути, по-малко от 100 метра). За сметка на това муровата гора е приказна, има и еделвайси. А и нали трябва да минеш целия Джамджиев ръб, а не половината. Smile

П.П. Vldofff, уширението, за което си дал връзка към картата БГМаунтийнс, се намира там, където един от улеите пресича шосето, така че едва ли оттам е зимният вариант за Джамджиев ръб. Вероятно имаш предвид следващото уширение?

https://kade.si/#map=19/2606887.64/5125521.9/0




____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Сря Сеп 27, 2023 6:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
[quote="stefan_iliev38"]
vasildiavolo написа:
...


П.П. Vldofff, уширението, за което си дал връзка към картата БГМаунтийнс, се намира там, където един от улеите пресича шосето, така че едва ли оттам е зимният вариант за Джамджиев ръб. Вероятно имаш предвид следващото уширение?

https://kade.si/#map=19/2606887.64/5125521.9/0



Ти пък имаш набито око, нищо не изпускаш Smile баш там е.
Сря Сеп 27, 2023 6:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vasildiavolo



Регистриран на: 12 Апр 2018
Мнения: 15

Мнение Отговорете с цитат
kaloyanv написа:
Няма страшно, аз се бъзикам с теб Smile да те видя колко струваш Smile .. Иначе тук може да получиш много ценна информация, има написано много. По същество виж това което Владо ти написа. Иначе нямам проблем да те отнеса като куцо пиле домат даже и сега както съм с пироните Smile) .. Само че аз нямам толквоа свободно време да ходя напред назад, когато ми падне Smile

Иначе като се върнеш и пуснеш информация и снимки на преминаването, ще съм благодарен и няма да ти пиша/говоря повече така Smile

В такъв случай ще ме извиняваш за по-грубия тон, ама си го заслужи. Very Happy Вършат ли работа снимки, свалени от нета?
Сря Сеп 27, 2023 9:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:

П.П. Vldofff, уширението, за което си дал връзка към картата БГМаунтийнс, се намира там, където един от улеите пресича шосето, така че едва ли оттам е зимният вариант за Джамджиев ръб. Вероятно имаш предвид следващото уширение?

https://kade.si/#map=19/2606887.64/5125521.9/0

да, мястото, което соча е за паркинг на колата /че е по-широко/, а "зимното" излизане е именно посоченото от теб, то и там има уширение, но е по-тясно... Пак е лавинен улей, но се минава отдясно /северно/ на улея, по един много стръмен първоначално ръб с треви. Неправилно съм се изразил.
Сря Сеп 27, 2023 10:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
vasildiavolo написа:
kaloyanv написа:
Няма страшно, аз се бъзикам с теб Smile да те видя колко струваш Smile .. Иначе тук може да получиш много ценна информация, има написано много. По същество виж това което Владо ти написа. Иначе нямам проблем да те отнеса като куцо пиле домат даже и сега както съм с пироните Smile) .. Само че аз нямам толквоа свободно време да ходя напред назад, когато ми падне Smile

Иначе като се върнеш и пуснеш информация и снимки на преминаването, ще съм благодарен и няма да ти пиша/говоря повече така Smile

В такъв случай ще ме извиняваш за по-грубия тон, ама си го заслужи. Very Happy Вършат ли работа снимки, свалени от нета?


Много ясно. Признават се само лично заснетите. Мисля че няма да имаш никакъв проблем с паркирането, сега не е баш сезона, но пък е хубаво времето. Най-добре е да пристигнеш малко преди 8. 8 е границата. Като тръгнеш по джамджиев след първото изкачване там където човека го е хванало страх най-вероятно, там има един или два клина. След това има още една като кула, където има една пътечка, която слиза и я заобикаля. По-добре мини по пътеката, иначе самото преминаване по нея е много въздушно и след това следва пак въздушно откатерване, което е малко психарско и те съветвам да не го предприемаш. Остави го за по нататък, просто за да може да го огледаш и да видиш какво представлява. Иначе ако го откатерваш за първи път, няма така добра видимост Smile .. Приятно изкарване и хубаво време.
Сря Сеп 27, 2023 11:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
Страница 13 от 13

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov