ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ретро снимки
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 18, 19, 20
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Ретро снимки
Автор Съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ровейки из нета - то кво друго да прави човек, - попаднах на един фейсбук. Извинявам се, така и не му разбрах името, това е типично за "стените". Затова давам само адреса му:

Исторически дневник 1928

На снимката е атлетическата чета на Гимнастическо дружество "Еледжишки юнак" в Татар Пазарджик:



Ама па юнаци, а? Достойни съвременници на Дан Колов. Ще ми се перчат с бицепси Шварценегер и Сталоун. Я да ми излязат срещу тия!
Нед Фев 12, 2023 10:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Изложба с авторски фотографии на Михаил Кръшняк ще бъде открита в Историческия музей в Самоков
13 март 2023 г.



_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Вто Мар 14, 2023 9:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Dimitar-G



Регистриран на: 25 Юли 2019
Мнения: 10

Мнение Отговорете с цитат
Михаил Кръшняк заслужава да се кажат няколко думи за него.
Освен фотограф е бил и алпинист, скиор и планинар. Известен е бил със своите зимни преходи в Рила със ски. Някои негови съвреминници го смятат за един от най-големите планинари в България.
Самоковец от словашки произход. Интересното е, че по някакви причини в Самоков е почти забравен.
Радвам се, че е имало изложба в Самоков и дано повече хора да са я посетили.
Сря Ное 15, 2023 10:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Една снимка в труда на Алексей Кальонски за юруците ми направи впечатление:



Фотографът е Крум Савов, 20-те години на 20-ти век, летен каракачански лагер нейде из Средните Родопи. Някой би ли определил мястото?

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пон Дек 11, 2023 10:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
Една снимка в труда на Алексей Кальонски за юруците ми направи впечатление:



Фотографът е Крум Савов, 20-те години на 20-ти век, летен каракачански лагер нейде из Средните Родопи. Някой би ли определил мястото?


Много ми прилича на поляните по Перелишко.

Имам нещо подобно, именувано "Юруците" от 2007 г. Като структура много наподобява новото англоезично издание, основни разлики може би в последните две глави. Няма и илюстрациите накрая, за съжаление (скановете в PDF-а имат една идея по-малко детайл, отколкото бих желал да видя).

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Дек 11, 2023 11:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Много ми прилича на поляните по Перелишко.

Да, и аз за тях точно си помислих.

dido написа:
Имам нещо подобно, именувано "Юруците" от 2007 г. Като структура много наподобява новото англоезично издание, основни разлики може би в последните две глави. Няма и илюстрациите накрая, за съжаление (скановете в PDF-а имат една идея по-малко детайл, отколкото бих желал да видя).

Авторът беше един от гостите тази вечер в история.бг на тема "Тюркски миграции към българските земи XV-XVII век". В предаването споменаха и това ново издание на книгата му.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пон Дек 11, 2023 11:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Чаева чука Отговорете с цитат
Много ми напомня за гледката оттук, ама сега много повече гора има и леко ми е странично сплесната снимката, а и една малка тъмна пирамида стърчи най-отгоре, дали е дефект на снимката или някаква върхова пирамида ...

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Вто Дек 12, 2023 12:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Отговорете с цитат
Предаването на История БГ днес, с тема "Тюркските миграции" бе много интересно и го препоръчвам горещо, има го в сайта на БНТ и във фейсбук също. Темата с навлизането на юруците по нашите земи бе широко разгледана.
Вто Дек 12, 2023 12:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 18, 19, 20
Страница 20 от 20

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov