ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на яке
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на яке
Автор Съобщение
dim33



Регистриран на: 28 Апр 2022
Мнения: 11

Мнение Отговорете с цитат
Това надхвърля бюджета в пъти. Нещо до към максимум 200 лева няма ли?
Съб Яну 21, 2023 10:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Виж на място в Спортдепо, че на сайта им обикновено каквото е хубаво и изгодно, реално го няма. То бюджет хубаво, ама знаеш приказката за хубавите евтини коли - на едно място били евтините, а на друго хубавите Smile . Рядко може да се попадне на нещо вече, спомням си 2008 Максспорт се бяха наблъскали със стока и като започна кризата Уолстрийт, направиха един голям базар в София ленд, взех си едно Халти зимно с всички меммрани от 700 лв за 50, не мърда като ново е . Имаше и Феникс якета от същия сорт, как не си земах повече.....
А, намерих ти, ще черпиш Smile Има един модел, намалено за без пари, има размери. Доста по-дебело от тези в първоначалният ти избор на летните якенца , които са по 150-250 грама . Това е 790 грама тегло, приближава до зимните от 1 кило. Е това яке, отвътре е с полар https://www.extreme-bg.com/myzhko-softshel-yake-kilpi-ravio-n-dark-grey Имам такова, моделът без полар, за есен, ранна пролет , този модел е с полар ще е по-топъл . 119 лв е без пари . ако се навлече зимно бельо човек отдолу става за голям студ . Има и в синьо, не само този трудовашко - лагерен цвят. Имат хубави якета Килпи, но зимните и тези в по-модерни цветове са свършили
Килпи са много хубави якета, хубави здрави ципове, шевове , големи джобове, всеки е с цип, много хубава материя отвън и отвътре . Чехска работа, тоест под чехски надзор в Китай. Не се заблуждавайте от ниската цена, Килпи са много добри дрехи. Smile Вече като купувам дреха, първо там търся

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Нед Яну 22, 2023 1:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
dim33 написа:
Нещо до към максимум 200 лева няма ли?

Има, но като оня китаец, трябва да се въоръжиш с търпение...
Завърти се в определени магазини, дето продават чисто нови якета, но на кило, наричат го с някаква сложна ингилизка дума от сорта на оутлет.
Купувал съм си по този начин EIDER, чисто ново с етикетите - за 35 лв, Dynafit Radical PrimaLoft за 50лв., La sportiva - Spantik за ....скромните 55лв...
Колко струват същите, в "официалния" магазин на километър -два по нататък, можеш и сам да сравниш от сайтовете.
Проблемът е, че такива стоки се карат регулярно, в определени дни и часове и се изкупуват за секунди... Виждал съм даже олигофрени да се бият един с друг...
Но чак такива усилия за някаква дреха надали си заслужава. Просто ако има човек късмет може да се сдобие с невероятни неща на безценица...
Пон Яну 23, 2023 10:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aldo



Регистриран на: 25 Сеп 2018
Мнения: 205
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Моля за мнение за следната комбинация яке и полар:
https://www.zajo.net/bg/elasticno-toplo-yake-ot-polar-polartec-arlberg-jkt-20424 - полар;
https://www.zajo.net/bg/gasherbrum-neo-jkt-30439?parameters%5B1%5D=723 - яке.
Ще се ползват трисезонно (и по изключение и зимата за по-леки преходи), предимно на планина и по-рядко в града. По нашите планини и по Европа до към 3-3,5к. ТЪрся нещо средно като цена и качество, че ЕГН-то ми не предполага по-екстремнио изпълнения, за съжаление.
Бих бил благодарен и на други ваши предложения, по-бюджетни с приемливо качество също са добре дошли.
Благодаря!
Лек и спорен ден на всички!
Чет Юли 13, 2023 1:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vandu



Регистриран на: 03 Апр 2012
Мнения: 203

Мнение Отговорете с цитат
Якето го имам от 1 месец и не мога да дам много меродавно мнение. Материята е промазана и откъм водоустойчивост май са го докарали. Но не съм сигрен в дишаемостта на материята. Началото на юни когато беше по-хладно го пробвах няколко пъти за по 20-30 мин.и малко запаряваше.
Съб Юли 15, 2023 12:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aldo



Регистриран на: 25 Сеп 2018
Мнения: 205
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
vandu написа:
Якето го имам от 1 месец и не мога да дам много меродавно мнение. Материята е промазана и откъм водоустойчивост май са го докарали. Но не съм сигрен в дишаемостта на материята. Началото на юни когато беше по-хладно го пробвах няколко пъти за по 20-30 мин.и малко запаряваше.

Благодаря за споделеното! Пробите по 20-30мин, коити си правил, бяха ли с интензивно натоварване?
Сря Юли 19, 2023 10:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vandu



Регистриран на: 03 Апр 2012
Мнения: 203

Мнение Отговорете с цитат
aldo написа:
vandu написа:
Якето го имам от 1 месец и не мога да дам много меродавно мнение. Материята е промазана и откъм водоустойчивост май са го докарали. Но не съм сигрен в дишаемостта на материята. Началото на юни когато беше по-хладно го пробвах няколко пъти за по 20-30 мин.и малко запаряваше.

Благодаря за споделеното! Пробите по 20-30мин, коити си правил, бяха ли с интензивно натоварване?

Сори за много късният отговор.
Не.
От вкъщи до работа, или в някой парк.
Съб Фев 03, 2024 11:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Страница 6 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov