ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
х. Вихрен - Бъндеришки езера - вр. Възела - вр. Опрено

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
х. Вихрен - Бъндеришки езера - вр. Възела - вр. Опрено
Автор Съобщение
didkopitko



Регистриран на: 27 Юни 2016
Мнения: 295

Мнение х. Вихрен - Бъндеришки езера - вр. Възела - вр. Опрено Отговорете с цитат
Този преход по-скоро започна от къмпинг Бъндерица, откъдето пеш се придвижихме до началото му при хижа Вихрен.
Оттам плавно набираме височина към Жабешкото, после и Дългото Бъндеришко езеро.
При дългото езеро:


Продължаваме нагоре към Башлийска порта, като вече виждаме езерото отвисоко:


И още по-нагоре, движим се по големи стабилни камъни и добра маркировка:


Вече се виждат 4 от езерата - предполагам Жабешкото, Дългото и двете малки под Дългото, които не знам имат ли си имена:


След това място, вече оставаше съвсем малко до билото. Качихме се първо на Възела, после на Опрено. Към Василашки чукар групичката ни единодушно изрази нежелание да ходим като видя пътеката Laughing

Това видя приложението PeakFinder:
Началото:


От Възела и от Опрено:


























Като цяло планът беше "докъдето стигнем и обратно". Маршрутът би могъл да бъде пълноценно продължен към Тевно езеро или към хижа Демяница, но нямахме готовност за това. Така че си постояхме горе, хапнахме, насладихме се на гледки във всички посоки и поехме обратно по същия маршрут към колата.

За финал - Тевно Василашко езеро? Снимано от пътеката между Възела и Опрено.

Пон Авг 21, 2023 12:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1512
Местожителство: Хасково

Мнение Прекрасно! Отговорете с цитат
Това е един от най-красивите маршрути на Пирин, минавал съм го и аз няколко пъти. Прилагам снимки от последния път, когато съм бил с най-добра техника, че иначе трябва да сканирам нещо на 30 години.

https://photos.app.goo.gl/2UvVsGXV6bcCH78f7

Гледам, някои хора умеят да поставят надписи върху връхчета. Бихте ли ми пратили линкчета/насоки и аз да се науча?
Че съм водил хора къде ли не, хората си искат обясненията, пък аз само устно.....

Преди 5 години заведох един агент на Черни, Рила се виждаше ясно, дал съм му снимки, но описанията ми бяха устни и на място. Rolling Eyes
Пет Фев 23, 2024 7:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
didkopitko



Регистриран на: 27 Юни 2016
Мнения: 295

Мнение Отговорете с цитат
Здравей,
това с имената на върховете става с приложение на телефона. Аз съм ползвал PeakFinder в случая. Още докато снимаш, ти ги показва.
Чет Фев 29, 2024 2:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1512
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря.... Явно в тази сфера имам още доста да уча, пък съм на 60.
Снимах с един приличен ДСЛР, но си мислех, че поставянето е допълнително.
Добре, и телефонът ми е приличен, но ще трябва половинката да поработи върху него, тя е по-добра при приложенията.
Пак благодаря! Laughing
Чет Фев 29, 2024 10:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1512
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Намерихме приложението, платено е, но не стана ясно еднократно ли се плаща, или е месечен абонамент. Ако е месечно, ще го инсталираме преди туристическия сезон.
Пет Мар 08, 2024 10:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2257

Мнение Отговорете с цитат
tortomanin написа:
Намерихме приложението, платено е, но не стана ясно еднократно ли се плаща, или е месечен абонамент. Ако е месечно, ще го инсталираме преди туристическия сезон.


Провери на сайта на приложението. Аз съм си го купил, понеже е много готино и работи в алпите навсякъде. Платих преди години еднократно .. 40 или 80 лева. Не е абонамент. Не знам дали обаче не са го променили това.

.П.С айде заради теб че си мой човек ..

От сайта https://www.peakfinder.com/support/

Цитат:
Does PeakFinder has a subscription model with recurring costs?
There seems to be a misunderstanding because some other mountain apps have a subscription model. But PeakFinder is a paid-app without any recurring costs. That means you have to pay only once and then you can use the app without any further costs. Also all the app updates are free.


Това значи че се плаща само веднъж и още е така


Иначе като пуснеш приложението ти дава само графика, но на самото приложение има и камера икона и като я натиснеш се появява камерата и контурите на върховете, има едно друго ботонче, което рефрешва гпс координатите и ти оправя позиционирането... Ако все пак контура на приложението не съвпада с контура на това което виждаш, може да го коригираш с ръка, така че да съвпаднат напълно и тогава правиш снимката и резултата е това което е постнал, човека с този пост.

Мое лично мнение, това приложение си струва всяка една стотинка... Много пъти даже и върхове които знам, но ги гледам от далеч и различна позиция, не винаги ги познавам и го пускам и така става доста образователно и наготово, както се казва Smile
Пет Мар 08, 2024 12:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1512
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря още веднъж!
Пет Мар 08, 2024 2:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
tortomanin написа:
Намерихме приложението, платено е, но не стана ясно еднократно ли се плаща, или е месечен абонамент. Ако е месечно, ще го инсталираме преди туристическия сезон.


Еднократно се плаща, но не знам дали не трябва да се заплати отново, ако си смениш телефона или преинсталираш операционната му система.

Има пиратски версии на приложението PeakFinder, които са безплатни, ако прецениш, че не искаш да даваш пари.

А основните функции на програмата PeakFinder може да се ползват легално напълно безплатно през интернет браузъра на телефона:

https://www.peakfinder.com/?lat=42.20192&lng=22.58593&ele=2043&azi=228.77&alt=-1.62&fov=94.56&cfg=sm&name=Choveka




____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пет Мар 08, 2024 5:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov