ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
КЕ 2024 Май-Юни

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
КЕ 2024 Май-Юни
Автор Съобщение
Toudi



Регистриран на: 16 Юли 2021
Мнения: 3

Мнение КЕ 2024 Май-Юни Отговорете с цитат
Здравейте съмишленици,

дълго обмислях да отворя нова тема или да използвам тази за 2024., но в крайна сметка реших да започна нова с надеждата да привлека повече коментари и мнения.
Ако съм сбъркал с правилата на форума, нека администраторите/ модераторите затворят тази тема, аз ще напиша коментар в тази за 2024. Rolling Eyes
След дълго търсене и прочит останах с няколко въпроса:

1. Има ли заслони/ хижи, които след 14.05. още не са отворени, съобразно с метеорологичната обстановка?


Поздрави от Алгойските Алпи Cool
Съб Апр 27, 2024 2:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2272

Мнение Re: КЕ 2024 Май-Юни Отговорете с цитат
Toudi написа:
Здравейте съмишленици,

дълго обмислях да отворя нова тема или да използвам тази за 2024., но в крайна сметка реших да започна нова с надеждата да привлека повече коментари и мнения.
Ако съм сбъркал с правилата на форума, нека администраторите/ модераторите затворят тази тема, аз ще напиша коментар в тази за 2024. Rolling Eyes
След дълго търсене и прочит останах с няколко въпроса:

1. Има ли заслони/ хижи, които след 14.05. още не са отворени, съобразно с метеорологичната обстановка?


Поздрави от Алгойските Алпи Cool



Докато не дойде лятото, може да има разминавания. Сега ще ти ги кажа по имена.

Хижа Ком - работи винаги
Творчески дом Петрохан (петрохански проход) - работи с обаждане
хижа Пробойница (ремонтирана скоро луксозно) - може да се обадиш, но според мен работи постоянно.
Гара Лакатник - Драганова къща, почти е сигурно че работят
хижа Тръстеная - работи
Лескова - вече не работи.
Мургаш - почти винаги работи
Витиня туристическата спалня - само в сезона, но ако се обадиш ще ти кажат къде е ключа
Чавдар - работи постоянно
Кашана - в летния сезон постоянно, извън него само събота и неделя, но никога не връщат хора и ти казват къде е ключа, но ако се обадиш почти на 100 процента пращат човек да иде, даже и само за 1 турист.
Свищи плаз - основен ремонт и със сигурност събота и неделя
Момина поляна - семейството е там работи
Бенковски - работи
Вежен - Работи
Ехо - не винаги има стопани
Козя стена - работи
Орлово гнездо - рядко
Дерменка - работи
Добрила работи
заслон Ботев - работи
тур. спалня Ботев - не винаги
Тъжа - работи
Мазалат - работи
Партизанска Песен - работи
Бузлуджа - работи


По традиция повечето хижари са постоянно там. Ако ги няма има ключ някъде за спане ...

Най-добре е да прозвъняваш телефоните, няма да те оставят да спиш навън, но може и да няма храна. А от Бузлуджа на изток, задължително трябва да се чуеш с хижарите преди да идеш.

П.С --- и да не забравя, понеделник им е най-куция ден, винаги зареждат Smile .. затова че където оставаш понеделник звъниш.
П.С - относно заслоните има само един стопанисван, който си е чиста хижа и това е Заслон Ботев. Другите са нестопанисвани, отворени и с никакви условия.
Нед Апр 28, 2024 10:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2272

Мнение Отговорете с цитат
Даже, вместо да печатам толкова много, като дойде време ми се обади ще ти разкажа всичко.
Нед Апр 28, 2024 10:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2272

Мнение Отговорете с цитат
Забравих да кажа че след бузлуджа на няколко часа е хижа Българка наскоро ремонтирана, която предлага чудесни условия. Там също постоянно има хора.
Пон Апр 29, 2024 12:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov