ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
х.Безбог - Кременски Езера - Тевното езеро - малко помощ

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
х.Безбог - Кременски Езера - Тевното езеро - малко помощ
Автор Съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение х.Безбог - Кременски Езера - Тевното езеро - малко помощ Отговорете с цитат
необходими си ми ориентири, за да стигна от х.Безбог до Кременските езера през пътеката започваща в ляво над хижа Безбог и минаваща през клека, качва едно възвишение, минава над (или покрай, не помня вече) една полуразрушена постройка, пресича река на 1 или 2 места (пак не помня....), накрая се движи по отока на едно от Кременските езера и стига....

на другия ден вече ми е ясно, особено като има видимост проблеми нямам

но се притеснявам да се не загубя ведно с групата мъненки планинари

съветите Ви ще са ми много полезни Smile
Вто Авг 03, 2010 10:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
In Earnest



Регистриран на: 15 Юни 2010
Мнения: 151
Местожителство: Sofia

Мнение Re: х.Безбог - Кременски Езера - Тевното езеро - малко помощ Отговорете с цитат
albena Smile написа:
необходими си ми ориентири, за да стигна от х.Безбог до Кременските езера през пътеката започваща в ляво над хижа Безбог и минаваща през клека, качва едно възвишение, минава над (или покрай, не помня вече) една полуразрушена постройка, пресича река на 1 или 2 места (пак не помня....), накрая се движи по отока на едно от Кременските езера и стига....

Ами на драго сърце искам да помогна, но ми е малко трудно да го обясня. Проблемът ( ако въобще го има ) може да е от долните бански гьолчета да се уцели пътеката ( пирамидките ), която обикаля Сиврията. Нагоре в клека има няколко критични местенца, където можеш да загубиш пътеката, но с повечко внимание ще се справите. Мога да помогна с някои снимки и рисунки по тях за да онагледя маршрута, но най-рано довечера, че не мога тук от работата.
Вто Авг 03, 2010 11:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6376

Мнение Отговорете с цитат
albena Smile за друга пътека говори ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Авг 03, 2010 12:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
elena



Регистриран на: 11 Юни 2009
Мнения: 134
Местожителство: Г.ДЕЛЧЕВ

Мнение Отговорете с цитат
Миналата година слязохме от Кременските езера до х.Безбог по същата пътека.Обяснявам слизайки от езерата: от последното езеро по оттока се спускаш и излизаш на малка поляна, на североизток продължаваш да слизаш, като се стига разклона за Харами бунар- вземаш посока северозапад, слизайки пресичаш реката, започваш изкачване по единствената пътека/до тук ходенето е само в клек/, стигаш открита местност, където хващаш на север, минаваш покрай разрушени овчарници , и оттам се вижда пътеката , която е много по-широка от традиционната за хижата, но е по-дълга и е
по-ниско.Излиза се близо до малкото заведение за кафе до езерото.По обратния път ще се справиш, като следиш посока- езерата.УСПЕХ!

_________________
В ПЛАНИНАТА Е КРАСОТАТА НА ЖИВОТА.

Последната промяна е направена от elena на Вто Авг 03, 2010 1:38 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Авг 03, 2010 1:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес MSN Messenger
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6376

Мнение Отговорете с цитат
Тия руини само да вметна, са на недостроената хижа Попови езера, не са овчарници ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Авг 03, 2010 1:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
elena



Регистриран на: 11 Юни 2009
Мнения: 134
Местожителство: Г.ДЕЛЧЕВ

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Тия руини само да вметна, са на недостроената хижа Попови езера, не са овчарници ...

Възможно е руините да са различно от овчарници, но така ми изглеждаха, защото имаха останки от покрив, много ниска постройка........и т.н.

_________________
В ПЛАНИНАТА Е КРАСОТАТА НА ЖИВОТА.
Вто Авг 03, 2010 1:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес MSN Messenger
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 469
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ще си позволя да взема отношение, поради съвсем пресните ми впечатления - по обиколната пътека зад Безбожкото езеро стигаш до овчарника /извинявай dido, ама така е по-ясно/ . Оттам продължаваш надолу и стигаш до пътека, която върви към Поповота езеро. Ти завиваш наляво и след доста 20-тина минути излизаш на реката. Оттам имаш две възможности - по брода вляво и по пътеката за Харамибунар/с. Кремен (по картата на dido) и след това вдясно хващаш пътеката за Кременските (на около 10 мин. след брода вдясно ще видиш рушаща се постройка, НЕ завиваш по пътеката към нея). Втората възможност е по каменните пирамидки вдясно - доста по-стръмен и кратък път, покрай водопада. Ще видиш къде двете пътеки се събират...
Аз тръгнах от основната пътека за Поповото, малко след разклона за Полежан, се спуснах до овчарника и от там покрай водопада стигнах голямото Кременско за 2 ч.
Лек път!
П.П. По-подробно, може на л.с.
Нед Авг 08, 2010 7:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov