ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Чипровска планина върхове маршрути

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Чипровска планина върхове маршрути
Автор Съобщение
redex



Регистриран на: 18 Дек 2007
Мнения: 390
Местожителство: гр.София

Мнение Чипровска планина върхове маршрути Отговорете с цитат
Здравейте, някой има ли информация относно върховете Мартинова Чука, Голяма Чука, Три Чуки и Вража Глава? Планирам трек до тези върхове но немога да намеря карта или някакви gps координати? Всяка информация е добре дошла.


Предварително благодаря!
Вто Яну 01, 2008 5:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Честита нова година, пожелавам ти много ходене из чукарите Smile

Мартинова чука - N43 23.237 E22 44.792
Голема чука - N43 22.580 E22 46.105
Вража глава - N43 20.625 E22 47.638

Три чуки не видях в района, но има Три кладенеца - N43 19.076 E22 49.821

Върховете са на граничната линия между България и Сърбия, по главното било на Стара планина между върховете Миджур и Копрен. Инфото и координатите са свалени от руските топокарти.
Вто Яну 01, 2008 11:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
redex



Регистриран на: 18 Дек 2007
Мнения: 390
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Честита нова година!
Благодаря ти за информацията. Относно граничната линия дали ще имам проблем с властите ако нямам разрешително и не преминавам границата ? ( до Копрен няма да се изкачваме) Колко време е горе долу прехода? Ще мога ли да успея в светлата част на деня ? Има ли маркировка или се импровизира Smile ? От къде е най-подходящо да тръгна, като изходна точка за изкачването ?


Поздрави...
Сря Яну 02, 2008 9:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
В рамките на 1 ден мисля може да се направи, това като се гледа по картата - билен преход е. Не съм ходил там и не знам никакви подробности. Според мен най-големия проблем ще ви бъде това как да се качите и да слезете от билото, че май няма пътища, които да ходят наблизо. За Мартинова чука мисля може да се мине Чипровци->Мартиново и оттам по горски пътища нагоре към билото.

Три чуки трябва да е с координати 43°19'51.26"N, малко по- на север от Три кладенеца. Изходна точка за там май пак е Чипровци и бая горски пътища в подножието. А, огледай нещата в Google Earth за да добиеш представа.
Сря Яну 02, 2008 11:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
redex



Регистриран на: 18 Дек 2007
Мнения: 390
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Да погледнах го в гугъла. Ще огледам нещата преди да се стегнем за поход. Ще пусна снимки и инфо ако предприемем нещо.
Сря Яну 02, 2008 11:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Добре ще бъде да понапишеш нещо за онзи район ако идете. Ако имате ГПС, щракайте точки да има Smile
Сря Яну 02, 2008 12:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
redex



Регистриран на: 18 Дек 2007
Мнения: 390
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Няма проблем. Имаме gps ще пусна и трак-лог и снимки независимо дали успеем до върха или не.
Сря Яну 02, 2008 12:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Дидо, Трите чуки са следващите до Копрен. Smile
(снимка от по-миналото лято)



redex, ти сега през зимата ли смяташ да го правиш това? Не е хубава идея. Не се качих когато ходих из района на Копрен, но видях за какво става дума. Изходен пункт за Трите чуки, както и за Копрен е хижа Копрен, намираща се на 7 км от с.Копиловци, което пък е на близо 40 км от Монтана. До хижата е асфалт, през зимата твърдят че го чистят. Като отидеш на място и погледнеш към чуките вероятно ще се откажеш...Разрешение се иска, и без друго ще те проверят патрулите, които киснат в бившия профилакториум. Пък и през зимата хич не е хубаво да тръгвате нелегално горе, по-добре да ви знаят,района е див, защото е гранична зона! Другото Дидо е написал.
А ето го и Копрен, също поминалото лято, да добиеш представа за какво иде реч:



Що се отнася до картите, съществува карта на Западна Стара планина, но се продава из оня край, доколкото знам. Мащаба обаче е 1:100000, по памет. Не остава нищо друго освен да си дръпнеш съответните парчета от топографската карта от тук:

http://topomaps.eu/europe/bulgaria.shtml

П.П. Трябват ти парчета К-34-034-2, К-34-022-4, К-34-022-3
Сря Яну 02, 2008 12:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
redex



Регистриран на: 18 Дек 2007
Мнения: 390
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Да сега мисля да се опитаме. Като гледам снимките наистина е дива Индия Smile То май няма пътища до билото, както каза Дидо. В крайна сметка мисля да посетя Копренската екопътека и така и така ще съм в онзи регион ще поогледам как стоят нещата и ще пиша.
Сря Яну 02, 2008 2:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Да, това е съвсем изпълнимо - и трите основни дерета са интересни, има множество водопади.
Ето снимки на трите големи водопада, които съм правил лятно време:

http://www.summitpost.org/image/220471/151524/waterfall-durshin-skok.html
http://www.summitpost.org/image/220470/151524/waterfall-landzhin-skok.html
http://www.summitpost.org/image/220467/151524/waterfall-golemia-big-skok.html

За Големия водопад трябва да попиташ, да те упътят. Ето темата в Дир.бг, където бях писал за този уникален район:
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=turizym&Number=1946069537&page=&view=&sb=&part=all&vc=1

За съжаление, сървъра, където бях качил снимките вече не бачка.
Сря Яну 02, 2008 5:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov