ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Х. Безбог и езерото
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Х. Безбог и езерото
Автор Съобщение
Spas



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 159
Местожителство: Sofia

Мнение Х. Безбог и езерото Отговорете с цитат

Пет Дек 28, 2007 11:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Много готин кадър! ръкопляскания Croc
Пет Дек 28, 2007 10:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Мда навява спомен за лятото мани мани Very Happy
Съб Дек 29, 2007 12:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат




Дидо, езерото и мястото не ти ли навяват и снежни спомени Wink
Чет Яну 03, 2008 11:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Навяват ми и още как. Вече ме тресе Пиринската треска мене, откакто мина зимното слънцестоене и взе да иде лятото. Таман с Кольо днеска коментирахме отде да се качи човек на Безбог зиме и оттам на Полежан Smile Ше ида там тая зима живот и здраве де...
Чет Яну 03, 2008 11:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
ами добре, може да пратиш вест по някой гълъб, ако си търсиш спътници Cool
Пет Яну 04, 2008 12:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Гълъба лесен бе, ще пуснем негърчетата по жицата Very Happy

Ей от мене една Бесбожка:



... и един летен поздрав от Влади Very Happy


Пет Яну 04, 2008 12:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
pepino_bg



Регистриран на: 24 Юли 2007
Мнения: 197

Мнение Отговорете с цитат
Поздрав и от мен . . .


Пет Яну 04, 2008 9:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
amorpheus



Регистриран на: 11 Сеп 2007
Мнения: 163
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
И от мене една Безбожка снимка:



Една на симпатичния гьол от другата страна:



И една Полежанска:



та като стана въпрос за Полежан до това горното Полежанско (на снимката) как точно се стига?

за лятото питам разбира се

edit: ok и за горното и за долното ми е въпроса


Последната промяна е направена от amorpheus на Нед Яну 06, 2008 2:34 am; мнението е било променяно общо 1 път
Съб Яну 05, 2008 10:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pepino_bg



Регистриран на: 24 Юли 2007
Мнения: 197

Мнение Отговорете с цитат
До Горното Полежанско езеро (не се вижда) се стига лесно от седловината между Полежан и Малък Полежан. Иначе това на снимката е Полежанско езеро.


Нед Яну 06, 2008 1:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Girl



Регистриран на: 05 Яну 2008
Мнения: 57
Местожителство: Банско

Мнение re: Отговорете с цитат
Хах браво бе радвам се че ви харесва "нашата гора" Rolling Eyes
Нед Яну 06, 2008 4:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Еми все още си я бива гората. Laughing

Поне в тази част на Пирин бива, въпреки че и гласят някои случки, които стават в други нейни части от сорта на:





Protest Protest Protest Protest Protest Protest Protest Protest Protest Protest Protest
Нед Яну 06, 2008 12:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
amorpheus написа:
...
та като стана въпрос за Полежан до това горното Полежанско (на снимката) как точно се стига?

за лятото питам разбира се

edit: ok и за горното и за долното ми е въпроса


Можеш да стигнеш до езерата като слезеш от полежанското било в района между Джангалската порта и седловината между Полежаните. Също така можеш да се качиш и от района на пътеката Джангалска порта - превала над Безбожко езеро. Там обаче ще ти е малко трудно да нацелиш директно посоката към езерата. Те са 2 долу и 1 горе между другото, ето ги:


Най-високото езеро в България, това под Полежан:


По-ниско разположените две езера:

Нед Яну 06, 2008 8:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Човек, снимката дето си направил от Малкия Мангър кърти мивки!!!!! Cool Punk

Ех как искам да съм там! Rolling Eyes

Тъй, сега и аз да туря сол в манджата. До Горното Полежанско ез. най-харабийската, без много зор се стига като се ловне пътеката малко след Безбожкия превал, която извежда м/у върховете Полежан и Безбог. От там се тръгва към Полежан и даже без да се качва самия връх се отива на езерото.

Откъм Джангалската порта качването не е толкоз леко както изглежда. До там си е път, а от нея нагоре до езерото също си има бая бъхтене. Wink На самото езеро е неудобно да се нощува. Камънак много е.
Пон Яну 07, 2008 12:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Мерси за инфото Croc Не съм слизал до долу, но съм ги оглеждал склоновете като за слизане - стои ми в списъка с плановете за на лято, живот и здраве Very Happy
Пон Яну 07, 2008 12:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov