ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Сувчарското пръскало и района

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Сувчарското пръскало и района
Автор Съобщение
kkr



Регистриран на: 24 Юли 2010
Мнения: 6

Мнение Сувчарското пръскало и района Отговорете с цитат
Здравейте всички,
от известно време имам желание да посетя Сувчарското Пръскало, и колкото повече го отлагам, толкова повече ми се иска да ида... Взе да ми става като, фикс идея и сега докато не го посетя няма да мирясам.
Та тук опираме до въпроса: Къде точно се намира и как се стига до него? Преди година го търсих, тръгнах от с. Христо Даново, по череният път, който е в дясно. Лутах се може би 2 часа, но така и не го намерих. Така или иначе, тогава не разполагах с много време и се върнах. Но за този път има отделени 2 дни. Та въпросите са ми следните:
1. Ако някой е ходил до там и може да ме насочи и пообясни как да го открия?
2. И понеже чух, че не е далеч и за 1 ден се ходило и се връщало, а аз отделих 2 може ли да ми предложите интресни , но слабо популярни места, които могат да се посетят в района?

За нощувката още се колебая дали на палатка или в някоя хижа. Палатката и чувала ще са в мен, ако замръкна, така че не е проблем стига маршрута да е е по -богат .

Благодаря за съдействието и информацията предварително.
Вто Окт 19, 2010 9:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Отговорете с цитат
Във селото хващаш асфалтовия път дето отива във планината (ето го http://www.wikimapia.org/#lat=42.7287306&lon=24.6064138&z=16&l=0&m=b). След куп свалчища (някъде след 1 час) по пътя има един мост и точно след него има една едва забележима пътека. По нея след10-15 минути стигаш до водопада Wink сега в него има много малко вода. бях преди 2 седмици там.
Вто Окт 19, 2010 10:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
izvetrql



Регистриран на: 01 Мар 2010
Мнения: 156

Мнение Отговорете с цитат
Малко след отбелязаното място има един ясно изразен U-образен завой. Там е въпросното мостче, пътеката се пада отдясно на пътя. Ако ти върши работа ще кача един трак от джипиеса.
По-нагоре по пътя и пак вдясно и по гората някъде е отбелязана пещера Маазата. Бързах и не можах да се отбия там, ако случайно ходиш натам, сподели. Smile
Вто Окт 19, 2010 11:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kkr



Регистриран на: 24 Юли 2010
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря много. Миналият път стигнах до мостът, но от там нещо се омотах.

izvetrql
Цитат:
Ако ти върши работа ще кача един трак от джипиеса.
По-нагоре по пътя и пак вдясно и по гората някъде е отбелязана пещера Маазата


Ако имаш трака и не те затруднявам, мисля че ще ми е много полезен. Спътникът ми има GPS и с един трак бихме облекчили много положението. Относно тази пещера, може ли малко повече информация горе долу, къде е, каква е в смисъл, трябва ли да носим някакъв по специален инвентар или си е хоризонтална и може лесно да се проникне в нея? Но определено ще я потърся и ще пиша ...
Вто Окт 19, 2010 2:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
izvetrql



Регистриран на: 01 Мар 2010
Мнения: 156

Мнение Отговорете с цитат
Тракче

Това е до Сувчарското. Целият е леко безумен, особено по това време на годината. Включва качване до билото, спане на чешмата западно от Вежен и слизане на Антон. Ако те интересува, ще ти го пратя.

Маазата

Нямам идея как е, пълен аматьор съм, позволявам си да влизам по-навътре само с някой, който знае какво прави. Smile
Вто Окт 19, 2010 4:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Апропо, някой знае ли този изоставен военен път за какво всъщност е правен. Защото знам че са го зарязали, а обек някакъв не знам да е имало, не съм и виждал следи. Ходил съм го целия и после до седловината пред Корфийски крачол, нищо не си спомням да има особено.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Окт 20, 2010 11:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Tonysd



Регистриран на: 01 Юни 2009
Мнения: 105
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Дали не е замислен като алтернативен път на Беклемето - Кърнаре?
Сря Окт 20, 2010 7:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Отговорете с цитат
и аз искам да знам за пътя. като отивах към водопада стана ми по-интересно за какво беше тоя път, отколкото да видя водопада. но все пак нямах време да видя къде свършва.
все пак асфалтов път в планина.... не е лесна работа. а е толково изоставен Sad
Чет Окт 21, 2010 8:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Евгени



Регистриран на: 22 Авг 2008
Мнения: 56
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Кратък разказ с идея и за втория ден, но да спомена отново, че Джафардере си е трудничко и сравнително опасно за ходене място.

_________________
http://evgeniyonkov.blogspot.com
Чет Окт 21, 2010 9:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
тихомир томанов



Регистриран на: 24 Сеп 2010
Мнения: 295
Местожителство: карлово

Мнение Отговорете с цитат
Това не е военен пьт.Допреди години имаше складова база на ВМЗ там.
Пет Окт 22, 2010 1:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov