ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Вашите постижения

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Вашите постижения
Автор Съобщение
Spoke



Регистриран на: 20 Окт 2010
Мнения: 27
Местожителство: България

Мнение Вашите постижения Отговорете с цитат
Тук моля всеки от вас да напише кои български върхове е изкачил, а ако разкаже и малко повече за това никой няма да му се разсърди. Laughing

_________________
"Giving up,doesnt allways mean you are weak...
Sometimes it means,you are strong enough to let go..."
Съб Окт 23, 2010 2:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Чак пък "постижения". Twisted Evil Темата ти как да кажа...е безсмислена.Още повече пък за български върхове.
Кво сега-ша си мерим пишките ли?Возил съм се и на самолет и на хилихофтер.Демек минавам и Еверест,като височина.
А в момента си варя такава хубава греяна ракия,че 2 чашки и си на геостационарна орбита.
Па ако знаеш колко каки съм възкатерил. Laughing

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Съб Окт 23, 2010 6:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Тъй е, Балканджия, но все пак - Сопот - Добрила - Беклемето, вятър 20+ м/с СИ, снеговалеж и мъгла, -3 -5. Приятен преход, само че беше планиран до Козя стена като план А. План Б - отидох на Беклемето. Мисля, че Ботев, Вежен и много други могат да са качествено предизвикателство.
Съб Окт 23, 2010 7:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Предизвикателство към какво,и към кого Question Качвал съм Карловския Купен във върла градушка...слизал съм от Добрила с раница за 45минути до Сопот....тичал съм гол по слипове в градушка-щото всичката останала дреха беше излишна-толкоз беше подгизнала след идеята ми да сложим един найлон от дъждобран на четала между два клона и да се крием под него.Е да ама по едно време найлона натежа от градушката и ми се изля във вратът. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil ....тровил съм се с гъби посред нощ без да има хижа наблизо и без да я знам аджеба къде е въобще най-близката и как се отива до там....слизал съм си от Балканя с апандисит....падала е мълния на 20метра от мене-резултата-паднах по очи и после половин час гледах шарени кръгове и ушите ми пищяха...виждал съм мечка...дразнил съм мечка минаваща наблизо,като съм вдигал на високо да го подуши един шиш с препечена биренка,сочил съм и и един отворен буркан със сладко от ягоди-е така и не дойде а си ни заобиколи мирно и кротко...Амбарици,Ботеви и Кадемлии-де що има тръпчинка в Централна Стара съм я качвал-всичките съм ги минавал и в припеци и в снегове и в кво ли не време...И кво от туй че съм ги правил всичките тия неща Question
Най-голямото предизвикателство е човек да се изправи срещу самия себе си Exclamation

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Съб Окт 23, 2010 8:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Laughing А всъщност каква ти беше целта с мечката - искаше да я нахраниш ли?
Съб Окт 23, 2010 10:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Намали ракийката Smile
Все пак в сняг има какво интересно да се прави. Аз пък си хванах мълнийка на 10 м. Нищо не стана, бях до една мачта. Беше красиво
Съб Окт 23, 2010 10:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Не,искали сме съвсем целенасочено да я дразним.Не да я видим-мечка сме виждали достатъчно много пъти(до тая случка по смътни спомени поне 2-3 пъти),а съвсем съвсем целенасочено да я дразним.Затова и сме застанали точно на вървище на което се виждат много пресни следи от мечка и към 2ч. нощес пущината намина.Все пак сме били лапета тогава по на 17-18години.И за нас беше голяма работа после да се фукаме какви екстрийм преживявания сме имали и т.н. и т.н.(нещо към което междувпрочем бие и тази тема).
Въобще-виждал съм всякакви добичета из балкана-всичко що расте,броди,лази и т.н. в Стара Планина без значение растение или животно съм го виждал.Сърни,елени,мечки,вълци,лисици,чакали,всички видове хвърчопланести кривоклюнести(включително орел от 2 метра,който така и не можах да определя точно какъв вид е),змии и всякакви странни бръмбари,насекоми и растения(повечето от които не ги знам и какви са)....Изключая глиган.Виждал съм ровено от глигани много пъти,но самото животно-никога.Въпреки че ми е мерак да видя.
Колкото до мълниите-последното нещо което бих казал е че е красиво.Няма нищо красиво в това да се почувстваш все едно че някой те е ударил с талпа във вратът,да паднеш по очи и после да гледаш половин час шарени кръгове,като електроженист от Зимбабве и ушите да ти пищят.А разстоянието въобще не съм и целил да го меря.Премерих го после,след като се укроти времето по простата причина че помня че бях точно на пътеката и помня къде точно на нея бях,а мълнията се беше изтърсила върху една паметна плоча.То си и личеше щото един винкел дето стърчеше върху плочата се беше постопил и поскъсил. Twisted Evil Мълнията е красива само на снимка Exclamation Idea
А колкото до ракията-в написаното по-горе няма нищо преувеличено-койт ще да вярва,койт ще да не вярва.Насила не карам никой.Скитам по тия балкани от 20години редовно.Живея на 200метра от планината.Бизнеса ми е такъв че днеска ако ми скимне или е хубаво времето-хуквам-без да ме бърка делничен ден ли е или почивен,сутрин ли е или вечер,без да чакам някой да ми разписва книжката за отпуска и т.н. щото сам съм си шеф,имам и работници дето винаги могат да свършат това което трябва докато ме няма за ден,за два,за четири...Та с две думи казано-най-нормалното нещо е когато ходиш много да са ти се случили и много неща.

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Нед Окт 24, 2010 11:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Мълнията е много красива на живо. Ако я погледнеш точно отдолу и е отвесна, се вижда като спирала. Аз такава видях.
А това че те е треснала, говори, че си се напъхал някъде, късето не ти е мястото. Това за мен не е предизвикателство, а грешка.
Предизвикателство е да се подготвиш и да контролираш нещата, не да си пробваш късмета. Напоследък незнанието на това е популярни из Бг. Всеки, който се напъха в рискова ситуация, се хвали как преодолям предизвикателство, а всъщност е минал между капките.
Зимата в нашите планини си е сериозно нещо. Времето е нестабилно и динамично, затова.
Нед Окт 24, 2010 7:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Не ме е треснало.Иначе сега нямаше да пиша тук.Просто падна на 20 метра.А колкото до това-
Цитат:
А това че те е треснала, говори, че си се напъхал някъде, късето не ти е мястото. Това за мен не е предизвикателство, а грешка.

В Средна Стара планина,а и въобще в Стара планина,знаеш много добре времето какво е,колко бързо се променя изневиделица и какви трескавици и градушки се сипят,а преди 10 минути е пекло слънце.
Тръгвал съм при идеална прогноза,слънце пече та се сцепва,небето синьо,никъде едно облъче.Горе сядаме да ядем на припек и след 20 минути вече са се настанили ония убавите черни облаци и почва град.
Тръгвал съм при отвратителна прогноза,небето тъмно кат катран и за 4 дена не капна нито капка-мръщи се,мръщи се па спря,па пекна и слънце даже...
Въобще в тази планина е малко въпрос на късмет.За това нещо "подготвеност" няма.Ако искаш да си 100% сигурен-трябва просто да не ходиш.
Даже за сезона за който говориш-зимата-е в пъти по-добре щото още тръгвайки си знаеш че горе е лошо времето,просто защото е зима и няма как да не е.

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Нед Окт 24, 2010 7:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Прав си, не се знае знае ли се. А гръмовете са мн забавни, но те пък никак не се предсказват и са опасни.
Да видим тази зима какви забави ще ни предложи Smile
Нед Окт 24, 2010 11:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
здавейте

според мен тази тема е безмислена....... няма да се обосновавам.... Smile

позрави
Пон Окт 25, 2010 12:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Оцеляването в яка лятна гръмотевична буря си е постижение. Ще я помня цял живот! Беше по лятната х.Добрила-х.Амбарица. Добих някакъв страх от това, но е за добре.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Окт 25, 2010 7:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov