ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Wallking the Alps
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Алпи Предишната тема
Следващата тема
Wallking the Alps
Автор Съобщение
o3one



Регистриран на: 28 Май 2009
Мнения: 10

Мнение Отговорете с цитат
Страхотно преживяване. Наскоро и аз посетих кътче от това пътуване - района на Гринделвалд.
Ubersoldat, каква обработка със софтуер извършваш на снимките си? Притежават страхотно излъчване, рядко срещано за любителски снимки.
Чет Май 28, 2009 6:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ubersoldat



Регистриран на: 08 Мар 2008
Мнения: 41

Мнение Отговорете с цитат
o3one написа:
Страхотно преживяване. Наскоро и аз посетих кътче от това пътуване - района на Гринделвалд.
Ubersoldat, каква обработка със софтуер извършваш на снимките си? Притежават страхотно излъчване, рядко срещано за любителски снимки.


Принципно използвам само Lightroom и Photoshop, но нещата не винаги опират само до обработка.
Lightroom го използвам по-скоро за каталог и базови корекции, а Photoshop за обработка, оразмеряване и т.н.
Пет Юни 05, 2009 4:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
o3one



Регистриран на: 28 Май 2009
Мнения: 10

Мнение Отговорете с цитат
Опа, изразил съм се доста свободно и неподготвен. Разгледах ти сайтовете Ubersoldat, явно си про фотограф и планинар. Oops Книгата в Блърб ми харесва, въпреки че видях някои от снимките вече тук. Very Happy

Поздрави,
Оз.
Съб Юни 13, 2009 9:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
BateBorko



Регистриран на: 01 Авг 2008
Мнения: 318
Местожителство: Враца

Мнение Отговорете с цитат
Много полезна тема!
Прекрасни снимки и панорами!
Поздравления за автора!
Подобни пътеписи и снимки са гордост за всеки планинарски форум (сайт).
Още веднъж похвала за автора!
Нед Юни 21, 2009 5:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
o3one



Регистриран на: 28 Май 2009
Мнения: 10

Мнение Отговорете с цитат
http://photo-trekker.blogspot.com/2009/06/gridelwald-icons.html
Долината на Гринделвалд през моя обектив. Smile
Нед Юли 12, 2009 9:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ubersoldat



Регистриран на: 08 Мар 2008
Мнения: 41

Мнение Отговорете с цитат
o3one написа:
http://photo-trekker.blogspot.com/2009/06/gridelwald-icons.html
Долината на Гринделвалд през моя обектив. Smile


Снимката е много добра. Браво. Разгледах ти блога имаш доста хубави неща.
Пет Юли 17, 2009 9:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
На мен също ми хареса!

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Юли 17, 2009 4:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Sinanitsa



Регистриран на: 11 Юли 2008
Мнения: 47
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Благородно ти завиждам за всичко което си видял!
Снимките са много,много готини Clap

_________________
Sinanitsa
Пет Юли 17, 2009 5:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
o3one



Регистриран на: 28 Май 2009
Мнения: 10

Мнение Отговорете с цитат
Следвайки батко Ubersoldat Very Happy си завлякох туловицето към още едно място споменато в тази тема - Цермат и тоблероновския Матерхорн.


Нещо не се оправям да сложа снимката тук: http://photo-trekker.blogspot.com/2009/08/zermatt-switzerland.html


Последната промяна е направена от o3one на Пет Авг 14, 2009 4:15 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Авг 14, 2009 4:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
o3one



Регистриран на: 28 Май 2009
Мнения: 10

Мнение Отговорете с цитат
raskoll написа:
сигурно и с един поларизационен филтр, нали? Smile


И аз мислех, че ще трябва, но на 2000м и повече няма нужда дори. Снимаш си на f16 и 1/400сек. без никакви грижи. А пол ефекта си е по-добър и от Hoya Very Happy
Пет Авг 14, 2009 4:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Голяма красота! ръкопляскания

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пет Авг 14, 2009 4:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
ubersoldat



Регистриран на: 08 Мар 2008
Мнения: 41

Мнение Отговорете с цитат
o3one написа:
Следвайки батко Ubersoldat Very Happy си завлякох туловицето към още едно място споменато в тази тема - Цермат и тоблероновския Матерхорн.


Нещо не се оправям да сложа снимката тук: http://photo-trekker.blogspot.com/2009/08/zermatt-switzerland.html


Браво, много готини снимки - имал си късмет да снимаш Матерхорн без облаци Smile. Интересно ми е от къде точно си снимал Кастор и Полукс на долната снимка ? От ледника под Брайтхорн или от някъде от последната станция на лифта ? Изглежда снимано от по-високо.

Тия дни като остане време ще сложа пак малко снимки Smile
Пон Авг 31, 2009 9:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
o3one



Регистриран на: 28 Май 2009
Мнения: 10

Мнение Отговорете с цитат
Ubersoldat, от платформата на Клайн Матерхорн за посетители. То си е височко там, както знаеш Very Happy (3883м). Просто нямам подходящото оборудване за качване до Брайтхорн. Твоите снимки от там са уникални (за мен поне). Неприятното беше на другия ден, когато се качих до Горнерграт, и на слизане не се получи добър кадър на отражението на Матерхорн в Рифелзее. Предполагам, това е още една причина да се върна там. Wink
Нед Сеп 20, 2009 10:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ubersoldat



Регистриран на: 08 Мар 2008
Мнения: 41

Мнение Отговорете с цитат
o3one написа:
Ubersoldat, от платформата на Клайн Матерхорн за посетители. То си е височко там, както знаеш Very Happy (3883м). Просто нямам подходящото оборудване за качване до Брайтхорн. Твоите снимки от там са уникални (за мен поне). Неприятното беше на другия ден, когато се качих до Горнерграт, и на слизане не се получи добър кадър на отражението на Матерхорн в Рифелзее. Предполагам, това е още една причина да се върна там. Wink


Връщане и аз съм запланувал Smile просто има страшно много за снимане там, да не говорим за ходене и катерене.
Чет Окт 08, 2009 10:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
Невероятни снимки.
Нед Окт 24, 2010 1:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Алпи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Страница 6 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov