ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Януарско пиринско в три части - 3 - Безбог и Полежан
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Януарско пиринско в три части - 3 - Безбог и Полежан
Автор Съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Януарско пиринско в три части - 3 - Безбог и Полежан Отговорете с цитат
След като се върнахме на Папазчаир, събрахме дисагите обратно в пасата на Емо и поехме към Неврокопъ да оставим Speedy. Оттам хванахме посока Добринище и хижа Гоце Делчев. За късмет пътя към хижата беше проходим, Емо се справи добре със заледените участъци и нейде към 20:30 бяхме на хижата. Хижарят беше любезен човек, напалил добре печката, вътре беше баня. Да не казвам най-топлата хижа, до която съм припарвал досега Smile

Сутринта се излюпихме към осем и нещо. Лифтът тръгваше къмто 9, такса 10 лева двупосочно. Няма не искам в обратната посока, плащаш си като поп. Лакоми задници са тия, нямат наяждане... Както и да е, върховете наоколо скоро разкараха негативните емоции - планината няма равна в това отношение Smile

Закуска в х. Гоце Делчев. Яки плакати и табла има по стената ...


Десилица, гледка от х. Безбог ...


Събрахме се до хижата и поехме по една стара следа от борд посока рида между Безбог и Безбожка тумба. Клека беше затрупан догоре и не беше пречка за ходенето. До рида е долу-горе 15 минути. Оттам до връх Безбог иде около 50-на минути със снимането и почивките. Ридът беше пооголен от вятъра, та се ходеше
сравнително леко. Както и да е, скоро бяхме на Безбог. Това ми беше сефтето на мене - винаги съм подминавал Безбог като бързия влак покрай селската гара. Изпуснал съм явно - гледката от върха е панорамна и си струва бъхтането.

Рила и в. Мусала, на една ръка разстояние ...


От Безбожка тумба към в. Безбог ...


Хижата и езерото от в. Безбог ...


Гледка към Стара планина, познавачите ще кажат какво се вижда ...


Сиврия и главното било на юг. Папазгьол спи ...


Полежан от Безбог ...


и пак ...


Боздаг в Гърция. Вдясно от планината, в далечината - о-в Тасос


Голямото Кременско езеро. В далечината на заден план между Кушница и Сминица планини - планината Атон (малкото триъгълниче в мъглите) ...


Сиврия, Джано и Ченгелчал


Родопи - вижда се кулата на Снежанка и Перелик


Поздрави от в. Безбог. Там ни пра бая виелица ...


Полежан в цялата си мощ


... и Ушиците до него


Южният склон на Безбог беше сравнително гол, та се спуснахме леко към седловината посока Полежан. Пътят нагоре беше много лек предвид грандиозните гледки към острите пирински чукари. Когато умът се диви на планината, краката вървят сами - се оказва Smile

Поглед към солидната снежна козирка на Демиркапия, долу Папазгьол


Джангал и Момини двори, трудно ще да е минаването оттам сега ...


Нейде следобедно стигнахме върха и се размазахме там за дълго. Радвахме се на гледките, снимахме, броихме върховете наоколо и прочее. Времето си беше като за урок по география на България и съседните ни държави. Никси - рожденик беше човека - беше изпаднал в Сатурнова дупка дето вика Емо - та реши да пообиколи съседните чукари. Докато ние зяпахме наоколо, той се пусна до Малкия Полежан, оттам до Газей, първия връх от Ушиците и обратно към Полежан. Яко кръгче в негов стил Smile Вятърът горе не ни даде да го дочакаме, пуснахме се обратно надолу. Разнообразихме връщането като минахме през Безбожкия превал и теглихме един тегел току през замръзналото Безбожко езеро. Голяяяяяяяям кеф Smile.

Катето на Полежан. Отзад е повечето Пирин Smile


Никси слиза към Малкия Полежан


Валявишки циркус - Джангал, Момини двори, Каменица. Оня ден бяхме там ... Smile


Никси към Малкия Полежан


Башлията и Бъндеришки чукар зад Типиците


Тодорка, Вихрен и Кутело


В далечината - Олимп по траверса към Солището и в. Кельо.


Главното било след Джано. Някои неправилно го наричат Дебели рид ...


Папазгьол под леда. Изкушава ме една зимна разходка до острова на езерото ...


Газей, Типиц, Муратов връх и Гредаро. Ако се вгледате в основата на Газей ще видите познатата фигура на Никси Smile


На Полежан, квартет - от л. на д. Емо, Стефчо, Катя и аз. Добра компания си имаме отзад, а? Smile


в. Безбог от Полежанско


Финално - Папазгьолския циркус и едноименното езеро


Някак си не ми се тръгваше от планината, та реших да бъхта още час и кусур пеша надолу до хижа Гоце Делчев. Тоя зор се изплати все пак де - намерих Високата ела, едно от двете дървета - природни забележителности в Пирин. Вижте го като имате ходене в района - намира се на 15 минути от хижа Гоце Делчев нагоре по пистата, има табелка и отбивка вляво, ходи се още 5-10 минути по нея.


Последната промяна е направена от dido на Съб Авг 21, 2021 11:56 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Чет Яну 24, 2008 12:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат

Кърти мивки просто.

_________________
Който пие бира не умира!
Чет Яну 24, 2008 12:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
браво, бе, човек Very Happy
доволна съм от снимките, да Very Happy
общата на Полежан ми пълни душата Wink
от мен снимки - по - късно, че не успявам с твоето темпо ..
Чет Яну 24, 2008 12:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Da Luz



Регистриран на: 30 Окт 2007
Мнения: 60
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз не съм фотограф, ама щом Дидо вика:

- Хубави са ти снимките като ти казвам, бе.


http://picasaweb.google.com/emil.todorov/2008011821Pirin - тук са и трите маршрута

_________________
www.bgmountains.org
Чет Яну 24, 2008 2:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Malama



Регистриран на: 03 Окт 2007
Мнения: 173
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Панорамите от Полежан са възхитителни. Чудя се как сте успели да се откъснете от тая красота и да си тръгнете! Smile
Чет Яну 24, 2008 11:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Cool Cool Cool Cool
Чет Яну 24, 2008 12:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
windrider



Регистриран на: 24 Яну 2008
Мнения: 41
Местожителство: София, Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Мразя безработнитеееееееееееееее...!!! Wink Wink Wink

Абе то бива снимки, то бива чудо, имайте милост към нас - работещите...

Поздрави: Ачо

_________________
Животът е такъв, какъвто си го направиш!!!
Чет Яну 24, 2008 1:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
здравей, Ачо Very Happy
ми да ти кажа, аз не съм безработна, пък си спретнах 4 дена за Пирин Wink
нали знаеш, мекара е важен за много дейности ...
Чет Яну 24, 2008 1:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Jores



Регистриран на: 23 Юли 2007
Мнения: 42

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
... Отзад е повечето Пирин ...

Добре казано ! Cool
Отново едно "Евалата" от мене !
Чет Яну 24, 2008 2:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Брей, двете високи снимки с фигурката са жестоки! Shocked Дидо, обясни как си ги правил, единични кадри ли са или вертикални панорами?
Чет Яну 24, 2008 2:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
А, няма панорами бе, всичко е единични кадри, 100 мм обектив.
Чет Яну 24, 2008 2:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
windrider



Регистриран на: 24 Яну 2008
Мнения: 41
Местожителство: София, Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Kat написа:
здравей, Ачо Very Happy
ми да ти кажа, аз не съм безработна, пък си спретнах 4 дена за Пирин Wink
нали знаеш, мекара е важен за много дейности ...


Знам знам, но при работен режим 5 на 2 + дипломна работа, остава само да се тюхкам и да чакам следдипломния си период Wink

Какъв купон ще се случи тогава, не е истина... Но дотогава - налягане на парцалките, от време на време кашкавален туризъм и т.н. Едните сбирки ми останаха само, срамота Rolling Eyes

_________________
Животът е такъв, какъвто си го направиш!!!
Чет Яну 24, 2008 3:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Друм



Регистриран на: 24 Яну 2008
Мнения: 203

Мнение Отговорете с цитат
Поздравления и от мен! Страхотни преходи при страхотно време! Smile Снимките са трепач.
Чет Яну 24, 2008 5:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
При тая яка видимост, нямаше как да не се изпраскат такива кадри.Smile

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Чет Яну 24, 2008 6:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
и тъй....
последният ден остана... падна се понеделник, ден ден на Никси Very Happy
уж сутринта да му дърпаме ушите и кой знае още какво за рд-то, но него го нямаше в нашата стая.. странна работа.. хареса си Никси друга стая и нанка там, пък ние си мислехме, че е от виното Laughing
__________________________________________

айде снимките сега...
Малките съм ги направила маалко по-големи от досегашните, щото онези нямаха много вид..

Качваме Безбог от към Тубмата:


гледки има, няма как


Вятърът малко ни изненада, но не се отказахме, не беше и студено


Малко от тумбата, малко от Ушиците..




Емо и Стефчо


Никси


30 м до вр. Безбог


На върха - Никси и Полежан


и самият Полежан


Емо бърза нагоре.. тоя ден май му писна да изостава.. Wink


Друг поглед към Полежан


Стефчо, Дидо и Никси зяпат.. каквото има, а то е в изобилие Very Happy


Ей го де е върха


Нагоре... имаше полузаровени следи от скорошно минаване...


Рила...


Познатите герои... върха е близо...


и цветно




Вече на върха, Никси е далеч напред, виждат се Стефчо и Дидо--


Пак те, в компанията на много върхове..


Още гледки отгоре - при Дидо..

На слизане - на едно място вятъра се усили.




На връщане - от Безбожкия превал, видяхме замръзналото езеро и хижата. Светлината падаше много хубаво






и тъй, това е краят, но само за тези 4 дена..ето, вече няколко дена ми е криво, че се прибрахме.. но засега няма как.
Относто ч/б-те снимки, не ми стояха добре цветни, нямаше много фокус, апаратчето толкова си може, разбира се, ама аз не можах да се примиря, та затова. Малко са
тъмни, може би някои от спътниците ми няма да се познаят, та затова съм написала кой кой е Very Happy

тъй. Хайде до скоро дъра-бъра
Пет Яну 25, 2008 12:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov