ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Над Бистрица- 17.10

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Над Бистрица- 17.10
Автор Съобщение
andimit



Регистриран на: 19 Юни 2007
Мнения: 284
Местожителство: София

Мнение Над Бистрица- 17.10 Отговорете с цитат
Здравейте!
Ето нещо от днес над кв. Бистрица, по реката към Алеко.
http://andimit.snimka.bg/mountain/nad-bistrica-17-10.542098.21067871
Всичко най!
Нед Окт 17, 2010 6:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bobi_bgd



Регистриран на: 12 Юли 2010
Мнения: 60
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Привет!
На една от снимките се вижда, че счупения мост си е все така счупен. През лятото беше лесно, сега как се минава реката там? Сподели опит, моля Smile
Чет Окт 21, 2010 1:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
andimit



Регистриран на: 19 Юни 2007
Мнения: 284
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравей!
Реката беше доста буйна и минаването е малко зор, но като се подпирахме на счупения парапет и по остатъците от моста се минаваSmile
Успехи!
Вто Окт 26, 2010 7:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ea



Регистриран на: 07 Окт 2010
Мнения: 11
Местожителство: Пловдив - София

Мнение Отговорете с цитат
Колко е горе-долу разстоянието между с.Бистрица и х.Алеко в часове? И знаете ли дали пътят е добре маркиран,защото не познавам маршрута,а ми се иска да поизляза към Витоша тези дни. Very Happy
Пон Ное 01, 2010 1:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
andimit



Регистриран на: 19 Юни 2007
Мнения: 284
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Kато време е към 2- 2:30ч. и пътеката е отлично маркирана.
Проблемен за минаване е само горепосочения участък, но с повече внимание е о.к.
За мен винаги е най- голям зор да хванв началото на пътеката от Бистрица- от център се държи лявата улица докато излезнеш на табелите Парк Витоша- натък лесноSmile
Успех!
Чет Ное 04, 2010 6:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ea



Регистриран на: 07 Окт 2010
Мнения: 11
Местожителство: Пловдив - София

Мнение Отговорете с цитат
andimit написа:
Kато време е към 2- 2:30ч. и пътеката е отлично маркирана.
Проблемен за минаване е само горепосочения участък, но с повече внимание е о.к.
За мен винаги е най- голям зор да хванв началото на пътеката от Бистрица- от център се държи лявата улица докато излезнеш на табелите Парк Витоша- натък лесноSmile
Успех!


Мерси Very Happy още този уикенд отивам.
А в колко е последният автобус от Бистрица към София?
Чет Ное 04, 2010 9:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
andimit



Регистриран на: 19 Юни 2007
Мнения: 284
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
За съжаление напоследък все с колаSmile
...но мисля, че авт. 98/ от Железница до Хладилника/ се движи до 22:00, а ти май ще се нуждаеш от авт. 66 от Алеко на долу- сега с този къс ден със сигурност ще има автобуси!
Всичко най!
Чет Ное 04, 2010 10:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Vicky



Регистриран на: 09 Ное 2010
Мнения: 127
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз пропуснах хубавото време през последните почивни дни, но смятам тази неделя да наваксам (само се моля за сухо време). И точно съм се насочила към маршрута Бистрица-Алеко и тази река ме попритесни, защото ще съм и с други хора-нали не е твърде непосилно преминаването (не искам после да ме линчуват)? А също така четох, че има 2 варианта за маршрута-покрай 2 различни реки-единият бил по-лек от другия. Какво мислите по въпроса?
Вто Ное 09, 2010 11:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ea



Регистриран на: 07 Окт 2010
Мнения: 11
Местожителство: Пловдив - София

Мнение Отговорете с цитат
Vicky написа:
Аз пропуснах хубавото време през последните почивни дни, но смятам тази неделя да наваксам (само се моля за сухо време). И точно съм се насочила към маршрута Бистрица-Алеко и тази река ме попритесни, защото ще съм и с други хора-нали не е твърде непосилно преминаването (не искам после да ме линчуват)? А също така четох, че има 2 варианта за маршрута-покрай 2 различни реки-единият бил по-лек от другия. Какво мислите по въпроса?


Не знам по-горе за кой мост става въпрос,може би сме минали по различни пътища,но когато бях там преди 3 дни нямах никакви проблеми - маршрутът е лек и приятен.Не мисля,че има от какво да се плашат твоите хора Very Happy
Вто Ное 09, 2010 8:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
andimit



Регистриран на: 19 Юни 2007
Мнения: 284
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Има два пътя за Алеко- по двете реки, Бистрица/на ляво от центъра / и Янчовска/от центъра в дясно и излиза в началото на Витошко лале/.
Лично аз харесвам повече този по р. Бистрица/ от където са и снимките/ - минава се покрай красиви водопади и резервата Бистришко бранище- малко е по- дълъг, но си заслужава.
Не се притеснявай за разрушения мост- ние го минахме когато реката беше най- буйна, сега ще е значително по- лесно.
Успехи!
Вто Ное 09, 2010 8:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Vicky



Регистриран на: 09 Ное 2010
Мнения: 127
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Направихме си днес много приятна разходка-планът беше да хванем пътеката през Бистришко Бранище, но така се случи, че хванахаме тази през Лалето, а после от Алеко слязохме пеша до Драгалевци : )) Хубав ден!
Нед Ное 14, 2010 8:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov