ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Комините (есенно)

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Комините (есенно)
Автор Съобщение
innamorata



Регистриран на: 08 Мар 2010
Мнения: 19

Мнение Комините (есенно) Отговорете с цитат
Беше един от онези закъснели летни дни. Стояхме в едно заведение и си бъбрехме, когато съвсем случайно ми хрумна да си направим разходка някъде (мен вече не ме свърташе в големия град). Последва въпросът: "А, къде?", а аз се замислих известно време и уверено отговорих: "Ами, на Комините!". И така, без да съм сигурна как точно се стига и колко време ще ни отнеме, поех задачата да ги кача на Комините. Прибрах се, погледнах горе долу маршрута и стегнах раницата за сутринта...

Започнахме изкачването от Драгалевци. Качихме се до лифта и от там хванахме пътечката за Бай Кръстьо. Всичко вървеше добре и се справях идеално със задачата на водач, докато... не изгубихме маркировката. Аз запазих самообладание и продължихме напред в търсене на маркировката. Походихме, порадвахме се на есента и след известно време успяхме да намерим пътечката, която ни трябваше (тази, която минава като серпентина покрай лифта). Е да, наложи се да повървим (лазим) малко по тази, която се пада точно под лифта, но важното е, че намерихме пътя.

Стигнахме Бай Кръстьо и седнахме да си починем и да хапнем. От там излязохме на пътя и на завоя хванахме пътечката за Комините. Много приятна и лежерна, точно като за разходка. Цветовете на есента бяха навсякъде. За около половин час стигнахме до Комините. Внушителна гледка. Имаше ентусиасти, които ги катериха по трудния начин. Започнахме да ги изкачваме и нямахме търпение да видим гледката от горе. Естествено си заслужаваше усилията.

И така стояхме горе и просто се наслаждавахме на хубавото време.
Слънцето започна да залязва и беше време да се връщаме.


Към снимките и блога
Нед Ное 21, 2010 5:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jordy



Регистриран на: 13 Авг 2009
Мнения: 330

Мнение Отговорете с цитат
Хубави снимки.
Нед Ное 21, 2010 6:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Хубавите есенни дни са чудесни за подобни разходки. Както да го гледа човек, са по-добър начин за прекарване на времето, отколкото кисненето по заведения.
Поздравления!

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пон Ное 22, 2010 9:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
innamorata



Регистриран на: 08 Мар 2010
Мнения: 19

Мнение Отговорете с цитат
Speedy написа:
Хубавите есенни дни са чудесни за подобни разходки. Както да го гледа човек, са по-добър начин за прекарване на времето, отколкото кисненето по заведения.
Поздравления!


Абсолютно съм съгласна Very Happy
Пон Ное 22, 2010 11:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov