ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Витоша - Белчова скала, Ярловски купен, Безименен, 03.02.08

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Витоша - Белчова скала, Ярловски купен, Безименен, 03.02.08
Автор Съобщение
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Витоша - Белчова скала, Ярловски купен, Безименен, 03.02.08 Отговорете с цитат
Тия дни почивни, 2 и 3 февруари се падаха, нямах твърде време за ходене нанякъде. Затова ми хрумна една идея за малко ходене, ей така, колкото да вдишаме малко чист и студен въздух. И така, в 5 ч. хората спят, ние тропаме Very Happy Хапнахме на бързо, помотаване и хайде, беж към спирката на Плиска. Беше след 6 ч, когато застанахме чинно и загледахме минаващите на рядко автобуси, дали и нашия не е сред тях. Браво, че бу-то дойде на време, та успяхме да хванем и 69 за към Железница. Когато слязохме на последната му спирка, на изток вече розовееше. Голям мерак ми беше да снимам тоз изгрев от по-високо, но въпреки това изобщо не се забързахме. Голямо размотаване и щракане падна / няма да ви показвам всички снимки обаче Wink / та до з-н Синята стрела стигнахме към 9.30. Не знам тоя маршрут за колко време се минава, но мисля, че ние се оляхме. Laughing

Небето, преди да изгрее слънцето:


Първи слънчев лъч:


Снегът по високото над нас розовееше и сияеше, отгоре небето синееше... страшни контрасти, леле. След изгрева, лъчите на слънчо директно огряха склона над нас. Между него и растителността се намира т.нар. местност "Казана".


Заради маранята, Рила не се виждаше особено добре, а само като силует.


Попова капа, Купена, Ловница, Злия зъб, Орловец, Петлите, Мальовица:


По-нагоре имаше доста снежни и безснежни петна, ето едно от тях:


Ходенето по снега не беше много приятно - беше кашкав, с малка коричка отгоре, та ходенето много не спореше, от гледна точка на бързината. Силно се надявахме да се оправи по-нагоре.


Някакво бодилче се подава от снега:


И тъй, около 9.30 бяхме на Синята стрела. Ето го местенцето:


В стария заслон, спяха две момчета, успяхме да ги събудим с нашите приказки. Laughing
Разприказваха се те, имаха намерение да тръгнат към Черни връх, не знам, обаче, кога са го направили, до Ярловски купен не видяхме никой да върви след нас Very Happy
Тъкмо тръгвахме, и пристигна един възрастен турист, с който си разменихме 2 приказки. Тръгнахме през гората, там снега беше по-малко, да не се морим един вид Very Happy Не бяхме изминали и 100 крачки, когато ни настигна звук на флейта / може и кавал да е било, аз не ги различавам/ Спряхме да послушаме.. Според мен, възрастният чичо се радваше на времето и възможността да посвири. Ако знаехме, щяхме да поостанем долу Very Happy
По-нагоре, пак яваш-яваш, стигнахме до Белчова скала. Според часовника, времето доста беше напреднало и трябваше да побързаме, ако исках да се прибера и изкъпя преди 16 ч. Преценихме, че за 1 ч ще стигнем Ярловския купен, ако не се помотваме и снимаме. Поехме директно нагоре. Подминахме т.нар. връх Шаро Wink Нагоре се вървеше добре, не затъвахме и снега не беше много фирнован. Благодарение на това условие, успяхме да си изпълним програмата. Иначе... не ми се мисли Very Happy
На Купена стигнахме 10 мин след времето, в което бяхме определили да сме там Laughing
Горе захладня, Райчо се скри зад някакви облаци и не стояхме много горе, колкото да си поемем дъх за 2 мин. И хайде към Безименния, който се пада на югозапад от х. Академика. Между двата върха на платото вече едвам се ходеше, та стъпвахме на ръбовете на обувките.
По-лошо беше слизането към Академика. Котки си трябваха, ама ето, сутринта не ги взехме.Долу едно от скиорчетата, които се учеха, явно не беше от София, ни попита от къде идем и на колко км е хижата, хаха. Май го разочаровахме, като му казахме, че натам няма хижа Smile
Надолу стръмно, киша, навалица, кал.. нищо интересно


Последната промяна е направена от Kat на Пет Апр 18, 2008 5:44 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Фев 05, 2008 11:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Брей че хубави изгреви! Да им се не нарадва човек. ръкопляскания Mr. Green

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Вто Фев 05, 2008 11:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Друм



Регистриран на: 24 Яну 2008
Мнения: 203

Мнение Отговорете с цитат
Ей тая част на Витоша ми е най-любима(на юг от Черни връх). А заслон С.стрела ми е като втори дом. Много ми е скъп този район там, в него съм проходил като планинар. Така е, много красота можеш да видиш там, а при хубаво време прегръщаш Рила.

Поздрави Very Happy
Вто Фев 05, 2008 5:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6377

Мнение Отговорете с цитат
Браво, днеска по обяд ми се разминаха снимките, ама сега ги гледам - чудесни са Smile
Сря Фев 06, 2008 1:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
дъра-бъра Croc
Сря Фев 06, 2008 9:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov