ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Нова книга за с. Парил и планината Славянка (Алиботуш)

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Нова книга за с. Парил и планината Славянка (Алиботуш)
Автор Съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Нова книга за с. Парил и планината Славянка (Алиботуш) Отговорете с цитат
Да направя малко реклама аз.Smile

Село Парил и Славянка планина – така е озаглавена наскоро излязлата книга на Атанас Киселов, познат в гр. Неврокоп като любител на природата, учител и заклет турист. В нея той ни разкрива множество забравени неща за миналото и настоящето на малкото планинско селце Парил, откъдето са родовите му корени. Книгата ни представя увлекателен разказ за селото – поминък, битова архитектура, обичаи, революционни, църковни и просветни борби на населението. Изнесените факти са подкрепени с богат архивен материал. Целта на автора е да запознае потомците на старите парилчани с наследството оставено от дедите им.
Втората част на книгата е посветена на планината Славянка (Алиботуш). За разлика от писаното досега в литературата, авторът представя своя научен поглед, и този на местните хора върху тази интересна планина. Тук читателят ще открие интересни и неизвестни за него факти свързани със Славянка. Те са свързани с географията, геологията, уникалната флора и фауна на планината изложени на достъпен език. Интерес представлява и подледът върху имената на Славянка. Нещата са доста по-различни от това в картите. В края на книгата авторът дава и кратко описание на маршрут до някои от най-привлекателните места в Славянка.

Книгата не зная как ще се продава освен от самия автор. При мен има също доста бройки, така че някой ако проявява интерес може да го уредя като се видим. Книжлето е 64 стр. и струва 3 лв.

Аз да се похваля, покрай другите ми неща на главата, се "наложи" да набирам ръкописа и да направя оформлението на книгата. За съжаление тук-там съм допуснал печатни грешки, но не ме бива много като коректор и редактор. Направих го защото човека ми е дал много знания, чуства ме близък, личен приятел ми е, както и от уважение към възрастта му - 84 г.

Поздрави на всички.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Сря Мар 05, 2008 5:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Абе имаме интерес, ама как да дойде дотука книгата Question
Сря Мар 05, 2008 10:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
оо, добре, и за мен една запази Wink
Чет Мар 06, 2008 9:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
goro_levskara



Регистриран на: 04 Дек 2006
Мнения: 307
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ами крайно време е да разходиме Ники по Витоша, какво ще кажете? Laughing Laughing Laughing
Чет Мар 06, 2008 9:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Ъхъ, всеки знае, че Витоша е по-висока от Пирин. Е, поне от Среден де Very Happy
Чет Мар 06, 2008 9:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Ще го измислим бе. Ако се наложи и до Витоша ще дойда. Има няма 7-8 г. не съм тъпкал по тая тумба.Wink Wink

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Чет Мар 06, 2008 11:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
asenr



Регистриран на: 10 Яну 2008
Мнения: 87
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
И аз искам книжка. Ако беше се похвалил по-рано, можех да се включа в корекцията - нямам грешка в правописа ;-)

_________________
Може да съм прасе, ама ми отива...
Пет Мар 14, 2008 10:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Е, чудесно! Надявам се живи и здрави някой от форума като напише нещо да му помогнеш щом можеш, което е чудесно!

Аз лично съм подготвил едно книжле, което се надявам да види скоро бял свят. Редактор намерих, но май проблема ще е финансирането. Laughing Laughing

Дано се похваля скоро! Wink

ПП: Като заидвам към столичния град ще взема няколко бройки за мераклите да имат книжлето за Парил и Славянка (Алиботуш). Ако не се видя със всички ще оставя няколко при някой та да предаде и на останалите.

Поздрави

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Съб Мар 15, 2008 12:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Само да напомня, че при мен има 5 броя от това книжле, на цена 3 лева. Ако има желаещи - моля пишете ми ЛС ...

Поздрави ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Яну 13, 2009 11:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
charma



Регистриран на: 01 Сеп 2010
Мнения: 2
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
взех си книгата, много е увлекателна и инатересна, автора е предал историята като приказка. Нека, който се вълнува от историята на този прекрасен край да я прочете. Тя е едно уникално писание и те завладява на мига.
Сря Сеп 01, 2010 5:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
charma



Регистриран на: 01 Сеп 2010
Мнения: 2
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
колеги къде може да се намери книгата на Атанас Киселов? Rolling Eyes
Пон Яну 03, 2011 6:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
charma написа:
колеги къде може да се намери книгата на Атанас Киселов? Rolling Eyes


В София се продава в магазин "Аутсайдер" http://outsider-bg.com/

Цената обаче вече е по-висока, тъй като авторът бе поел разходите по издаването от джоба си. Не е лесен живота на пенсионерите. Вероятно в Гоце Делчев, където живее, струва по-малко.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пон Яну 03, 2011 6:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov