ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на панталон
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на панталон
Автор Съобщение
Slavqnina



Регистриран на: 16 Авг 2009
Мнения: 4
Местожителство: Равда

Мнение Отговорете с цитат
здравейте нов съм искам да попитам за преходи през планината не стават ли камуфлажите не са скъпи а и според мен са здрави имат и подплата за студено време какво ще кажете?
Вто Авг 18, 2009 3:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
alechandro



Регистриран на: 29 Сеп 2009
Мнения: 1
Местожителство: Монтана

Мнение Отговорете с цитат
Ползвам панталони на фирмата 5.11 ,100% памук с усилени колене и седалище ,много здрави и удобни.

_________________
колкото ,толкова
Вто Сеп 29, 2009 10:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vicky



Регистриран на: 09 Ное 2010
Мнения: 127
Местожителство: София

Мнение Зимни панталони Отговорете с цитат
Здравейте! Възраждам темата, за да не правя втора излишна. Аз искам да си купя панталон за зимата, гледах в сайта на Стената панталони за около 120-140лв, това нормално ли е, много ли е, малко ли е? Какво трябва да гледам като си купувам? И ако някой има конкретна препоръка за марка.. Аз съм доста начинаеща, лятото ходя с едни ластични..като дънки, но са адски удобни и не мърдат, но сега зимата ще умра от студ с тях, а ми се ще да се опитам из Витоша мъничко..
Благодаря! Smile
Нед Яну 02, 2011 11:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
milen_kb



Регистриран на: 14 Авг 2010
Мнения: 85
Местожителство: София, Габрово

Мнение Отговорете с цитат
За по-ниска цена от 120 лв и зимен панталон мога да ти препоръчам (Milo OLIN).
http://www.alpibg.com/products.php?1181&osCsid=9f31230f34d9e021dd012c4f2265efb4
Аз ползвам подобен и ми върши работа.

А иначе важните неща при купуването на зимен панталон са:
- водоустойчивост: да не пропуска вода (задължително).

- спарване: хубаво е да не спарват, но това няма как да го разбереш преди да го пробваш горе. Марковите мембрани гарантират до някъде това, но не се наемам да ти препоръчвам с каква точно мембрана да си купиш панталона.

- тиранти: да има тиранти или не (според мен не е лошо като идея да има тиранти, въпреки, че имам познати дето имат панталони с тиранти и не са доволни от тях, защото гърба им спарвал допълнително при топло време и носене на ранциа). Аз лично не съм носил панталон с тиранти, но предполагам, че при по студено време са по-подходящи от тези без тирантите. За панталона без тиранти, който имам аз, си ползвам допълнително колан, който ми върши работа.

- топлоизолация: сегашните зимни панталони се правят почти само от мембрана и вътрешна мрежичка, без да се добавят материали за топлоизолация, което от своя страна предполага, че за топлина трябва да се ползва допълнително термо бельо или при по-студемо врме дори поларен панталон. Аз лично ползвам при студено врме само тремо бельо под панталона (то аз и нямам поларен панталон) и до сега ми е вършело работа. Тоест имай едно на ум, че е добре да си купиш и едно долно тремо бельо с панталона. По принцип имам и зимен панталон с полар от вътре (с допълнителна топлоизолация), но вече спрях да го нося, защото много се сварявам в него. Такъв панталон с допълнителна топлоизолация е подходящ, ако примерно се спира по често или ако се нощува на вън в палатка или снежни пещери, а и сигурно при голям студ.

- странични ципове от горе до долу: по принцип са удобни (имам летен такъв и съм доволен от него). Тези ципове правят възможно по лесното слагане и махане на панталона, но това предполага, че под него имаш или поларен панталон или тремо бельо. Според мен като се има предвид, че обикновено се носят гети, то слагането и махането на панталона зимата едва ли е толкова удобно и практично, както това през лятото. Според мен идеята на такъв панталон е, да се ходи с поларен панталон и при влошаване обстановаката да се слага този панталон отгоре за допълнителна водоустойчивост и ветроустойчивост.

- ципове за проветрение: това са ципове, които не са по цялата дължина на крачола (според мен са добра екстра, но не и задължителна).

- джобове: не е лошо да има, но то май всички имат. Аз лично в тях не слагам нищо (освен хартийките на бонбоните), защото ми е неудобно ако има някакъв по-обемист предмет в тях.

- кройка: не е маловажна. Трябва добре да ти пасва (т.е. да не ти ограничава движенията) и да ти е малко по-широк, защото може да се наложи да носиш под него термо бельо или поларен панталон.
Пон Яну 03, 2011 1:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vicky



Регистриран на: 09 Ное 2010
Мнения: 127
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря много за бързия и изчерпателен отговор- точно от това имах нужда и ми отговори на някои неща, за които се чудех!
Със здраве! Smile
Пон Яну 03, 2011 10:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mjjmiro



Регистриран на: 04 Авг 2010
Мнения: 59

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,
Може ли да ми препоръчате няколко марки за лятна планиска екипировка, които са изпитани вече от вас? Предстои ми покупка на екипировка и се чудя към коя марка да се насоча понеже до момента нямам натрупани впечатления от която и да е! Имате ли впечатления от това http://www.xcosports.com/index.php?section=store&prg=19?
Благодаря!
Съб Яну 15, 2011 8:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
milen_kb



Регистриран на: 14 Авг 2010
Мнения: 85
Местожителство: София, Габрово

Мнение Отговорете с цитат
Аз лично лятото ходя с платнени панталони за 35 лв или май вече са 45 лв на Мило.
Нед Яну 16, 2011 10:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mjjmiro



Регистриран на: 04 Авг 2010
Мнения: 59

Мнение Отговорете с цитат
milen_kb написа:
Аз лично лятото ходя с платнени панталони за 35 лв или май вече са 45 лв на Мило.

Намерих един сайт в който пише, че има българска марка Мило http://www.milolab.com/index?id=1702&lang=bg . Тях ли имаш предвид?
Вто Яну 18, 2011 1:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
milen_kb



Регистриран на: 14 Авг 2010
Мнения: 85
Местожителство: София, Габрово

Мнение Отговорете с цитат
Да тази марка, като имат и магазин в София. Конкретно става дума за този модел: http://www.milolab.com/article?id=3419&ctxid=1635&lang=bg.
Иначе разбира се в дъжд или роса панталоните пропускат, но за мен това не е проблем, защото ако съм за повече дни на планина си нося и един мембранов панталон с цели странични ципове и си го обувам при нужда. По принцип са два вида: едни по-плътни (есено - пролетни) и едни по-тънки (за лятото). Аз има и от двата по един, и с по-дебелия лятото ми е жегичка малко, за тънкия до сега не съм намерил нещо по-добро за лятото от него (сигурно има, ама и цената ще е по-висока със сигурност). Имат един малък косур и той е, че избеляват, ама то горе това много не се гледа, така че не е голям проблем.
Сря Яну 19, 2011 12:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mjjmiro



Регистриран на: 04 Авг 2010
Мнения: 59

Мнение Отговорете с цитат
milen_kb написа:
Да тази марка, като имат и магазин в София. Конкретно става дума за този модел: http://www.milolab.com/article?id=3419&ctxid=1635&lang=bg.
Иначе разбира се в дъжд или роса панталоните пропускат, но за мен това не е проблем, защото ако съм за повече дни на планина си нося и един мембранов панталон с цели странични ципове и си го обувам при нужда. По принцип са два вида: едни по-плътни (есено - пролетни) и едни по-тънки (за лятото). Аз има и от двата по един, и с по-дебелия лятото ми е жегичка малко, за тънкия до сега не съм намерил нещо по-добро за лятото от него (сигурно има, ама и цената ще е по-висока със сигурност). Имат един малък косур и той е, че избеляват, ама то горе това много не се гледа, така че не е голям проблем.

За лятото да търся нещо по евтино а за пролет-есен по качествен панталон с мембрана. Удачно ли е да се ползват гети когато има роса и е влажно? Всичко от този магазин ли си пазариш?
Сря Яну 19, 2011 1:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
milen_kb



Регистриран на: 14 Авг 2010
Мнения: 85
Местожителство: София, Габрово

Мнение Отговорете с цитат
Здрасти, значи щом за лятото търсиш по евтино, според мен това е панталона. Сега се сетих, че още една марка (ако не се лъжа Сатори, която е пак българска) шият подобни панталони, тоест може и тях да видиш. Важното е да са тънките, че с по-дебелите лятото няма да ти е много удобно. За пролетно есенен панталон, тези с мембраната има всякакви, там като този дето аз имам вече не продават, така че не мога да ти дам конкретно предложение, но и по дебелите платнени панталони вършат работа (както бях споменал), стига да не вали порой или газиш роса. За гетите аз лично отдавана се каня да си купя такива по-малки (летни гети), но все още не съм. Според мен ако сложиш зимни гети, няма да е много удачно, но летни биха вършили перфектна работа (аз най се дразня при дъжд, че си калям панталона, не толкова, че се мокря). А за магазина да имам някои неща от него (и съм доволен), но не всичко съм вземал от там. Като се замисля от повечето туристически магазин в София съм пазарувал по нещо Smile
Пет Яну 21, 2011 2:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
mjjmiro написа:
Удачно ли е да се ползват гети когато има роса и е влажно?


Аз и в мъгла ползвам гети Laughing Пък за роса и кал да не говорим. Особено при висока мокра трева + летен панталон без мембрана ти спестяват едно сушене.
Е, то опира и до степента на "свинщина", която си докарваш. Аз се правя до ушите в кал и без гети в мокро време съм загубена Oops
Пет Яну 21, 2011 2:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
mjjmiro



Регистриран на: 04 Авг 2010
Мнения: 59

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:

Аз и в мъгла ползвам гети Laughing Пък за роса и кал да не говорим. Особено при висока мокра трева + летен панталон без мембрана ти спестяват едно сушене.
Е, то опира и до степента на "свинщина", която си докарваш. Аз се правя до ушите в кал и без гети в мокро време съм загубена Oops

А лятните гети от какво е по-добре да са - гортекс или кордура?
Пет Яну 21, 2011 11:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
лятото ще ти е много жегаво с гети
Пет Яну 21, 2011 11:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
mjjmiro написа:
Gamina написа:

Аз и в мъгла ползвам гети Laughing Пък за роса и кал да не говорим. Особено при висока мокра трева + летен панталон без мембрана ти спестяват едно сушене.
Е, то опира и до степента на "свинщина", която си докарваш. Аз се правя до ушите в кал и без гети в мокро време съм загубена Oops

А лЕтните гети от какво е по-добре да са - гортекс или кордура?

Кордура - по-здрава материя е.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Яну 21, 2011 11:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Страница 2 от 10

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov