ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
10.04.2010 - Боянски водопад и Камен дел

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
10.04.2010 - Боянски водопад и Камен дел
Автор Съобщение
matix



Регистриран на: 11 Дек 2009
Мнения: 110
Местожителство: София

Мнение 10.04.2010 - Боянски водопад и Камен дел Отговорете с цитат
След като цяла събота сутрин споменавах синоптиците, които предвиждаха много дъжд в този ден, към 11 и нещо си напълних термуса с чай, метнах го в раницата и излязох под приятното слънце. Качих се на автобуса и право на Боянското ханче. От там нагоре по реката стигнах до водопада, не го бях виждал по това време на годината, имаше доста вода, както може да се предполага. След това хванах нагоре, към х. Момина скала, от там на в. Камен дел. Някъде малко след хижата към мен се присъедини кучка майка с 3-те си деца, станахме приятели. Умираха от глад, но нямах какво да им дам. Вървяха след мен доста дълго, бяха много игриви, а малките се посбиваха от време на време. За тяхно голямо щастие по едно време намерих на пътеката наелонова торбичка със гранули - суха храна. Не знам котешка ли беше, кучешка ли, но я ометоха за нула време като им я разпръснах по снега - като прахосмукачки. Но беше малко.. Продължихме си по пътя, когато се отклоних за връх Камен дел те продължиха по коловете.



Когато се качих на върха за много кратко видях София - само източната част, след което целия връх бе обвит в мъгла. Прибрах фотото и тръгнах да слизам надолу по скалите, което си беше голямо приключение, имаше доста сняг на места. Научих някои неща, без да чупя крака или глава Laughing Както и да е, добрах се до пътеката за х. Камен дел, от там към Бояна и така. Стигнах долу по тъмно, но не се наложи да вадя челника. Дъжд почти не ме валя този ден, само малко суграшица на върха и няколко преръсвания по-надолу.
Ето ги и снимките + няколко клипчета:

http://www.flickr.com/photos/mmartinov/sets/72157623895097580/

_________________
Мартин
mmartinov.com
Вто Апр 20, 2010 4:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
matix



Регистриран на: 11 Дек 2009
Мнения: 110
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Още малко снимки от Витоша - от миналата неделя (25)



http://www.flickr.com/photos/mmartinov/sets/72157623823634515/

_________________
Мартин
mmartinov.com
Сря Апр 28, 2010 9:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Тая фотосесия на малкото червено паяче много ми хареса Very Happy
С този червен цвят, ако беше по-голямо, сигурно щеше и да е опасно..
Много готино макро за такова малко апаратче.. Cool

_________________
Пон Май 03, 2010 8:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
matix



Регистриран на: 11 Дек 2009
Мнения: 110
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Хм, аз от малкото апаратче снимки не съм качвал, то е на приятелката ми. Иначе моето никак не е малко - с обектива е към 1200 грама, а обикновено мъкна и още. Но си заслужава, след малко започвам да качвам снимките от ходенето ми из Балкана в началото на седмицата Smile

А иначе паячето беше много симпатично, в този ден имаше доста такива нагоре по пътеката за водопада покрай реката.

_________________
Мартин
mmartinov.com
Нед Май 09, 2010 9:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Отговорете с цитат
за да не създавам нова тема за една снимка, пускам я тук.
Боянския Водопад през зимата, средата на Януари 11 Wink



http://blog.raskoll.com/2011/02/3373


Wink
Пет Фев 04, 2011 6:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Добре си го хванал черно-бялото усещане Croc

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Фев 04, 2011 6:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov